Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hétfőn lesz terhesség-megszakí...

Hétfőn lesz terhesség-megszakításom. Egyre jobban félek, bár én választottam. Valami tanácsotok van, aki már ezen átesett, hogy mégis mire készüljek?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 16. 13:33
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
79%
Miért kell bántanotok ezt a lányt?Nem tudtok semmit de az ítélkezés az nagyon megy.Éppen elég baja van nem kell még nektek is rászállni!Sajnálom hogy így alakult.Kitartást és sok erőt kívánok neked!
2011. ápr. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
23%
Oké, de legalább írja meg az okát, mert így nem tudni mi történt.
2011. ápr. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
97%

Semmi közünk hozzá, hogy miért kell ezt tennie. Aki akar az még abba is belekötne, hogy a magzatnak nincs feje, és ezért lesz.

Kérdező, sajnálom, hogy ide jutottál. Remélem nem olyan hosszú és fájdalmas úton, mint én anno. Azt tudd, hogy amíg a tágítót fel nem helyezik, addig visszaléphetsz.

Amikor felvettek az osztályra, már "vártam", hogy túl legyek az égészen, mikor hazaadtak minden jó volt. 1hétig boldog voltam. 1hét után a lelkem elvérzett, mondhatjuk, hogy meghaltam. Az apát egyáltalán nem bírtam elviselni, de magamat még kevésbé.

Valószínű, ha a férjem nem ismerem meg, most nem írnék neked, senkinek.

Született két gyönyörű gyermekem azóta, itt rontom a levegőt, épp a kicsi miatt aggódok, mert nem szeretne szopizni, sem aludni. Mégis eszembe jut, hogy lenne egy 2,5éves nagy gyermekem már és talán Ő. Hogy a nagyfiam egy halálnak köszönheti az életét. Sosem tudom elfelejteni, és megbocsájtani sem.

A szervi bajokat nem részletezem, arról olvashatsz számtalan cikket, a lelki részét sem tudom neked megjósolni, mi vár Utána rád.

Kitartást. És a jövőre minden Jót.

2011. ápr. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
100%
Ne ítélj hogy ne ítéltess. Amíg azt sem tudjátok mi áll a döntése hátterében nincs jogotok megszólni ítélkezni felette. Az ő élete az ő döntése és senkinek semmi köze hozzá. Senki nem hoz ilyen döntést csak úgy és biztos hogy neki sem könnyű. Én sem vagyok abortusz párti de nem szólok meg senkit és főleg nem nevezem gyilkosnak, nincs hozzá jogom ahogy nektek sincs. Kedves kérdező szerintem lelkileg lesz nehezebb de talán egyszer azon is sikerül túl tenned magad.
2011. ápr. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
100%
nekem januárban volt... írj e-mailt, és válaszolok minden kérdésedre, elmesélem velem mi, hogy volt!!!!!!!!
2011. ápr. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
83%

Befektetnek egy kórházi ágyra. Tágítót helyeznek fel a hüvelybe, ami nagyjából olyan menstruációszerű fájdalmakat idéz elő, bár erőteljesebbek. Én még mellé hánytam is. Aztán behívnak a műtőbe, ahol felfekszel egy nőgyógyászati ágyra, lábakat szét, és kapsz a karodba egy altató injekciót. Megkérik, hogy számolj, s én 1-ig tudtam számolni, aztán már aludtam is. Ébredni már a kórházi ágyban ébredtem. Véreztem, és kába voltam. Néhány óra múlva kirúgtak minket, mert kellett a hely másnak. Néhány hétig véreztem, és kb. fél évig irtó pocsékul voltam lelkileg. Nagyon kiborultam az egésztől. Évekig számolgattam még, hogy most akkor hány éves lenne a babám. Most már felnőtt ember lenne! Ha érzékenyebb típus vagy, akkor lelkileg a nehezebb, fizikailag szinte semmi az egész. Amiatt nem kell aggódnod.

Drukkolok, hogy könnyen viseld, és tényleg csak akkor történjen meg veled, ha muszáj.

2011. ápr. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 A kérdező kommentje:

Elöször is nagyon szépen köszönöm, hogy megértettetek és nem bántottatok. A gyilkosos kommentelőket figyelmen kívül hagytam. Akkor a történetem:

23 éves vagyok, iskolába járok. Diákmunkán vagyok, de nem volt még egy bejelentett munkahelyem sem. Szóval úgy rendesen még nem dolgoztam. Van párkapcsolatom, úgymond jól vagyunk, de a döntés az enyém volt, kérdezés nélkül tudattam a párommal, hogy nem tartom meg.

