Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség megszakításom...

Terhesség megszakításom lesz,29 vagyok,9-10 hetes, nagy a veszélye, nagyon félek, hogy később nem lehet gyerekem?

Figyelt kérdés
2009. dec. 15. 09:12
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
1%

80% hogy később nem lehet gyereked, ha már volt előtte 1-2 vetélésed akkor pedig 100%


Hacsak nem egészségügyi okból muszáj megszakítani akkor ne szakíttasd meg, vagy mondj le utánna a saját gyerekről!!

2009. dec. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
26%

Komoly esély van rá, hogy nem lehet több gyereked. Elég nagy terhesség már :(

Bármi oka is van, sajnálom! És készülj föl lelkileg...

2009. dec. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
64%

Én úgy tudom, hogy több dolog miatt veszélyes az abortusz a későbbi teherbeesésre. Az egyik, hogy ilyenkor ugye lekaparják a méhnyálhahártyát. Utána hegesedés lehet, és azokon a helyeken nehezebben tapad meg az embrió. A másik a méhnyak mesterséges és erőszakos tágítása miatt van, hogy lehet, hogy később, amikor a magzatot kéne védenie, tartania, nem zár majd jól. A harmadik a műtét komplikációjaként esetlegesen előforduló gyulladás, ami okozhat összetapadásokat pl. a petevezetőben.


Én ezekről a komplikációkról tudok. Persze egyáltalán nem biztos, hogy bekövetkeznek, de sajnos előfordulhatnak.

2009. dec. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
81%
Nekem is volt abortuszom sajnos még 6 évvel ezelőtt eü okok miatt!Utána volt egy vetélésem és egy elhalt terhességem!Szerintem a műtét miatt!!Azokat is megműtötték!Így már 3 műtétem volt!Azóta van egy gyerekem, és várom a második babánkat!Remélem minden rendben lesz, ! Így a sok műtét miatt veszélyeztetett terhes vagyok, szinte semmit nem csinálhatok, de megéri, mert lesz még egy gyermekem!
2009. dec. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
67%
Már nem kaparnak mint 15 évvel ezelőtt hanem vákummal kiszippantják!Sokkal kisebb a kockázat!
2009. dec. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
77%

De lehet még babád, ha jó orvos csinálja, akkor szövődménymentes lesz a beavatkozás és minden rendben lesz utána is.

Nekem kb 8. hetesen volt terhességmegszakításom, azóta két év telt el, és most 16 hetes kismama vagyok.

Hol csinálják a beavatkozást? Megbízható az orvos, ismered?

Ha gondolod megadom az enyém elérhetőségét.

Kitartás.

2009. dec. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
72%

Szia

Nem pártolom az abortuszt de biztos nyomós okod van rá hogy ezt tedd nem feltétlen példaértékű az életem e-téren nekem is volt 2 terhesség megszakításom ma már 3gyerekem van és nem volt semmi probléma egyik terhességemnél. Valóban nem egészséges dolog de ha jó az orvosod nagyon fog rád vigyázni.

2009. dec. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
68%

Ez butaság! Természetesen lehet gyereked. Csak ne húzd az időt, minél előbb, annál kevésbé veszélyes. És gondosan tartsd be az orvos utasításait.Leszívják vákuummal, pár mm-ről van szó, ne valami kaszabolást képzelj el!

Persze, mindennek van veszélye, de ha azoknak nem lehetne gyereke, akinek abortusza volt, akkor már kihalt volna Európa.

100 szülésre 40 abortusz jut, lehet emiatt sajnálkozni, de ezek szerint minden harmadik terhességet elvetetik - nem hinném, hogy az a kettő szülés mindenkinél ELŐTTE lett volna...

Csak ezt senki nem meséli el.

Akinek nem volt abortusza, az sem tudhatja előre, hogy neki szán-e gyermeket a sors, vagy sem.

Előfordul, hogy később az elnyomott lelkifurdalás nehezíti a teherbeesést. Valahol olvastam, hogy ez testi szinten néha darabos menstruációban mutatkozik. Ne ápolj magadban bűntudatot! Ha mégis, akkor ki kell beszélni. Barátnővel, pszichológussal, anonim telefonszolgálattal.

Ha így döntöttél, nyilván jól döntöttél!

Inkább vállald azt a kis kockázetot, amit egy abortusz(is) hordoz, minthogy tönkre tedd egy gyerek, egy férfi és a saját életedet is.

Szülni boldogságra kell, nem kényszerből!

Na! Nem kell fsni!

Kérdezd a dokit az esetleges kockázatokról, és ezek gyakoriságáról!

Nyugalom!

2009. dec. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
hát elég ellentétes válaszokat adtatok, kérlek csak olyanok írjatok, akik nem olvasmányokból beszélnek, hanem találkoztak "közelebbről" a témával...a Bajcsyban csinálják, sajnos nem tarthatom meg:(
2009. dec. 15. 09:33
 10/27 anonim ***** válasza:
54%
Azt írja, hogy a méhnyak esetleg nem zár majd jól - ez lehetséges - de nekem az első szülés miatt nem zár jól, s még ki tudtam simán hotórdani két gyereket, minden fekvés meg minden nélkül. Végig pár ujjnyira nyílt méhszájjal, gyakrabban ellenőriztek, ennyi.
2009. dec. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!