Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan kezeltétek azokat a...

Hogyan kezeltétek azokat a látogatókat, akik mindjárt jönni akarnak, amint hazaengednek a picivel a kórházból?

Figyelt kérdés
Ráadásul itt is fognak aludni pár napot...
2011. jan. 3. 16:57
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

A válasz írója 83%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:49


Ugyanez volt nálunk is. Friss hasi műtéttel nehogy már elvárják, hogy vendégek körül ugráljak...

2011. jan. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Hát ez az... Nekem is nagy dilemma. Első baba, császármetszésem lesz, és fogalmam sincs, hogyan fogom viselni. Kicsit félek tőle, és természetesen már előre féltem az én kis 5-6 napos kisbabámat. :(
2011. jan. 3. 18:38
 13/24 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
Mért nem mondod meg nekik finoman de határozottan h nem szeretnéd h jöjjenek? Egyébként közeli rokonok lennének?
2011. jan. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Sajnos közeli rokonok,ezért nem lehet őket megbántani. Párom szülei és a bátyja családja 2 pici gyerekkel. Segíteni jönnek, de én tudom, hogy nekünk inkább csendre lenne szükségünk. Mindig imádom, ha itt vannak, de ez most más helyzet lesz.
2011. jan. 4. 07:53
 15/24 anonim ***** válasza:
Ha neked többet ér, hogy ne mondd el nekik az IGAZAT (amin nincs mit megbántódni értelmes embereknek...), mint hogy a kis családod együtt töltse az első heteket meghittségben, hát akkor miért kérdezel minket???
2011. jan. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Én már most előre rettegek ettől...mert láttam anyósomék mit csináltak, mikor megszületett a sógoroméknál a gyermek..és ez még csak a család egyik része:S

15+2 hkm

2011. jan. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 TKI Ibolya ***** válasza:

Én az első héten ahogy haza mentünk illedelmesen elutasítottam mindenkit mindkét gyermekemnél.Most várom a harmadik babánkat és most sem fogok másként tenni.Ha valaki megsértődik majd megnyugszik.Egyébként már a nagyszüleinknél sem volt illendő egy egész családnak rátelepedni egy frissen szült anyukára, főleg nem gyerekestől mamástól stb.Ha valaki segíteni akar akkor tegye azt egyedül, mert gyerek zsivajban nem igazán tud valaki pihenni.De nem vagyunk egyformák van akit a sok rokon nem zavar.


29 hkm

2011. jan. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Miért kérdezlek titeket?! Mert ez egy ilyen oldal... Kíváncsi voltam, Ti hogyan kezeltétek az ehhez hasonló helyzeteket, mert mint ahogy írtam, első baba lesz. Természetesen a mi kis családunk a legfontosabb, de azért nem olyan könnyű hozzánk közel állókat megbántani, főleg ha sokat köszönhet nekik az ember, és csak a jó szándék vezérli őket.

De igazatok van, valahogy értelmes ember módjára tálalnom kell ezt. Köszönöm a megerősítést!

2011. jan. 4. 09:46
 19/24 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
Egyébként a helyedben abban reménykednék h az éjszakai gyereksírás elriasztja őket. :)
2011. jan. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Nekem az apósom jelezte, hogy mire kijövünk a kórházból, ő ide jön 1-2 hétre, mert hát látni akarja az unokáját. Ez mind szép és jó, csak hogy ő nem segíteni jön, még őt is el kellene látnom. (Tudom, mert sógornőmmel ugyan ezt csinálta)

Nem beszélve arról, hogy egy 2 szobás lakásban élünk. Az egyik szoba a babáé, a másik a miénk. Nincs külön ágy sem az itt aludni szándékozóknak. Persze erre is megvolt a válasz.Majd ő alszik a kanapén (ami nem kinyitható), én meg nyugodtan szoptassak a fotelben, őt nem zavarja, ha éjjel villanyt kapcsolok. Igazán kedves, nem?

Na erre mit mondjak? Hogy a fenébe mondjam meg neki, hogy meg is értse, hogy legalább az első héten nem szeretnék látogatókat fogadni. Valószínű császáros leszek, és lesz elég nyűgöm nélküle is. Első babánk lesz, nem volt komplikáció mentes már a terhességem sem, és párommal közösen szeretnénk átélni a csodát, hogy végre hazavihettük a várva-várt kislányunkat. Már most félek, hogy nem fog leszállni rólunk. :(

2011. jan. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!