Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tennétek ha a párotok...

Mit tennétek ha a párotok megütne?

Figyelt kérdés
12 hetes pocis vagyok.azelőtt soha nem csinált ilyet,nem tudom mit tegyek.Nincs hova mennem és egyedül nem igazán tudnám eltartani a babám.gyerektartást sem akar fizetni,és nem is lenne túl sok még ha köteleznék sem.(3 gyereke van)és házasok sem vagyunk.kérlek adjatok tanácsot!
2009. márc. 1. 07:34
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem kérdezem, hogy miért tette, mert erre nincs mentség! Mióta vagytok együtt? Szeretitek egymást és akartátok a babát vagy becsúszott? A helyedben mindenképpen megkérdezném tőle, akarja-e a gyereket és ha a válasza igen, akkor pedig viselkedjen is úgy!

Könnyű lenne azt mondani, hogy hagyd el, de ha tényleg ennyire kilátástalan a helyzeted.. Én mondjuk biztos nem tűrném el és elhagynám, de nekem lenne hová mennem!

Szorítok, hogy rendeződjön a helyzeted és a baba miatt próbálj megnyugodni!!!

2009. márc. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Kapásból azt mondom hagyd el! Már az is felháborító, ha egy férfi megüt egy nőt, de aki egy terhes kismamát képes megütni, arra nem is tudok megfelelő jelzőt. Látom, hogy nehéz helyzetben vagy, de ha vele maradsz csak rosszabb lesz. Ha most megütött később is meg fog. És mi lesz, ha megszületik a pici? Őt is verni fogja? Nem tudom pontosan hova lehet ilyen esetben fordulni, de talán a védőnőd tud tanácsot adni. Azt semmiképpen nem megoldás, hogy vele maradsz.
2009. márc. 1. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Te jó ég! Ennél nincs csúnyább dolog amikor egy férfi megüt egy nőt, főleg ha kismama.Nem is tudom hogy mit írjak, szörnyű.A párom is nagyon elítéli az ilyen pasikat. Szüleidhez nem tudnál költözni? Testvéredhez talán? Vagy ha nagyon nincs más megoldás akkor egy anyaotthonban kellene helyet találni. Ne hagyd hogy még egyszer megtörténjen, hiszen neked is és a babádnak is baja lehet ha úgy talál megütni. Nem tudsz vele elbeszélgetni? Terveztétek a babát? Végülis mindegy,felelős érte mindenképpen.
2009. márc. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom! Terhes vagy és megütött?

Még ha nem lennél terhes, akkor sem érteném meg, na de így?!

Senkid sincs? Nincs hely, ahova mehetnél? Fogsz kapni GYÁS-t és GYED-et? Mert a GYES tényleg nem vmi sok.

Azért köteles lesz fizetni gyerektartást, a gyámügy hivatalból elindítja a gyerek nevében a vizsgálatot. Ha nem hajlandó elismerni az apaságot (és Te azt mondod, h ő az apja), akkor apaságit csináltatnak. Ha az eredménye Téged igazol, ő fizet. A vizsgálatot is, és gyerektartást is. Ha van bejelentett munkahelye, levonják. Ha nincs, akkor visszamenőleg levonják akkor, amikor lesz neki. (ha jól tudom)

Bár tudom, ez most nem vigasztal.

Ha tényleg senkid sincs (ahol meghúzódhatnál legalább pár napig), akkor vannak anyaotthonok. Ha beírod a google keresőbe, kidob elég sokat. A Borostyánvirág pl 12 hónapig biztosít(hat) számodra segítséget!

2009. márc. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Nem akarom még ezzel is a családomat terhelni.Semmi különöset nem tettem,hozzávágtam egy kispárnát(viccből).és ezért bántott.Igen mindketten akartuk a babát,és inkább ő.Ráadásul nem mondhatom hogy tanulatlan bunkó,mert orvos.kisvárosban élünk,botrány lenne ha kiderülne mit tett,már az is az volt hogy egyátalán összejöttünk.ezért is félek.tőle mindenki tart a városban,nagy a hatalma,képes rá hogy a munkahelyemről is kirugasson,mert én is a kórházban dolgozom.Ezért teljesen reménytelen a helyzetem.
2009. márc. 1. 08:01
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Erre nincs bocsánat. Szerintem pontosan tudja ő is hogy nincs hova menned ezért ő van nyeregben. Tisztában van vele hogy úgysem hagyod el. Én már csak azért is megtenném. Esetleg nincs egy olyan barátnőd akihez mehetnél ha csak pár napra is. Talán ha látná hogy igen is el hagyod mert megütöd el gondolkodna a tettei súlyosságán.
2009. márc. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ, hogy mi az, hogy megütött.

