Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy közöljem a főnökömmel?...

Hogy közöljem a főnökömmel? Elég kellemetlen ez a szituáció

Figyelt kérdés
Arrol lenne szó hogy terhes vagyok 7hetes van szívhang is. Nem tudnak még róla a munkahelyen. A héten sajnos nem tudtam menni mert összeszedtem valami vírust és számitanak rám jövőhéten, de a nőgyógyász nem enged dolgozni szóval valahogy el kell mondanom de még betegség miatt itthon vagyok . Szóval telefonon fel kell hivjam de félek tőle. Hogy közöljem vele? Biztos nem fog örülni neki
tegnap 16:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Felnőtt vagy?

Mitől félsz???

Anya leszel, a gyereknek kell lennie az elsőnek.

Kit érdekel ki örül meg ki nem.

Amúgy miért nem enged dolgozni?

tegnap 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem enged a nőgyógyász, ha szabad megkérdeznem?

Nem tudom mi az oka, de ha egészséges terhesség és tudsz dolgozni, akkor én megvárnám a genetikait. Persze ha olyan, akkor közöld vele mindenképpen. Amit én fontosnak tartanék, hogy legyen írásos nyoma is, tehát ha felhívod rögtön azután küldj egy emailt is a terhességről.

tegnap 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Igen, itt a lrgnagyobb kérdés, a mi miatt nem enged a nőgyógyász?
tegnap 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Korábban volt egy vetélésem, illetve boltban dolgozom emelgetni is kell es azt mondta nekem hogy kíméljem magam ne menjek vissza dolgozni.
tegnap 16:13
 5/11 anonim ***** válasza:
87%

Én a helyedben beszélnék a főnökkel, hogy hátha tud biztosítani olyan munkát, amit végezhetsz. Neked mindenképp jobb lenne, de lehet neki is, ha mondjuk az emelgetést meg tudnátok oldani máshogy.

(Én is veszélyeztetett terhes voltam papíron, leginkább csak az előzmények miatt, de beszéltem az orvosommal, és azt mondta, hogy ha úgy érzem, hogy nem gond, akkor dolgozzak nyugodtan, de mivel ott a papír a veszélyeztetett terhességről, egyből mehetek táppénzre, ha mégis gond lenne.)

tegnap 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

2es vagyok

Én is szólnék a főnöknek, hogy olyan munkát adjon ahol nem kell emelgetni, vagy legalábbis nem nehezet. Sajnos a veszélyeztetet terhes táppénz csak a fizud 60%a es abból is vonnak 10-15%ot le. Tehát nem nagy összeget kapnál (legalábbis fizetéshez képest) Plusz nem tudom mióta dolgozol de csak annyit lehetsz táppénzen amennyit dolgoztál ott korábban. Amíg bírnám addig dolgoznék de nyilván te érzed mi fér bele neked és mi nem.

Amúgy egy egészséges terhességnél annyit emelgethetsz, amennyihez hozzá van szokva a tested.

tegnap 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%
Figyelj. Ha az előzmények, vagy az emelgetések miatt a doki úgy ítéli meg, hogy veszélyes lehet rád, vagy a magzatra nézve, akkor sz*rd le, hogy mit szól hozzá a főnököd. Holnap hívd fel, vagy menj be személyesen. Mondd meg neki, hogy nem most, nem így szeretted volna közölni, de sajnos ez van. Ha 1 hetet meg tudott nélküled oldani, meg tud majd még 1-et, aztán még tovább is. Emiatt ne legyen lelkiismeret furdalásod. Gondolj arra, hogy ha valami miatt leépítés lenne, ő is lelkiismeret furdalás nélkül kirúgna. Most Te vagy a fontos és a születendő gyermeked.
tegnap 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy volt már vetélésed, nem jelenti azt, hogy veszélyeztetett terhesnek kell autómatice tekinteni.


Nekem is volt vetélésem, nemsokra rá pedig a 38.hétig dolgozhattam orvosi engedéllyel.


Én inkább első körben kérném, hogy ne kelljen emelnem. De pl kasszázni simán lehet terhesen is. Vagy polcot pakolni.


Ha nem enged ilyet, na én akkor mennék tp-re.

Csak azért, mert a tp a fizuhoz képest rohadt kevés.

tegnap 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ezzel az a baj hogy mikor az előző terhességemmel elvetéltem nagyon korán szóltam bent igazábol mikor már petezsák látszódott az uh-n hogy ne kelljen emelgetnem. 1-2embernek nagyon nem tetszett hogy “helyettem kell dolgozni” sokszor ugy kellett könyörögni és nyilván meg értem nem érnek rá mindig erre de el lett mondva hogy nem emelhetek. Mégis neha szarba volt nézve. Aztán kénytelen voltam megemelni a hirdető táblát mert nem segített senki. Majd nem sokkal utána elkezdtem barnázni. Igen tudom , lehet amugy is el ment volna az előző terhességem ,de azert mégis ettől tartok hogy most is ez lesz. Meg azért erőszeretettel szólogattak be a helyettesek is akkoriban.
tegnap 18:54
 10/11 anonim ***** válasza:
50%

2es vagyok

Terhesség alatt kötelező olyan munkát adniuk, amit csinálhatsz. Tehát ha azt mondják emeld meg az 50 kg-os zsákot jogodban áll visszautasítani azt (illetve úgy mondom nem is kérhetnék tőled, hogy ilyet csinálj).

Mindig lesz olyan munkatárs, aki beszólogat mert neked most "könnyebb". Pedig aki már volt terhes az tudja, hogy az első trimeszter az minden csak nem könnyű (fáradtság, hányinger..stb.). Aki meg beszél a hátad mögött az hadd tegye, valószínűleg ez a legizgalmasabb dolog, ami történt vele úgyhogy muszáj háborognia.

Mondom te érzed mennyire vagy készen arra, hogy dolgozz vagy sem. Tényleg gondold át, mert egy gyerek elég sok pénz és a táppénz nem túl sok sajnos (a gyed sem de az már másik kérdés). Plusz nem tudom mikorra vagy kiírva, meg kaptatok e valamikor valami bónuszt, de ha adózol belőle és pont beleesik a csed számításba, akkor még jól is járhatsz. Nekem emiatt pl több lett a csed, mint a fizum.

Még van egy kis időd gondold át, nagyon szorítok, hogy minden rendben menjen, de biztosan így lesz :)

tegnap 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!