Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a véleményetek Geréb Ágnesről?

Mi a véleményetek Geréb Ágnesről?

Figyelt kérdés
2011. jún. 28. 15:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
60%
Idióta, ahogy az is, aki otthon akar szülni.
2011. jún. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Amit hallottam róla,az alapján nem sok jó.

Ha eszembe jutna itthon szülni,nem őt kérném fel,az biztos! -bár kockázati tényező mindig fent állhat.


Neked mi a véleményed róla?


Üdv:2gyerkőcös,29 hetes

2011. jún. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
76%

Bizonyára azt gondolja, hogy amit tesz az jó. Hisz az otthonszülésben. Ez alapjába véve még nem lenne elítélendő, csak sajnos sokszor sült el rosszul a dolog.

Nem is tudom mit gondoljak róla...nekem kicsit fanatikusnak tűnik a nő. Többször esett bele ugyanabba a hibába már.

Az otthonszülés feltételeit meg kellene teremteni, szabályozni kellene, és ezzel együtt képezni kellene a otthonszülés-párti dúlákat, hogy a komplikációkat is képesek legyenek valamelyest ellátni.

2011. jún. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
82%
Felelőtlen.
2011. jún. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Hát igen ez egy nagy felelősség.

És ott vannak a komplikációk amik felmerülhetnek még a leg egészségesebb terhességnél is.

Én biztosan nem szülnék otthon az is biztos. Én azt gondolom hogy már nem a középkorban vagyunk ahol nem voltak olyan eszközök,segítségek amivel tudtak volna segíteni az emberek a szülő nőn.


De most már modern világot élünk ha van segítség akkor mért ne vegyük igénybe a kórházi segítséget.


Igen és az a nő nagyon felelőtlen mert nincs olyan eszközei ami megfelelőek lennénének.

2011. jún. 28. 15:37
 6/22 anonim ***** válasza:

Azt, amiket az előző válaszolók írtak.


OFF: ma volt a rádióban, hogy már szabályos otthon szülni, csak kellenek bizonyos feltételek - amik szerintem teljesen jogosak. De eddig senki nem kért engedélyt az otthonszülésre, mert az otthon szülni akaró anyukák túl "teljesíthetetlennek" tartják a feltételeket. Igazából csak fél füllel figyeltem, de nagyjából ez volt a lényege...

2011. jún. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és még valami. Szerintem az otthonszüléssel sincs alapvetően gond, de tényleg legyen ott orvos, szülész, mentő meg mindenféle biztonsági előírások. De ezek a nők úgy akarnak otthonszülni, hogy csak egy "akárki" segédkezik. Én nem tenném kockára a kisbabám és a magam életét sem - mert ezzel ezt csinálták, játszottak az életekkel.
2011. jún. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
72%

Nem az otthon szülő anyukák találták teljesíthetetlennek a feltételeket, hanem a bábák nem tudják teljesíteni, mert nincs olyan nőgyógyász, nenonatologus és biztosító, aki szerződést kötne velük.


Érdekes hogy csak nálunk vannak ennyire ellene az otthonszülésnek, sehol máshol európában, és mégsem nagyobb máshol sem a gyermekhalandóság. De amíg az anyukák képesek ilyen hangnemben leosztani egy másik anyát, mint itt, csak azért mert másképp gondolkodik a dolgokról, addig nem csodálom, hogy nálunk semmit nem lehet megoldani.


Mondom ezt úgy, hogy mindkét gyermekem kórházban szültem.

2011. jún. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Amúgy a Kossuth rádió napközben című műsora volt, az archivumból visszahallgatható.
2011. jún. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Szia! róla annyi a véleményem, mint egy-két előttem szólónak is: Felelőtlen. Az otthon szüléssel kapcsolatban pedig...nem ítélek el senkit, és nem szúrok le, stb. Külföldön élek, elég kis városban, de van kórházunk, a környéken csak itt, szóval 5O km-ről is ide jönnek szülni a kismamák...Ha itt olyan feltételek lennének, mint Magyarországon a szülészeteken, és törekednének arra, hogy kicsit otthonosabb körülményeket biztosítsanak a szülő nőnek, mint ahogy nálatok a legtöbb szülészeten, akkor itt minden kismama fülig érő szájjal menne szülni!! És még így is mindenki kórházban szül, ez nálunk valahogy alap, senki sem kockáztatná a babája és saját életét egy kis kényelem miatt...Itt az a helyzet, h bemész a kórházba, és úgy érzed magad, mintha börtönben lennél, kb így néz ki...a kaja szinte ehetetlen, vannak csótányok, nagyon otthontalan és rideg az egész hely. Viszont fel van szerelve, mint minden kórház, ha esetleg komplikáció lépne fel, mert ugye az rizikó faktor nélküli szülésnél is előfordulhat és bármikor szükség lehet orvosi segítségre, stb. azonnal, és nem 5 perc vagy 1O perc múlva...Ha már van lehetősége egy szülő nőnek, hogy kórházban, erre szakosodott orvosok és szülészek kezei között biztonságban adhasson életet a gyermekének, akkor miért nem akarnak élni egyesek ezzel a lehetőséggel? Mert ezt nem úgy kellene felfogni, hogy kényszer, mert nem az...hanem ez SZÜKSÉG, és minden leendő anyának be kellene látnia szerintem, hogy ha kórházban szül, azzal csak a babája és saját biztonságáért tesz...Egy kis kényelem sztem nem elég ok arra, hogy veszélyeztethetjük egy másik emberke életét! Üdv
2011. jún. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!