Világéletemben olyan voltam (most ez nő létemre szörnyen fog hangzani), hogy hamarabb mentem oda egy kisállathoz, mint egy kisbabához, és azt vallottam, hogy nem akarok gyereket vagy egyáltalán nem, vagy majd ha a cégemet megalapítottam. Talán kicsit karrieristán hangzik, de többre tartom az életemet, minthogy ilyen korán lekössem magam egy kisbabával. És most bocsánat, aki máshogy vélekedik, és tényleg tisztelem, becsülöm azt, aki végigcsinálja és várja a picit, de én nem ez vagyok. Úgy érzem, feladnám magam, ha megtartanám a picit. Fáj a szívem nagyon tényleg, egyrészt ez a szerelmem gyermeke, és nagyon kiváncsi lettem volna, hogy fiú vagy lány... stb.. Tudom elég ellentétes dolgokat írok, de így is érzem magam... Szarul és ellentétes érzéseim vannak. Nagyon szégyellem magam. Nem tudom hogy élem túl a hétfőt. Félek. És egyedül érzem magam. És azt sem tudom még elképzelni sem, hogy fogom érezni magam utána.

Mégegyszer nagyon köszönöm hogy nem bántottatok és próbáltatok megérteni.


A nagyhétfős kommentelőnek üzenem, hogy nem vagyok vallásos, ennek ellenére hajlok felé. Karácsonykor az éjféli misén mindig ott vagyok. De meggondolni nem fogom magam, mégis annyit sikerült elérnie, hogy eléggé szíven ütött.

2011. ápr. 16. 17:51
 18/38 anonim ***** válasza:
80%

azt hiszem nem ezt a választ várták tőled.szerintem most sokan felszisszentek.főleg akik meg évek óta egy babára vágynak. szerintem egyszer nagyon fogod bánni,ennek ellenére még mindig úgy gondolom ez a te döntésed.

ui:azért egy kicsit furcsa,hogy a párodnak ennyire nincs beleszólása..

2011. ápr. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 sumergo ***** válasza:
44%

Az a kicsi téged választott anyának. Sajnálom, hogy nem adsz esélyt neki. Csak nehogy megbánd, amikor a karriered már sínen lesz, meg lesz mindened, és nem akar összejönni a pici. Nehogy akkor bánd meg. Nem a szimpla miért nem sikerül lesz a kérdés benned, hanem az, hogy miért öltem meg a gyermekemet? Elő fog jönni e lelkiismereted, ha egyáltalán előtte nem fog gyötörni éveken keresztül.

Nehogy megbánd! Gondold meg alaposan, és kívánom, hogy jól döntsél!

2011. ápr. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:

Hú, engem a hideg kirázott a válaszoktól az elején...

Én a magam részéről nagyon abortuszellenes vagyok, nem lennék rá képes. De ha valaki így dönt, az az ő döntése, nem ítélkezem felette, feletted sem.

Megértem, hogy 23 évesen nem szeretnéd még magad lekötni egy babával.

De ha tényleg szeretitek egymást a pároddal, nem biztos, hogy ez a legjobb döntés. Ő egy kicsi élet odabent, dobog a szívecskéje, napról napra növekszik, fejlődik, és Te - ne haragudj, de ez az igazság - halálra ítélted, "csak" azért, mert a karrieredre akarsz koncentrálni.

Persze, fontos dolog az egzisztencia is, de ha tényleg ennyire fontos számodra, akkor a megelőzés is fontos, hogy ne történhessen ilyen.

Számtalan szomorú történetet tudnék mesélni nőkről, akik szeretnék, hogy végre gyerekük legyen, és nem lehet - nem abortusz miatt gondolom, sokan az okát sem tudják, miért.

A legszomorúbbat mesélem csak el, mert ez személyesen is érint. Nővéreméknek összejött a második baba, éppen arra készültek, hogy elújságolják a családnak, mikor vérezni kezdett. Kiderült, hogy csak egy üres petezsák látszódott.:( Ugyanolyan abortuszra kellett mennie, mint amilyen neked is lesz, ez októberben volt, azóta sem heverte még ki teljesen. Persze, ez más tészta, csak egy példa volt.

De nem győzködlek, ez a te döntésed kell, hogy legyen.

Kívánok hozzá sok erőt, leginkább lelkit, és majd amikor szeretnéd, egészséges gyereket vagy gyerekeket!

2011. ápr. 17. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!