Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagy baj, hogy sokat emelgetem...

Nagy baj, hogy sokat emelgetem a 14 kilós 1,5 évesemet (27 hetes kismami vagyok)?

Figyelt kérdés
A 22 hetes vizsgálatnál még zárt volt a méhszáj. Nem keményedek, semmi panaszom nincs. Az első terhességem is panaszmentes volt. Természetesen egyenes derékkel emelem, nem húzódik a hasam és a derekamra is vigyázok. Néha cipelem is egy kicsit a fiam, vagy tartom rövid ideig. Nyugtassatok meg, hogy minden rendben lesz így is!
2010. aug. 26. 20:46
 1/5 anonim ***** válasza:

nekem 12 kilós gyermekemet kell emelgetnem 30 hetesen:) nekem azt mondta a védőnő, hogy mindig nagyon lassan csináljam ezeket az emeléseket, mert hirtelen mozdulatnál repedhet a burok:S:(

ha nyitva a méhszáj még az sem olyan veszélyes, mintha megrepedne a burok.

2010. aug. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, minden rendben lesz. Nekem van egy 4éves kislányom és egy 2éves kisfiam. 15hetes kismama vagyok. Szerinted? Elkerülhetetlen, hogy emelgessem őket. Természetesen a kislányomnál ritkán fordul elő és a kisfiamat is igyekszem minél kevesebbszer.

Nyugi, a testünk nagyon jól ki van találva.

Én a mai napig hallgatom a nagymamámtól, hogy ő a szülés előtti napon kukoricát tört... Bár szeret a javára túlozni. De tény, hogy nem voltak agyonkímélve.

Szóval ne aggódj, ha továbbra is odafigyelsz, nem lehet belőle gond.

További jó babavárást!!!!!

2010. aug. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem fura az első válasza, a burok idő előtt csak akkor tud megrepedni, ha valami fertőzés van, simán egy emeléstől csak akkor reped meg, ha amúgy is indulna a szülés.

De persze nem akarom felülbírálni a védőnő tudását.


Óvatosan emelgesd a gyerkőcödet, és akkor nem lesz baj, ne izgulj.

Én 32 hetes vagyok, 21 hónapos 13 kilósom van pluszban :)

2010. aug. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
12 hetes vagyok. A 2 éves lányom 16 kg..... Emelgetem, az elejétől fogva-mert muszáj.
2010. aug. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Csak 10kg a fiam, 14hónapos, nem is az emelés, hanem az utána loholás a sok:)


Már voltam felelőtlen fruska miatta, de ha muszáj...

Óvatosan, lassan, amikor nem megy, akkor már keveset megyünk, minél kevesebbet kelljen emelgetni.

2010. aug. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!