Ha tényleg dühből ütött meg, tehát pofonvágott, olyat lökött rajtad, hogy elestél, tehát bántani akart, akkor szerintem ne azon gondolkozz, hogy mit szól hozzá a családod, az emberek, hanem hagyd el. 12 hetes vagy, van időd valami megoldást találni.

Ha csak a párnadobálásra egy kis "műverekedést", hancúrozást szeretett volna akkor nem ilyen komoly a dolog. Lehet, hogy most a felborult hormonrendszereddel te érezted komolyabbnak a dolgot, mint ahogy szánta.

Te ismered, neked kell elgondolkodnod milyen szándékkal tette.

És a legfontosabb beszéld meg vele, az elhallgatásból més soha semmi jó nem származott!

2009. márc. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

07:55-ös vagyok.

Nem veszítheted el a munkádat, ha terhes vagy! (feltéve, h nem próbaidőn vagy) A kismamákat a tv védi!

Remek! Dr bácsi elvesztette a fejét! :/

Én igenis terhelném vele a családomat, már ha ezt terhelésnek lehet nevezni. Ha nagyon zavar, ne mondd meg nekik, h mi történt. Összezördültetek és kész.

Ha vele maradsz mi a biztosíték, h többet nem üt meg? Főleg ha ilyen apróság miatt ütött meg! Mi lesz, ha a gyerek egész éjjel bőg? Agyonveri?

Már ne is haragudj, de mit vársz tőle?! Ha megütött terhesen egy nyomorult kispárna miatt, egy átlagos napon, veszekedés nélkül, CSAK ÚGY?! Szerinted, ha komoly dolgok történnek, akkor azt h fogja lereagálni? Ejnye-bejnye?

Én azonnal elköltöznék!

2009. márc. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Nem viccből,hanem dühből ütött,még most is fáj 3 napja történt.Igaz hogy nem vagyok már próbaidős de határozott idejű szerződésem van.és ráadásul most lesz nagy változás a munkahelyen kft lesz belőle,azt mondják elbocsátások lesznek.biztos vagyok benne hogy egy szavába kerül hogy kirúgjanak,ha elhagyom biztos meg is teszi.Fenyegetőzött már ilyesmivel.Sajnos édesanyám is itt dolgozok.Vele meg méginkább nem akarok kitolni.Perzse a család mellettem áll,tudnak a dologról,de én félek az egésztől.Ha elvesztem a munkahelyem,a család is lehetetlen helyzetbe kerülne,Így is komoly anyagi gondjaik vannak.
2009. márc. 1. 08:30
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

én 8.14.

Ha dühből ütött meg, akkor hagyd el azonnal. Aki egyszer megteszi - és még nem is fogja fel, hogy mit tett - az megteszi még százszor és a gyerekkel is meg fogja tenni.

Ne hagyd magad megfélemlíteni. Ha ő már fenyegetőzött, akkor uralkodó típus, aki úgy gondolja, hogy te a kicsi nő úgyse mer semmit csinálni és szépen befogja majd a száját, azt csinálhat veled amit akar.

Ne hagy magad, márcsak a kicsi miatt sem.

Ha látszik még valami a verésből, akkor vetess fel látletet, jó lehet az még valamire. És fenyegess vissza, hogy feljelented testi sértésért, családon belüli erőszakért, rászabadítassz 300 feministát, akik ott fognak tüntetni a kórház előtt hetekig. Ha megpróbál kirugatni, akkor rohansz a Cser Ágneshez (ha még ő a szakszervezet elnöke) és ő nagyon szeret balhét csinálni. Nem hiszem hogy ilyen konfrontációba belemenne. Az ilyen emberek csak a gyengébbel szemben erőszakosak, csak azokkal szemben nagy a szájuk.

De ne maradj vele. Később még sokkal nehezebb lesz otthagyni.

2009. márc. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!