Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csináljak anyukámmal?...

Mit csináljak anyukámmal? Megőrülök tőle!

Figyelt kérdés

Mióta megtudta hogy terhes vagyok az a célja, hogy felhizlaljon, mert mi az, hogy még nem híztam kilóban semmit (a hasam nőtt). Ha elmegyek sétálni, akkor az a baj, mert miért nem fekszek otthon. Nem engedi, hogy takarítsak, biciklizzek (mondjuk ahhoz most nincs is kedvem). Felelőtlen vagyok, mert el akarok menni egy szabadtéri koncertre, mert én nem állhatok...

Múltkor pedig mozgássérült parkolóban akart megállni, mert hogy én az vagyok.

szerinte nem szexelhetek, nem csinálhatok semmit, csak itthon feküdhetek és ő megállapította, hogy én veszélyeztetett terhes vagyok, közben nem is vagyok az.

Az elején még jó volt, hogy ennyire figyel ránk, de most már idegesít.

15 hetes kismama


2011. máj. 13. 09:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Akkor az én anyukám még egészen elviselhető. Ő "csak" naponta 15-ször hívott fel, hogy hogy vagyok, és egész terhességem alatt azzal traktálta a baráti körét, hogy mennyire aggódik értünk. Szörnyű volt, mindenki úgy nézett rám, mintha a halálomon lennék.

Én borítottam a bilit. Elmondtam neki, hogy teljesen jól vagyok, a baba is rendben van, ne pont Ő stresszeljen. Még arra is megkértem, ha du. 3-ra van időpontom a dokinál, akkor ne telefonáljon rám negyed 4-kor, hogy mi újság. Majd szólok, ha van valami. Megsértődött persze. Most újra babát várunk, annyit sikerült elérnem, hogy a férjemet hívogatja, Ő meg jobban viseli.

2011. máj. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Vidd el magaddal legközelebb a nődokihoz talán neki elhiszi hogy a terhesség nem betegség...
2011. máj. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

Huh, most kell leállítani, mert ha meg lesz a gyerek, a helyzet csak rosszabb lesz. Hiszen ő már felnevelt téged, Ő TUDJA, te nem.


Vele laktok?

2011. máj. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Egy sarokra lakik tőlünk. Nődokihoz nem szivesen vinném el, mert lefárasztaná szegény orvost, össze-vissza magyarázna.
2011. máj. 13. 09:59
 5/11 anonim ***** válasza:
A doki kibírja, főleg, ha előre egyeztetsz vele, anyukád meg talán visszavesz egy kicsit.
2011. máj. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Vidd el a nődokihoz,a védőnőhöz! De előtte szólj,hogy nehéz eset édesanyád! Azután pedig nyomtass ki olyan oldalakat,ahol írnak a terhességről, "a terhesség nem betegség! Ha az orvos nem tiltja,akkor szexuális életet élni egészséges dolog!" ilyenek.

Mind ez alatt kérd meg,hogy mesélje el,milyen volt amikor még Ő volt terhes! Még ha nem is érdekel,de lehet ez lesz a megoldás: lehet kiderül,hogy őt is fektették,és nem szerette,vagy neki sokat kellett dolgoznia,vagy valami hasonló,és nehéz volt,és nem akarja,hogy bármi bajotok legyen. Néha egy kiadós,őszinte beszélgetés többet segíthet! Próbáld meg!


Sok sikert!!


Üdv:2 gyermekes,22 h.km.

2011. máj. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen, tudom mi áll a dolog hátterében, hogy miért félt ennyire, de én akkor sem vagyok veszélyeztetett terhes és ezt nem érti meg.
2011. máj. 13. 10:33
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem is az jutott eszembe, hogy beszélj a dokival. Az én dokim tuti, hogy úgy előadná, hogy anyukám (aki nem viselkedik így szerencsére) köpni-nyelni nem tudna, sőt, utána még ő akarná, hogy menjünk sétálni, biciklizni :) Hidd el, biztosan sokat adna a doki véleményére. Egy alkalmat megér :)
2011. máj. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát mondd neki, hogy nem szexeltek a férjeddel, és ne számolj be a különböző programjaidról, hogy hová mész. Naponta csak 2x vedd fel neki a telefont.

Ha valaki így nőtt fel, ilyen "tévhitekben", akkor hibáa orvos, vagy védőnp, nem fogja tudni leszoktatni ezekről. Hiába is mondana bármit neki. Nem rosszindultaból csinálja, csak ilyen. Tudom, mert az én anyukám is ezt csinálta, amíg terhes voltam. Én is próbáltam neki megmagyarázni, hogy így meg úgy, de hiábavaló volt minden. Aztán rájöttem, hogy fölösleges győzködni, inkább úgy szervezem az életem, hogy ne adjak okot ilyenekre. Csak utólag szóltam, hogy vizsgálaton voltam, és minden ok, meg nem mondtam el neki, hogy mikor hová megyek, mit csinélok, és szexelek-e a férjemmel. Pedig még síelni is elmentem olaszországba, és szülés előtt egy héttel szexeltünk. Szóval csak praktikusan :)

2011. máj. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 sumergo ***** válasza:

Anyukám naponta kb. 10x kérdezte meg, hogy hogy vagyok, az első héten megkérdeztem tőle, hogy ugye nem akarja ezt szülésig minden nap kérdezgetni 100x, és erre kicsit megsértődött, mondta, hogy izgul meg stb., erre mondtam hogy én is, de ez engem idegesít, azóta ritkán kérdi meg.

A másik kiakasztó dolog az volt, hogy bárkivel szóba került a terhességem, hogy nehezen jött össze, mindig kijelentette, hogy őnála senki nem boldogabb, akkor állítottam le újra, hogy nálam azért biztosan nem lehet boldogabb, és ne mondjon ilyeneket, mert még azt hiszik, hogy a szülők nem is akarják a picit. Olyan kellemetlen volt, hogy mondtam vkinek, hogy nagyon boldog vagyok, erre azonnal rá kellett kontráznia, hogy de ő sokkal boldogabb. Aztán szóltam, és azóta odafigyel miket mond.

Kicsit lehet megsértődik, de megéri a későbbiek miatt, és azért ha megmagyarázod, talán megérti.

2011. máj. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!