Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire veszitek/vettétek/VEN...

Mennyire veszitek/vettétek/VENNÉTEK komolyan a macskakerülést, ha még nem estetek át toxoplazmán?

Figyelt kérdés

Az előző terhességemnél kimutatták, hogy még nem volt toxoplazmám. Hurrá. :-( A nőgyógyászom azt mondta, hogy akár a macskaszőr belélegzésével is el lehet kapni, hiszen a macsek nyalja a hátsóját, aztán a szőrét, a kórokozós szőr szétkerül a lakásban és BUMM! máris megkaptad!

Nincs macskánk és nem is szívesen megyek olyan helyre, ahol van. Pláne, ahol nyugodtan sétálgathat az asztalon, gáztűzhelyen, mindenhol.

Ráadásul a toxoplazma lelet vérvétel után kb. két hónappal érkezik meg (:-( ), és néhány hetesnél fiatalabb fertőzést ki sem mutat.

Én pedig nem szívesen aludnék olyan rokonnál (és 1-2 óránál többet nem is szívesen töltenék ott, azt is csak ha muszáj), ahol nem igazán szokás a takarítás, és a macska mindenhol mászik.

Szerintetek túlaggódom?


2010. dec. 21. 15:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Öszintén: volt macskánk mind akét terhességemnél és eszembe sem jutott.
2010. dec. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nekem 11 éves korom óta volt macskám, volt amikor még vele is aludtam (sziámi szobamacska). Aztán mikor férjhez mentem, ott is volt macskánk. Mikor terhes lettem, megkérdeztem az orvosom, hogy lehet-e toxoplazmozisom. Azt mondta, hogy ha van is, akkor terhesség alatt nem kezelik. De nem is volt semmi különösebb tünetem, ami arra utalt volna. És nálunk, a mi korházunkban nem is csináltak volna vérvételt erre. Minden rendben volt a terhességem alatt és a babával is. De mire hazajöttünk a korházbol a férjem elpratálta a macskát rokonokhoz. Azota nincs, nem is kell. Anyosoméknál például 2 macska van és hiába takarit, ott van mindenhol a szőrük és utálok még le is ülni.
2010. dec. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Anyukámnak van benti cicája, aki bizony minden erőlködésünk ellenére felmegy olyan helyekre, ahová nem kéne. Ennek ellenére én mentem hozzá babásan sokat. A macskához hozzá sem nyúltam, és gyakran mostam kezet. De ha addig nem kaptam el, pedig világ életemben "gyömöszöltem" a macskákat, bíztam benne, hogy ilyen elővigyázatosság mellet nem fogom elkapni. Nem is kaptam el. Szóval én nem szeparáltam el magam emiatt, akkor eléggé magányosan töltöttem volna a napjaimat.
2010. dec. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Akinek mindig volt macskája, a legnagyobb valószínűséggel már átesett rajta! Így én sem aggódnék.

Második, szerintem valamit valahol félreértettél, mert a toxoplazmának sem olyan tünete nincs, amiből észrevennéd, sem nem kezelik normál esetben, KIZÁRÓLAG CSAK terhesség alatt! Vetélést, agykárosodást, vakságot okozhat a magzatnál a terhesség korától függően.

2010. dec. 21. 15:33
 5/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nem aggódod túl, hiszen nem voltál macska közelében, nem vagy védett. Megjegyzem, nem terhesen se aludnék olyan helyen, ahol nem divat takarítani egyébként. Nem vesztesz semmit, ha elkerülöd a helyzetet.:)
2010. dec. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én magántanárhoz jártam, akinek a macskája volt a gyereke...ezzel semmi problémám nem volt. Takarítás...hát hagyott némi kívánni valót lévén macska a háznál.

Mikor kiderült, hogy várandós vagyok szépen közöltem vele, hogy nem akarok már hozzá járni, a macska miatt, mert hogy milyen fertőzést lehet kapni, és mivel nekünk nincs nem kockáztatnék.

Kicsit megharagudott, mert teljesen elvakult volt. De én úgy érzem jól döntöttem. Nem mellesleg azóta sincs meg a második nyelvvizsgám :) Majd visszamegyek dolgozni és újra tanulni kezdek...most még sok időt elvesz a baba és a háztartás.

2010. dec. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi a pocilakóval most vagyunk 21 hetesek és 6naposak. A húgomnak van egy sziámi macsekja és ha itthon vagyunk estére kint alszik, és a nap legtöbb részében nem jön az emberek közelébe, max ha éhes nyávog.Én egyébként is allergiás vagyok a macska szőrre, a kutyára nem: de nem is nagyon szeretem a macsekokat.

Nem szívesen simogatom és kerülöm a vele való érintkezést, és nekem még nem volt toxoplazmám.

Egyébként elég durva lenne hogy olyan helyen ahol van a lakásban macsek tartva nincs rendszeresen takarítva.Nálunk minden héten van takarítás, a macska szőr miatt: szőnyegmosás, bútorletörölgetés, porszívózás.. stb.

Nem árt ha aggódsz, nekem első babám, de vannak dolgok amiket én is túl szoktam reagálni.

Ha úgy érzed hogy óvatosabbnak kell lenned akkor tégy úgy.

Kellemes Ünnepeket!

Jó Babavárást!

2010. dec. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

De nem csak a macskától kaphatod el, hanem zöldség-gyümölcstől is, vagy hústól.

Szerintem túlaggódod magad. Hogy jársz piacra, hogy vásárolsz, hogy főzöl? Az utcán is mászkálnak macskák, ott is van macskaszőr, és még ki tudja mi minden a levegőben.


Én sem voltam toxoplazmás, első terhességnél féltem is, úgy mint most te, de a másodiknál már nem féltem.


Szerintem ne aggódj!

2010. dec. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Mivel utálom a macskákat,így mindenféle kontaktot kerülök...olyan helyre pedig nem is megyek(szerencsére se rokon,se barát,se ismerős nincs ilyen),ahol a lakásban tartják a macskát
2010. dec. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

2. babámat várom, mostani macskánk 8 éves, még nem estem át a toxoplazmozison. Ne általánosíts, hogy tuti átesik, akinek van.

Sokéves szobacicától, aki nem nyers húson él, szobacica, nincs igazán mitől félni.


De igazából mi a kérdésed?

Nincs macskád, nem is lesz.

Van,akihez mennél és ezért nem mész?????


Egyébként én minden macskát kerülök az utcán és a fiamnak sem engedem, hogy hozzányúljon. A saját cicámtól nem félek.

2010. dec. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!