Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elvetélhetek attól, ha emelget...

Elvetélhetek attól, ha emelgetem 13kg-os fiamat?

Figyelt kérdés
5 hetes terhes vagyok, a kisfiam pedig 18 hónapos. Muszáj egy nap sokszor felemelnem ahhoz hogy ellássam! Szerintetek ettől elmehet a baba?
2011. ápr. 1. 22:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha el akar menni, egy toll felemelésétől is elfog.

Nekem is emelgetnem kellett a nagyot, végig a terhesség alatt, a kicsilány erős egészséges 41hétre született:)

Ne aggódj.

2011. ápr. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

dehogy! Ha egyébként normál egészségi állapotú vagy, akkor ettől kutya bajod se lesz!

veszélyeztetettként én is végig emelgettem a nagyobbat míg a kicsit vártam (17 hónap van köztük), 6.-on lakunk, lift mindig rossz, napi 2-4x babakocsi + gyerek + bevásárlószatyrok...; naponta 50x felvenni pelusozni/dajkálni stb... végül a 39. héten szültem.

2011. ápr. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én 18 hetes vagyok, a kisfiam 14 kg. Nem tudom másképp megoldani a dolgokat, m uszáj emelgetni (kiságy, fürdőkád,hinta stb..) Ha megyek terhesgondozásra, azért majd megkérdezem a védőnőt/dokit, de a lényegen nem fog változtatni a válasz. Én próbálom karizomból (ha van olyanom :) emelni!
2011. ápr. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ez egy óriási tévhit. Hacsak nem 50 kilós a csöppség, attól biztosan nem fogsz elvetélni, hogy őt emelgeted. Én a közel 20 kilós 3 évesemet emelgetem, aki nem az elsőt várja az mind emelgeti a kisebbet. Ha el is megy, biztosan nem ettől.
2011. ápr. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha emelgetni kell, úgysem tudsz mit tenni. Max. praktikusan teszed ezt. Én például a pelenkázójához lépcsőt építettem székből, párnából, hogy felmásszon rá, így nem emelgetem, és még élvezi is. Nem ölbéli baba, így nem kell sokat kézben tartani, a harmadikról is lejön egyedül kézenfogva.
2011. ápr. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

A második terhesség alatt nekem is emelgetni kellett a 1,5 éves lányomat, ha pedig közlekedtünk, akkor a babakocsival együtt.


Emlékszem, hogy egyszer egyedül mentem valahová nagy pocakkal, és a megállóban rajtam kívül volt még egy anyuka egy böhöm nagy babakocsival. Én meg odamentem hozzá amikor jött a villamos, hogy segítsek megemelni?

Totál ledöbbent, és mondta, hogy szó sem lehet róla!

Pedig én akkor már igencsak edzett voltam. :-)

2011. ápr. 2. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy bajod lehet! Én terhesség alatt talicskáztam, ástam szülés előtti nap még a hagymát is eldugtam! Kertészkedtem! A fiam most két éves és nagyon egészséges! Ne aggódj!
2011. ápr. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

én sem hiszem hogy baj lenne,amugy én is ugy vagyok mint te .én most töltöm a 6.hetemet,és pont 18 hónapos a fiam és pont 13 kg.:)

én is sokat emelgetem,meg ahgoy beteszem az ágyába is hajolok vele,de nem hiszem hogy ennyi okozhat bajt.azt mondják ha jol megtapadt és egészséges akkor az nem fog elmenni.bár ebben lehet is valami igazság mert az elsö fiammal ennyi idösen még nem tudtam hogy terhes vagyok,és egy húsüzemben dolgoztam külföldön,ahol nem 13kg-t emeltem hanem 30-at.remélem megnyugtattalak

szia

2011. ápr. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem sem aggódj, én 19 hetes vagyok, a nagylány 10 hós, csak 7 kg, de így se könnyű megemelni napi 5x pelenkacsere, hintázunk, hintaló, fürdetés.

Igyekszem derékból emelni, illetve egyáltalán szoktatni magam ahhoz, hogy ha ő már 10 kg-s lesz, nem áll meg az élet attól még, hogy nekem akkora pocakom lesz :) Szóval a testemet is szoktatom az új körülményekhez, illetve nem emelek meg a környezetemben 15 kg-s gyerekeket, azért az duplája a saját gyerekemnek, azt biztos megérezném.

2011. ápr. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ez valoban egy tevhit...az emelestol a babanak semmi baja. a veszely abban rejlik hogy lazak a kotoszoveteid es rossz az egyensulyerzeked ezert konnyen eleshetsz emeles kozben...arra vigyazz csak hogy mindig stabil labakon legy mikor emelsz
2011. ápr. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!