Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire veszitek/vettétek/VEN...

Mennyire veszitek/vettétek/VENNÉTEK komolyan a macskakerülést, ha még nem estetek át toxoplazmán?

Figyelt kérdés

Az előző terhességemnél kimutatták, hogy még nem volt toxoplazmám. Hurrá. :-( A nőgyógyászom azt mondta, hogy akár a macskaszőr belélegzésével is el lehet kapni, hiszen a macsek nyalja a hátsóját, aztán a szőrét, a kórokozós szőr szétkerül a lakásban és BUMM! máris megkaptad!

Nincs macskánk és nem is szívesen megyek olyan helyre, ahol van. Pláne, ahol nyugodtan sétálgathat az asztalon, gáztűzhelyen, mindenhol.

Ráadásul a toxoplazma lelet vérvétel után kb. két hónappal érkezik meg (:-( ), és néhány hetesnél fiatalabb fertőzést ki sem mutat.

Én pedig nem szívesen aludnék olyan rokonnál (és 1-2 óránál többet nem is szívesen töltenék ott, azt is csak ha muszáj), ahol nem igazán szokás a takarítás, és a macska mindenhol mászik.

Szerintetek túlaggódom?


2010. dec. 21. 15:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem nem lehet általánosítani, hogy akinek van macskája az úgy is átesett! Példának itt vagyok én. Gyerek koromban nagymamámnál közel 10 macskával voltam napi kapcsolatban, most 10 éve folyamatosan van macskánk (hosszú szőrű perzsa!)legnagyobb meglepetésemre vérvizsgálatból kiderült a terhességem elején, hogy nem estem át toxoplasmán, de eszem ágában nem volt Tőle megválni! Azóta még háromszor ellenőrizték a vérem, nincs változás, továbbra is fogékony vagyok, jelenleg 35 hetes kismama. Nem minden macska fertőzött, állatorvos a macskából is ki tudja mutatni, hogy az állat fertőzött-e vagy sem. Nekem az a véleményem hogy ha valaki ésszerűen, körültekintően, tisztán tart macskát nem lehet probléma. Egyébként nem csak cicáktól, hanem éppen úgy kutyáktól és más állatoktól is el lehet kapni. Vigyázni kell mint sok minden mással is a terhesség alatt.

2010. dec. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Én megértelek, én még nem terhesen sem szívesen mennék macska közelbe.
2010. dec. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

szia

Világ életemben voltak macskáim,és szeretgettem is őket rendesen. Most öt van, és mióta terhes vagyok az öleltetést hanyagoljuk. Mikor beszaladnak a házba megfogom őket, és kirakom. Utána alapos kézmosás. Enni is én adok nekik és kezet mosok. Még én sem estem át a fertőzésen, ezért minden vérvételnél vizsgáltattam ezt is. Most harmincnyolc hetes vagyok, és még mindig fogékony, de már nem lesz semmi gond. A gyümölccsel, hússal is vigyázz,mert a dokim szerint nagyobb a valószínűsége, hogy attól kapja el az ember.

Minden jót.

2010. dec. 22. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! Próbálok reagálni, csak nehéz így, hogy már nem látom őket...

Szóval igen, tudom, hogy mástól is el lehet kapni a fertőzést, vigyázok is, amennyire lehetséges, hogy ne essen meg.

A kérdést tényleg azért írtam ki, mert van két rokon család, akikhez nem szívesen megyek a macska miatt. Az egyik még hagyján, van két benti macska, ha megyünk, akkor előtte kitakarítanak és a macskákat bezárják (két óránál tovább nem vagyunk ott).

A másik hely viszont durva, ráadásul ott kellene aludnunk is. Na hát ott nem olyan gyakori szokás a takarítás, a macska nem csak szobacica és MINDENHOVÁ mászik. Legdurvább, hogy az ember normálisan kezet sem tud mosni, mert a kézmosó mellett a kéztörlő majdnem a földig lelóg (úgy van felakasztva), és a macska meg a kutya mindig annak nekidőlve fekszik. Na, gondolhatjátok! Ha megmosom a kezem, csak a ruhámba szoktam törölni, ami megintcsak nem a legtisztább, mert maga a hely sem tiszta...

Szóval remélem, el bírjátok képzelni! Én sem megyek oda szívesen akkor sem, amikor nem vagyok terhes, de muszáj. Arra viszont már végképp nem vagyok hajlandó, hogy terhesen még ott is aludjak. Ezt pedig van, aki megérti, van, aki nem...

2010. dec. 22. 06:39
 15/15 anonim ***** válasza:
Nekem 15 éve van macskám.Mégsem estem még át rajta.Egyébként, egy macska élete során egyszer kaphatja el és mindösszesen 10 napig fertőz-egész élete során.(leggyakrabban kölyök korban)Ráadásul, ha 3 havonta féregtelenítve van, végképp nem lesz beteg-szóval kicsi az esélye, hogy pont most kapj toxoplazmát, inkább valami egyéb fertőzéstől félnék egy ilyen helyen-képzelem az ennivalót milyen módon tárolják, kezelik, ahol ilyen körülmények vannak.
2010. dec. 22. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!