Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit mondtok a nagyobb gyereket...

Mit mondtok a nagyobb gyereketeknek, ha megkérdezi hogyan születik a kistesó?

Figyelt kérdés
A fiam az őrületbe kerget ezzel. Megtalálta a hasamon a vakbélműtétem helyét és azt hiszi ott vették ki őt és a tesót is úgy fogják kiszedni a hasamból, hogy fel kell vágni. Eddig ráhagytam, de ha megszülök és keresni fogja a vágást mit mondok neki?
2011. márc. 11. 19:39
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Kedves előző válaszoló...

Nagyon nem jól teszed, hogy terelsz, amikor a fogantatásról kérdez a 3 éves. Elsőre igen kényes téma, de úgy is kérdezni fog, amíg nem válaszolsz, vagy ami még rosszabb, megszokja- megtanulna, hogy ez TABU. Ha idáig eljut kamaszként, sem neked teszi fel a "kényes" kérdéseket, abból meg nem sok jó sül ki, ha nála 1-2 évvel idősebb gyerekek fogják elmagyarázni neki a dolgokat. Te érzelmet és értelmet is tudsz a részletek mellé adni, a kamaszok max a technikát fogják részletezni (azt is lehet, hogy rosszul)

Ne legyünk ennyire prűdek!!! Hidd el, bennem is megáll az ütő, ha ilyenket kérdez a lányom, mert én is egy konzervatív családban nőttem fel, de erőt veszek magamon. Természetes, hogy ez is érdekli a gyerekeket, hiszen ők most 3-6 évesen kezdik felfedezni a világot, nem kell nagyobb dolgot csinálni belőle, mint amikor olyat kérdez, hogy miért repülnek a madarak.

2011. márc. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!