Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » II.-III. fokban érett méhlepén...

II.-III. fokban érett méhlepény 34+4 hetesen, 2110 gramm a baba. Áramlás jó, méhszáj zárt, NST szabályos, magzatvíz átlagos. Aggódnom kellene? Hamarabb fog születni?

Figyelt kérdés
Múlthét csütörtökön még csak másodfokban volt érett a lepény, viszont 2000 grammot nyomott a súlya. Faros a kislány. Jóslókból is akad bőven, de rendszertelen még. Beakartak fektetni kórházba, de mondták, hogy csak a protokoll miatt, amúgy nem annyira muszáj. Hazajöttem. A papíromon rajta van, hogy nincs kóros eltérés vagy retardáció. Mire számíthatok? Jöhetnek tapasztalatok!

jún. 24. 11:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén, nem tudom miért akartak befektetni, mert semmi nem utal arra, hogy hamarabb indulna be a szülés. Csak pár heted van hátra, teljesen normális, hogy elöregszik a méhlepény.
jún. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem grammban nem mérték sosem.

32hetesen kezdődtek a jóslók, 32 hetesen már II.fokban érett volt a lepény, 2ujjnyira nyitva voltam. Nem voltam faros.

Mégsem akartak befekteni.

39+6ra szültem

jún. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azt mondták, hogy nem vállalják a felelősséget, ha mégis baj lenne. Saját felelősségre jöttem haza, mert én sem éreztem kimondottan indokoltnak.
jún. 24. 13:40
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem kell aggódnod, mert egyáltalán nem biztos, hogy előbb szülsz. Ha akkora probléma lenne, ami veszélyes a babára, akkor már a kórházban feküdnél indításra várva. A terhességben ez a szép, sose tudod mikor szülsz.😃 Kétszer szültem, de mindkettő más volt. Hamarosan szülni fogok megint, hát várom ez a terhesség hogy alakul.
jún. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. A saját felelősséggel az a baj, ha bármi történik, te vagy a felelős. Egy orvos se fog semmiért felelősséget vállalni. Teljesen mindegy, hogy mi miatt lenne baj. Barátnőmet is emiatt akarták megfigyelni, de ő is eljött. Szerencsére nem lett baj.
jún. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Gratula Neked is!😊 Igen, sajnos tudom, viszont engem is itthon vár a 2 évesem, akinek bölcsi szünete van, többiek dolgoznak. Ennek megfelelően mérlegeltem, miután a magán dokimmal egyeztettem.😳 Remélem nem lesz baj!
jún. 24. 14:13
 7/8 anonim ***** válasza:

Engem hasonló okokból befektettek megfigyelésre, és kaptam lepény keringésre gyógyszert is. Akartak indítani is, de azt nem engedtem. Magától indult a 39+3 héten magzatvíz elfolyással. Mondjuk mivel picike volt a baba (iugr), nem bírta a szíve az összehúzódásokat, én meg nem is tágultam semmit, úgyhogy sürgősségi császár lett.

A 4 hét kórház hosszú idő volt, de végig biztonságban éreztem magam. Viszont első baba volt...A második esetében nem biztos hogy vállalnám, hogy ki tudja meddig a nagyobbik kicsi nélkülem legyen.

jún. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, én is szedek napi 2x1 Doxium tablettát + 4x2 szem Magnesii Citricii-t. Holnap is mennem kell NST-re, meglátjuk mit mondanak. Én nem tervezek bent maradni, csak erősen indokolt esetben.
jún. 24. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!