Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy lehet hamar túllenni a...

Hogy lehet hamar túllenni a dohányzás elhagyásának kellemetlenségein ?

Figyelt kérdés

Pár napja tudtuk meg,hogy kisbabát várok,sajnos dohányoztam idáig.

Nem napi 1 dobozzal,de azert dohányos voltam.

Természetesen abbahagytam ahogy megcsináltam a tesztet ,nem is fogok rágyújtani.

Viszont borzalmas hangulatingadozásaim vannak,nagyon hirtelen kitöréseim is jönnek ha olyan helyzetbe kerülök. (Pl belementem ma autóval egy kátyúba,percekig őrjöngtem)

Nagyon szégyenlem,hogy a nikotin ennyire fogva tud tartani és ezt hozza ki belőlem a hiánya,semmiképp nem akarom károsítani a kisbabám sem ezzel sem a stresszel.

Mit tehetnék,hogy jobb legyen?

Csak várjak?

(Amikor a kislányommal terhes lettem alig dohányoztam,nagyon könnyen el tudtam engedni a cigit)

A kislányommal szintén türelmetlenebb vagyok,miatta sem szeretném ezt csinálni.

Nagyon igyekszem ,de elkeserítő ez az egész,mintha sosem lenne jobb.


szept. 11. 14:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ajánlom Allan Carr könyvét. Én félig meddig azzal szoktam le. Igazából az első 3-4 hét volt nekem katasztrófa. Sajnos a kajálásba (pontosabban zabálásba) menekültem. Aztán valahogy minden este úgy feküdtem le, hogy "jaj, de jó, ma se gyújtottam rá" minden napot egy apró győzelemnek fogtam fel.

Azóta eltelt közel 4 év. Igazából néha még mindig elfog az érzés, hogy hú, de jó lenne rágyújtani. Aztán legyintek és mosolygok, hogy végrre nem függök egy ilyen káros dologtól.

Gondolj a picúrkára, aki benned növekszik. Megérdemli, hogy az anyukája minden jót megadjon neki és ezzel együtt hosszútávon saját magának is! ❤️

Kitartást, boldog babavárást!

szept. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

én a rágózásra szoktam rá.

Ha éreztem, hogy cigi kell, rágó be. Izomból rágtam kb. de nekem használt.

Kb 3-4 hétig én is baromi feszült voltam. Én még jóval a terhesség elött szoktam mondjuk le.


lassan 9 éve nem gyujtottam rá. 14évesen divatból kezdtem el, 18évesen már a napi 2 doboz elment.22 voltam mikor azt mondtam, hogy elég. 4évig napi 2 doboz...rengeteg volt. Viszont hiába telt el 9 év, a mai napig ha ideges vagyok, hiányzik. Biztos vagyok benne, ha újra rágyujtanék visszaszoknék.

szept. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok.

Tényleg, a rágózás nálam is volt. Elég sokáig, szerintem kb fél évig rágóztam folyamatosan.

szept. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

En is ragoztam vagy cukorkat szopogattam, ha ra akartam gyujtani.

Nyilvan ez se a legjobb, kvazi atszoktam valami masra akkor, de nekem segitett :D

Persze aztan mar ez se kellett.

szept. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Elektromosat szívtam az utóbbi 2 évben, előtte 10 évig rendeset. Szintén pozitív tesztnél leraktam. Mikor cigiszünetem volt, felhasogatott sárgarépát ettem a odakint. Idegbetegség végig megmaradt nálam, magamban számoltam 10-ig, hogy ne vesszek össze mindenkivel a környezetemben. Kitartást! Menni fog! :)
szept. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%
Én 27 év után hagytam abba decemberben. Őszintén? Semmi nem segített. Idegesebb épp nem voltam, de bármikor rá tudtam volna gyújtani és most is rá tudnék. Nyilván nem tettem és nem teszem. Rágózni cigi mellett is rágóztam. Nyilván már csak az maradt. Én mindig azt mondtam, ma nem gyújtok rá és most se tudom azt mondani, hogy leszoktam, csak jelenleg nem dohányzom. A többi a jövő zenéje. 3 hetes a babám, szoptatok.
szept. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy a nikotin az oka? Hiányzik egyáltalán a cigi? Terhesség elején a hormonváltozások miatt normális akár az egész szélsőséges hangulatingadozás is, aztán fokozatosan jobb lesz. Persze ha a nikotin hiányzik, idővel akkor is jobb lesz, addig meg próbálj mély levegőt venni, amikor dühös vagy türelmetlen vagy. Ne legyél túl szigorú magaddal, kitartást kívánok!
szept. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!