Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Iugr gyanúja áll fenn nálunk....

Iugr gyanúja áll fenn nálunk. Aggódnom kéne?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kérlek segítsegek!

Ma voltam a 30. heti uh-n.

Már a II. trimeszteri uh-n is mondták, sőt babamozin és a nőgyógyászom is, hogy kb 1 héttel kisebb a babám, mint kéne.

De mindenhol azt mondták hogy ez nem baj, hiszen se apuka se én nem vagyunk magas emberek plusz ha folyamatossan kb ennyivel kisebb akkor legalább tartja.

Viszont a mai uh-n a doki rám hozta a szívbajt ezzel és rá is írta a papírra hogy iugr gyanúja fennáll, 3 hét múlva kontroll. De nem mondta hogy valamit szednem kéne vagy máshogy csinálnom.

Nyílván elkezdtem utána olvasgatni hogy mit is jelent és megijedtem.

Annyit még mondott hogy 2 héten belül van a “lemaradása”.

A fej és haskörfogat kisebb neki egy kicsit, az 3 percentilis alatt van neki.

A papíron rajta van hogy a súlya 10 percentilis alatt van, amiről azt olvastam hogy nem túl jó.

Segítsetek kérlek hogy ez tényleg nagy baj? Főleg úgy hogy kb 2,5-3 hónapja tudunk róla és eddig egyik orvos se mondta hogy ez baj lenne, nem ijesztettek meg.


Előre is köszönöm szépen!



júl. 2. 20:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Erre nincsen gyógyszer, azert nem adott semmit. Ha baj van befektetnek. Szerintem a mostani helyzetben nem érdemes parazni, lehet, hogy mogorvabb volt a doki, ha baj van már beutalt volna.
júl. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagy a lemaradása, ne aggódj.

1 IUGR-es gyerekem született, és a másik is gyanús volt a 38.hétig.

Nálunk nagyobb lemaradás is volt. Próbálj meg minél többet pihenni.

tegnapelőtt 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nálam a 14. héttől van ikreknél, a B baba van lemaradásban. Amíg önmagához képest fejlődik, nincs semmi baj. Ne parázz!
tegnapelőtt 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat, megnyugtattatok!😊
tegnapelőtt 13:45
 5/11 anonim ***** válasza:
35%

Sok-sok fehérje, rengeteg, tej, húsok, hüvelyesek. Ez tud segíteni. Ha gond van befektetnek, de amíg nő nem lesz gond. A lényeg, hogy arányosan kisebb legyen, akkor sanszos, hogy örökölte.

Készült e kromoszóma vizsgálat, mert annak eltérései tudnak még okozni ilyet.

Kitartást, az első gyerekem volt IUGR baba, teljesen egészséges, de tény, hogy valószínűleg az én genetikámat örökölte, és én 156cm vagyok.

tegnapelőtt 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én pont a másik véglet voltam, 4,5 kilós babát szültem, úgy hogy senki sem számított rá, 3 héttel szülés előtt még 3000 gramm alattira saccolták.


Amit én okolok ezért: a végén minden nap megettem 6 szem datolyát, mert azt olvastam, hogy rövidíti a vajúdást...

Mellé zabáltam a natúr tortilla chipset és az olajos magvakat, mert megvesztem a szénhidrátért és még ezt tartottam a legkevésbé "rossznak". Szerintem ezektől hízott óriásira a kisfiam az utolsó hetekben. (Az én cukrom és az övé is jó volt)

tegnapelőtt 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

6os, tök jó lenne, ha ettől függene a gyerek súlya. De sajnos nincs rá ilyen megoldás. - persze meg lehet próbálni.

Nekem a ténylegesen iugr babámnál "valódi kzs csomó" volt, valószínűleg nem jutott annyi tápanyag hozzá. (Ez nem sima csomó.) De még erre sem merték azt kijelenteni, hogy emiatt. Elvileg bármi lehet az oka, csak találgatni tudtak.

A csak gyanús (a 38.hétig iugr) pedig egyszerűen más ütemben növekedett.

Az összes orvos 1 kivételével azt mondta, hogy ezt étkezéssel nem lehet befolyásolni. (Mellesleg a gyanúsnál 20kgt híztam, mert kapaszkodtam abba az 1 orvosi tanácsba, hogy "csokitortát csirkével", datolyát is ettem bőven én is -csak mert szeretem, aztán csak én híztam, a baba nem.)

Most a gyanús teljesen átlagos súlyú, az iugr a mai napig vékony, de magas.

tegnapelőtt 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Azt fixen hozza hogy kb 1-1,5 héttel kisebb kb. Szerencsére nem az van h egyre jobban el van maradva.

Eddig nem is ijedtem meg amikor mondták, most is csak az orvos reagálásán és hogy szerepel a papíron ez az IUGR. Holott, ezt eddig egyszer se említették, meg hát tényleg nem így reagálták le.

Remélem hogy tényleg nincs baj és csak a genetika miatt kisebb egy kicsit.

Sikerült azért megnyugtatnotok, köszönöm szépen!❤️

De azért nagyon kiváncsi vagyok mit mondanak 3 hét múlva, nyílván addig azért bennem lesz egy kicsit ez.

tegnapelőtt 20:08
 9/11 anonim ***** válasza:

8as

Nekem egy héttel később fogant és 12. Héttől 1 héttel nagyobbnak mondták még így is. Tehát gyakorlatilag 2 héttel nagyobb volt. Meg is látszik rajta, 4060 gramm 54 centin született és az első és második hónap között 8 centit nőtt. Nincs egy éves és jó magas baba jó nagy lábakkal :D úgyhogy valószínűleg tényleg csak genetika és nincs min aggódnod. A papírra meg csak azért írhatta rá, hogy jobban megnézzék majd a vizsgálatoknál.

Könnyű szülész kívánok!

tegnapelőtt 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, nagyon aranyos vagy!🥰
tegnapelőtt 20:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!