Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi lesz, ha nem megyek védőnőh...

Mi lesz, ha nem megyek védőnőhöz? Szerintem nincs sok értelme : S

Figyelt kérdés
2011. jan. 2. 22:43
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
A védőnőhöz egyszer elmész, ad kiskönyvet és kész, onnantól soha többé nem kell menned, hanem akarsz. Irásban lemondasz az elátásról és még csak nem is zaklatnak.
2011. jan. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Nekem alá kellett írnom egy papírt, hogy kérem-e a védőnői ellátást vagy nem.(Budapest).Én úgy tudom, hogy csak a kiskönyv kell tőle, mert a nőgyógyász 4 pecsétje kell az egyszeri anyasági támogatáshoz.Nekem szerencsém van a védőnővel.Érti a dolgát,mindig jó tanácsokat adott,és bármikor fordulhatok hozzá.
2011. jan. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne értelme? Azért a védőnők között is vannak nagyon jók és lelkiismeretesek! Az enyém pl. szuper, nagyon sokat segít. Pl. ő nézi a fehérjét is a vizeletben, amit akár te is tudsz, vehetsz kis papírkákat gyógyszertárban... Megméri a vérnyomásod, amit persze te is tudsz.... Meg tanácsokat ad, amiket te már biztos mind tudsz... Ne haragudj, de ha ilyet kérdezel szerintem inkább menj.
2011. jan. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz.

Az én védőnőm is tök aranyos, sok jó tanácsot adott már, és nagyon sok mindent meg lehet vele beszélni.

Nekem beutalókat nem ad, arra ott van az orvosom.

Ha megszületik a baba, valószínű én is lemondom, nekem nem hiányzik, hogy feljöjjön hozzánk, de most nem okoz gondot, hogy néha elmenjek hozzá.

2011. jan. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Az én védőnőm is aranyos, minden alkalommal meghallgatja a a baba szívhangját és megvizsgálja a vizeletemet. (van-e gyulladásom, cukor, fehérje, stb.)


Szerintem ezek hasznosak, így én kértem, hogy hadd menjek kéthetente. :)


És pecsétel is, ami persze jó az egyszeri anyasági támogatáshoz is.

2011. jan. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
A második kérdésem (a komment) akkor született, amikor még csak az első válasz volt meg.
2011. jan. 3. 11:20
 17/21 A kérdező kommentje:
Jajj, neem :-) Megmosolyogtattál :-))) 52 kiló vagyok vasággyal. Azért nem szeretnék menni, mert a súlyomat és a vérnyomásomat itthon is meg tudom mérni, egyikkel sinhcs gond, másrészt meg ilyen hidegben és influenzás időszakban nem szívesen járkálok orvosi rendelő környékén se feleslegesen. Itthon vagyok, mert veszélyeztetett terhes vagyok.
2011. jan. 3. 11:26
 18/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!!!

Terhesgondozésra járok természetesen (bár annak se sok értelmét látom az uh-n kívül).

Milyen pecsétek kellenek a kiskönyvbe? Ki adja azokat? A nőgyógyász? Vagy a fogorvos/labor/háziorvos? Vagy a védőnő?

Nem baj, ha azt az 1 látogatást a 13. hétre teszem, ugye? Persze ha valami szimpatikus nő lesz a védőnő, nem zárkózom el előle, de mint írtátok is, vannak gázosak is köztük.

2011. jan. 3. 11:35
 19/21 anonim ***** válasza:

szerintem is értelmetlen az egész, csak az időmet vesztegeti, nekem olyan szétszórt, h még a baba szívhangját is el szokta felejteni meghallgatni, és minden leletemet minden egyes alkalommal újra végignyálaz, arról nem beszélve, h 29 hetes vagyok eddig 3 kg-t híztam és még erre is volt megjegyzése.

Én nem szeretnék többet menni, meg pl adott időpontot 6 ra és fél 8ig ültem a sok náthás ember között, hát nem köszi.

2011. jan. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Pecsétet a nőgyógyász ad, egyébként a kiskönyv kikérésekor jelezd, hogy te nem óhajtasz ide járkálni, majd jössz, ha kérdésed, vagy gondod lesz. És kész.
2011. jan. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!