Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi lesz, ha nem megyek védőnőh...

Mi lesz, ha nem megyek védőnőhöz? Szerintem nincs sok értelme : S

Figyelt kérdés
2011. jan. 2. 22:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Nem kapsz ellátást.
2011. jan. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
A védőnő adja ki a kismamakönyvedet, amibe be kell pecsételtetni, iratni ezt-azt, vizsgálati eredményeket. Enélkül se gyes, se gyed, se semmi.
2011. jan. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Milyen ellátást? A védőnő nem méri meg a súlyomat? Vagy orvosit?
2011. jan. 2. 22:50
 4/21 anonim ***** válasza:
A kiskönyv kell, meg úgy emlékszem 5 alkalom, orvosi pecséttel. A védőnő csak annyit kell, hogy adja oda a kiskönyvedet. Anélkül nem kapsz ellátást valóban. De a www.mak.hu oldalon jobban megtalálod, egyszeri anyasági alatt. Én külföldön voltam terhes, csak a 34. héttől voltunk itthon, előlről kellett pecséteket szerezni, mégis sikerült ennyi idő alatt is.
2011. jan. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Sok dolognak nincs értelme és mégis meg kell csinálni. Az ellátás a Gyed, Gyes, ami gondolom jól jönne. A kismamakönyvet Ő adja, beírja a leleteket. Nem csak a súlyt méri.
2011. jan. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Milyen értelmetlen kérdést tettél fel másodjára? Háromszor nekirugaszkodtam mégse értem.. mi az összefüggés a kérdésed és az eddig kapott válaszok között? (vagy nekem van már túl későn ilyenkor) ?
2011. jan. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, bocs Magyar Államkincstár - anyasági feltételek és összeg itt: [link]

Tehát jogosult az az anya, aki:

a) az a nő, aki terhessége alatt legalább négy alkalommal - koraszülés esetén legalább egyszer - terhesgondozáson vett részt (az anyasági támogatás a jogosultat akkor is megilleti, ha a gyermek halva született)

--> tehát 4x kell, hogy kibird a védőnőt, de a terhesgondozást orvos is igazolhatja, csak legyen meg a pecsét.

2011. jan. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Nem kötelező védőnőhöz járni. Orvosi ellátást és gyedet, gyest akkor is kapsz. Csak az anyasági segély ami a pecséthez kötött, de erről az orvos is adhat igazolást. Viszont ha megvan a baba akkor kötelező elvinni a védőnőhöz, vagy elvileg lemondhatsz a védőnői szolgáltatásról de nem tudom az milyen egyéb következményekkel jár.
2011. jan. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

A második kérdésedet én sem teljesen értem. Olyan mintha azért nem akarnál elmenni védőnőhöz, mert félsz, hogy lemérik a súlyodat... Ezt jó lenne ha elmagyaráznád egy kicsit, mert érthetetlen....


Egyébként nem halsz bele ha elmész a védőnőhöz. Ő ad felvilágosítást, hogy hova mikor kell menned, milyen vizsgálatokra, és ő ad beutalókat is.

2011. jan. 3. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

A védőnőmet alig láttam az elmúlt 40hétben(4szer). Vagy beteg volt, vagy a gyereke volt beteg. Össze vissza írt mindent a kis-könyvembe, kihúzta az EKG részt...

Amikor súlyt mért akkor potom 7kg difiket mért az orvosi mérleghez képest(volt amit 2óra alatt híztam) a vérnyomásomat sem sikerült sose eltalálnia(180/100as volt nála a legkisebb, 120/60nál magas vérnyomással ájulok), néz tesztcsíkkal vizeletet, kiöntötte véletlenül vagy elfelejtette, kérdezni semmit nem lehet tőle. És a 4alkalom úgy jött össze, hogy eszembe jutott, és megkérdeztem nem kéne e mennem, válasz: ha gondolom menjek...


Ha először elmész, bejelentkezel, megkapod a kis-könyvedet, és rendszeresen jársz az orvosodhoz, illetve terhesgondozásra(nálunk van egy orvosi vizsgálat rész, és van az admin rész a nőgyógy rendelőben ahol beutalókat adnak, méregetnek, ctgznek).


Ami meg az anyaságit illeti: 2009ben a MÁK(teve utca) ügyfélszolgálatosa az anyaságihoz el sem kérte a kis-könyvet, hogy leszámolgassa a pecséteket, a kórházban kaptam igazolást, hogy voltam terhesgondozásokon, gyeshez nem kérték, gyedet nem tudom(nem vagyok rá jogosult(főisk. hallgató vagyok))

Ami meg a terhesgondozást illeti: a védőnő, szülészorvos és a háziorvos együtt végzi.


Szóval én úgy vagyok vele, ha bejelentkezel hozzá, a baba miatt muszáj, kiadja a kis-könyved, akkor trimeszterenként egyszer menj el hozzá, ha sehol sem töltögetik a kis-könyvedet akkor gyakrabban, amúgy ha pocsék védőnőd van, akkor tényleg felesleges, a nagy fiamnál tündéri felkészült védőnőm volt, akit ha vasárnap este8kor hívtam felvette megnyugtatott, egy ideig nem kelhettem fel akkor kijött és nálam terhesgondozott, amikor már a baba megvolt nem csak a kicsi érdekelte, hanem megkérdezte ugyan élek e még, rendszeresen és időben járt hozzánk, a mostani...

2011. jan. 3. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!