Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valóban igaz az, hogyha a...

Valóban igaz az, hogyha a terhesség alatt nem megyek el a fogorvoshoz nem kapok gyed-t?

Figyelt kérdés
Tehát ha kiskönyvben nincs pecsét.Tudom, hogy az én érdekem lenne, de csak a szülés után szeretnék elmenni, mert nagyon stresszes vagyok.
2010. nov. 28. 11:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nincs! A GYED a munkaviszonyodtól függ, nem a fogorvostól! Én sem voltam, mégis megkaptam mindent,ami jár (anyasgi, családi, TGYÁS, GYED). A fogorvos a saját érdekedben jó, ha elmész, mert baba mellett már nehezebb.
2010. nov. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én még ilyet nem is hallottam.Én sem voltam terhesség alatt fogorvosnál,és most gyed-et kapok.
2010. nov. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen.
2010. nov. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A gyed biztosítotti jogviszonyhoz kötött ellátás, a feltételeiben semmi olyan nem szerepel, hogy a terhesség alatt hányszor és milyen orvosi vizsgálaton kell részt venned. Orvosa, terhesgondozója válogatja, hogy mennyire foglalkoznak vele, hogy van-e fogorvosi pecséted. Az én kiskönyvemben volt pecsét, de soha senki nem foglalkozott vele, hogy van-e. A Te fogaidról, egészségedről és gyerekedről van szó ezért a Te érdeked lenne fogorvoshoz menni is, de elvinni senki nem fog.
2010. nov. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mivel semmi baja nem volt a fogaimnak,a férjem egyszerűen bevitte a kiskönyvet a fogorvoshoz,és lepecsételtette vele,vonakodva bár ,de megtette.A kutya sem foglalkozott vele.
2010. nov. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Jesszus, milyen baromságokkal riogatják a kismamákat:( Kérdező, bárki mondta, el ne hidd! Ha egyáltalán nem mennél orvoshoz, és a gyereket otthon szülnéd meg a férjeddel kettesben, gyed akkor is járna, ha a jogosultsági feltételek megvannak!
2010. nov. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Remélem, nincs ilyen. Én már kétszer voltam eddig a terhesség alatt fogorvosnál megnézetni a fogamat, de nem kértem pecsétet. Szerintem, nem kötelező.
2010. nov. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan támogatás, ami csak akkor jár, ha legalább 4-szer voltál a terhesség alatt terhesgondozáson, és a kiskönyvben lepecsételték ezeket. Ez pedig az anyasági támogatás, amely a szülés után jár, egyszeri juttatás. De ekkor sem a fogorvos pecsétje kell, hanem a terhesgondozást végző nőgyógyászé. Egyébként én mindenképpen elmennék fogorvoshoz, ha terhes lennék...
2010. nov. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nincs,de a saját érdekedben ne hanyagold el a fogaidat,mert a terhesség tönkreteheti a fogaidat.
2010. nov. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek
2010. nov. 28. 14:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!