Aggódnom kellene?

Figyelt kérdés
30+6 hetes kismama vagyok. Az orvosom 28 hetesen 10 napos lemaradást számolt a babámnál (886g volt akkor az ultrahang alapján), most viszont 30+5 hetesen már 15 napos a lemaradás (1254g súllyal). Áramlás és magzatvíz rendben van, rendesen érzem a mozgását minden nap. Viszont genetikailag az én családomban nincsenek nagydarab emberek, nem tudom mennyire befolyásolja a súlygyarapodást. Apuka 2m körül van és kb 80kg most. Amit még hozzátennék, hogy arra lettem intve, hogy teljes kiőrlésű dolgokat egyek stb...

jún. 5. 14:01
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Az orvosod egy barom már bocsi.

Áldom az eszem hogy külföldön élek, itt nincs felesleges ijesztgetes...

Teljesen normál. Maskepp fejlődik minden baba.

12. Hétig egyforma. Szerinted miért születik egyik baba 5 kiloval a másik meg alig 2,5 kg? Engem is ijesztgettek hogy jaj levan maradva 10 nappal.

Mégis közel 4 kg volt (nem értem hol volt lemaradva amúgy...), és 57 cm.

Én 2500 al születtem férjem 3100-al. Szóval lehet kicsi a baba ha ti sem vagytok oriasiak. Szóval csak nyugi 🥰

jún. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a 10 nap szerintem is semmi. Mintha minden baba kereken 3500 grammal 53 centivel (most csak írtam valamit) születne, és egy gramm, vagy milliméter eltérés sem lehetne...ez mekkora hülyeség már!
jún. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor már nagyon számít a genetika is. A súlybecslést meg hagyjuk, nekem majdnem egy kilót tévedtek, végig ijesztgettek, hogy nagyon kicsi 😑, nem lett az, teljesen átlagos újszülött lett 3,2kg nem óriás bébi az igaz, de teljesen normális méretű. Lehet nem lesz 3,5kg "csak" 3kg. Ha amúgy fejlődik, nem az van, hogy nem hízik/formásodik, szépen növöget és minden érték jó akkor nincs baj. 10nap az még bőven lehet genetika miatt, ennyiért még nem nagyon szoktak "szólni", csak ha aránytalanok a méretei (pl a haskörfogata sokkal kisebb/nagyobb, mint ami a hosszához kéne lennie stb). A teljes kiőrlésű dolgok, vitamindús táplálkozás ártani nem fog, de sokat segíteni sem azon, hogy mekkora lesz (mert gondolom nem éhezel, az befolyásolhatja, ha nincs miből elvennie a magzatnak, mert te sem jutsz tápanyaghoz)
jún. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát igen...már kb. 16. hét óta ijesztget minden hülyeséggel. A genetikai betegségektől kezdve a terhességi cukorbetegségen át...Megcsináltatta velem a cukorterhelést, ami nem lett túl jó (akkor mondta a 10 napos lemaradást, meg azt, hogy terhességi cukornál nagyobb kéne hogy legyen a baba..). Akkor mondta az étrend változtatást, és hogy meg kell ismételni a terhelést. Na most az jó lett, nem vagyok szerencsére cukros. Mégis "le van maradva" a picúr... Beszéltük is itthon, hogy nyilván nem kell hogy nagy legyen, csak egészségesen szülessen meg. Köszönöm a válaszokat, igyekszem nem túlidegeskedni ezt a hátralévő néhány hetet. ☺
jún. 5. 15:31
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy nagyon komplikált terhességem volt és sokat voltam kórházban. Sok anyuka volt bent azzal, hogy le van maradva súlyban a baba és a tiednel jóval rosszabb értékeik voltak, ott az ezer gramm már egy elérhetetlen álom volt sok esetben, a 32.-33. héten. Ha tényleg baj lenne, akkor befektetne a dokid, lehet, hogy érdemes lenne dokit váltani, mert a felesleges stressz nem tesz jót.
jún. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez a teljes kiőrlésű dolog, meg abszolút baromság, nem fogja befolyásolni a baba súlyát, hogy milyen lisztet eszel.
jún. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Őszintén szívem szerint azt ennék ami jól esik, legyen az bármi. Dokit sajnos nem tudok váltani, mivel egyedül rendel államilag. Privátot nem engedhetem meg mert irtó drága...Egyre több ismerőstől hallom hogy nekik is túlbonyolítják a terhességüket, már-már betegséget csinálnak belőle... :(
jún. 5. 16:00
 8/9 anonim ***** válasza:

7!

Egyszerű. Bologass, aztán xard le és egyél amit akarsz.

Milyen lett a cukrod amúgy?

Ha cukros lennél akkor diétára lennél fogva..

jún. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Először magasabb volt (éhgyomri 5.2, 60 perces 10.9, 120 perces 8.3). Annyit mondott hogy épphogy nem vagyok cukros. Ekkor elkezdtem a "diétát" amit említett és innom kellett picositolt. Utána az ismételt terhelésnél az értékek már határon belül voltak, tehát az rendben van (éhgyomri 4.6, 60 perces 8.2, 120 perces 6.3).
jún. 6. 00:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!