Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerinted érdemes azért...

Szerinted érdemes azért második gyereket vállalni, hogy a másik ne legyen egyedül?

Figyelt kérdés
júl. 26. 18:31
1 2 3
 21/24 anonim válasza:
40%
Csak ezért talán nem. De egyébként kis korkülönbségnél jó lehet. A húgommal is jó és jó volt a kapcsolatom (35 hónap korkülönbség) és a gyerekeim között is jó a kapcsolat (22 hónap)
aug. 2. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Három kamasz gyerekem van, imádják egymást. Én egykeként mindig egyedül voltam, unatkoztam és irigyeltem az unokatestvéreim, akik nagyon szerették egymást, ami ma is így van.

Az én gyerekeim egész gyerekkorukban együtt játszottak, kamaszkorukban velem és egymással osztják meg az örömeiket, problémáikat. A világ legnagyobb boldogsága, ha látod, hogy a gyerekeid mennyire szeretik egymást.

aug. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Csak ezért nem, de ez is lehet része a döntésnek
aug. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Én egykeként megfogadtam, hogy ha lesz gyermekem, mindenképp lesz viszonylag kis korkülönbséggel egy testvére. Szerintem mégha nem is mintatestvérek, akkor is több javuk lesz az életben azáltal, hogy így vagy úgy, de nincsenek egyedül, ott vannak egymásnak.

Ha pedig jó testvérek lesznek az maga a főnyeremény számukra is.

Úgyhogy amennyiben anyagikag és egészségügyileg nincs akadálya, szerintem vétek egykén hagyni egy gyermeket.

Persze nyilván vannak, akik úgy is boldogan, kiegyensúlyozottan nőnek fel, de saját tapasztalat alapján azt gondolom, hogy jobb ha van egy testvér.

szept. 3. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!