Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Iugr gyanúja áll fenn nálunk....

Iugr gyanúja áll fenn nálunk. Aggódnom kéne?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kérlek segítsegek!

Ma voltam a 30. heti uh-n.

Már a II. trimeszteri uh-n is mondták, sőt babamozin és a nőgyógyászom is, hogy kb 1 héttel kisebb a babám, mint kéne.

De mindenhol azt mondták hogy ez nem baj, hiszen se apuka se én nem vagyunk magas emberek plusz ha folyamatossan kb ennyivel kisebb akkor legalább tartja.

Viszont a mai uh-n a doki rám hozta a szívbajt ezzel és rá is írta a papírra hogy iugr gyanúja fennáll, 3 hét múlva kontroll. De nem mondta hogy valamit szednem kéne vagy máshogy csinálnom.

Nyílván elkezdtem utána olvasgatni hogy mit is jelent és megijedtem.

Annyit még mondott hogy 2 héten belül van a “lemaradása”.

A fej és haskörfogat kisebb neki egy kicsit, az 3 percentilis alatt van neki.

A papíron rajta van hogy a súlya 10 percentilis alatt van, amiről azt olvastam hogy nem túl jó.

Segítsetek kérlek hogy ez tényleg nagy baj? Főleg úgy hogy kb 2,5-3 hónapja tudunk róla és eddig egyik orvos se mondta hogy ez baj lenne, nem ijesztettek meg.


Előre is köszönöm szépen!



júl. 2. 20:55
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Az elsőnek üzenem, szoktak adni gyógyszert rá ami javíthat a dolgon, onnan tudom hogy éppen azt szedem másfél hete.

Az én babám kb 20. héten volt elsőnek egy hetes lemaradásban, de a 28-30. hétre amikor újra nézték már megfelelő volt a súlya,- igaz hogy az alsó határt súrolta.

Aztán a 32. uh-n két hetes lemaradás volt, a 36. heti uh-n pedig 2200g lett a becsült súlya két hete, és a doki ráírta a papírra hogy iugr…

Doxilek tablettát írt fel, és heti 2 ctg-t írt elő. Most vagyok 37+6. Nem mondom, hogy nem izgulok és nem volt álmatlan éjszakám, de sokat olvastam a témában és valamennyire megnyugodtam. Ha a baba eddig fejlődött, csak lassabban akkor nagy baj nem lehet, gondolj erre.

júl. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!