Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A Te neved Kincső? Szereted a...

A Te neved Kincső? Szereted a neved? Miért igen és miért nem?

Figyelt kérdés
Kérlek Titeket csak Kincső nevű emberek válaszoljanak. Így szeretnénk elnevezni a kisbabánkat és érdekelne ki hogyan viseli, szereti ezt a nevet. Köszönöm
2011. márc. 16. 11:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Elnézésedet kérem, hogy válaszolok úgy is hogy a nevem nem Kincső :)

Csak nekem fura a kérdésed, mivel az emberek túlnyomó többsége elégedett a nevével, elfogadta, mivel ezzel él x éve. Ha valakinek meg nagyon nem tetszik a neve, az nevet változtat. Szóval én nehezen tudom elképzelni azt, hogy majd ide ír neked mondjuk egy 20 éves lány, hogy én Kincső vagyok, de utálom a nevemet :)

(egyébként szerintem szép név :)

2011. márc. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%

Vannak szépe nevek, de némelyik sokszor elég viccesen jön ki.

Pl. a Zóra. Képzeld el, amikor az anyuka kérdi az apukát "Hol a Zóra?" Ő meg azt mondja, hogy a bal csuklódon.


Vagy a Csenge. "A telefon/fülem csen-e?"


A Kincső is ilyen. "Bemutatom a lányom. Nagy kincs ő."

Vagy "Van kinn cső?"


Tudom, hogy szinte minden névvel lehet játszani, de nekem a ezek különösen szúrják a fülem.

2011. márc. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon szép név, a barátnőm is Kincső és semmi baja, és senki nem kérdezte meg tőle, h van-e kinn cső.
2011. márc. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Mondjuk ez a vn-e kinn cső? kicsit erőltetett, viszont a Nagy Kincső nagyon szép együtt. A mi vezetéknevünk Szalai..
2011. márc. 20. 18:19
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A mi kislányunk is KIncső ( 2 éves lesz ), mégpedig Nagy Jázmin Kincső. És igen, igazi Nagy Kincs Ő. Egy spontán vetélés után érkezett hozzánk. Megszületése után ismét terhes lettem ikrekkel, akiket sajnos ismét elvesztettünk. De mot újra kismama vagyok, 34 hetes. Kislányunk neve Nagy Nanetta Napsugár lesz. Ő igazi Napsugárként érkezik majd hozzánk, úgy ahogy felragyogott a napsugár amikor augusztusban megtudtuk, hogy kisbabát hordok a szívem alatt. Mi így érezzük, így gondoljuk. Szóval szerintem ne foglalkozz az idétlen viccelődésekkel. Egyébként minden nevet és minden embert ki lehet gúnyolni....

2011. márc. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Szerintem ha nagyon akarjuk, szinte minden nevet ki lehet valahogy csúfolni, a gyerekeknek különösen jó fantáziájuk van ehhez :)

(na meg az anyósomnak is :( Ábel azért nem tetszett neki, mert van egy mű Ábel a rengetegben, a Zétény azért nem mert az olyan mint a Tétény, stb, persze nem érdekelt mit mond, végül Zétény lett a kisfiúnk)


De fölösleges ezen gondolkodni előre.

A Kincső nagyon szép név!!!

De ha vkinek nem tetszik, azzal sem kell foglalkozni, a ti gyereketek, a tiétek a névválasztás joga.

2011. márc. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is szép név a Kincső.

A van-e kinn cső, vagy a telefon cseng-e. Nagyon gyér viccek.

Kb olyanok, mint amiket nekem mondtak a lány nevemhez amit szerettem volna.

De igaz ami igaz szólás szabadság van, bár sztem inkább te egy unatkozó ember vagy... Aki ott köt bele emberekbe ahol tud...

A lényeg, hogy ha így szeretnéd elnevezni a lányod nyugodtan tedd azt! Ne érdekeljen senki véleménye, főleg ha van egy szilárd elhatározásod, mert aztán jönnek a megjegyzések és elbizonytalanodsz. Nálam is próbálkoztak, aztán mikor kijelentettem, h az én gyerekem, nekem kell nevet adni neki mindenki elhallgatott. Végülis nem az lett a neve, de nem a név miatt, hanem mert a lányomnak kinőtt a kukaca..:)

2011. márc. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm szépen amiket írtatok, nagyon igazatok van. Most már egészen biztos, hogy az én kicsi lányom Kincső lesz.:-)

Ja és a Zétény nagyon tetszik nekem is, na meg a Napsugár is. Gyönyörű nevek és ami még fontos: MAGYAR NEVEK!

2011. márc. 21. 07:31
 9/15 anonim ***** válasza:

Kincső nagyon szép név, én adnám a lányomnak (csak a férjem nem sajnos).

Bocs, hogy én nem Kincső vagyok, és úgy válaszoltam :)

2011. márc. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szerintem szép név, de én nem adnám a lányomnak valamiért.Tetszenek a régi magyar nevek, de pl. én nem ősi magyar nevet adtam a fiamnak, bár láttam hogy nagyon kihangsúlyoztad ezt, de remélem azért nem nézed le a magam fajta "nem magyar nevet" adó szülőket.
2011. márc. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!