“Elég” szerintetek a kombinált teszt, vagy inkább Prena?
"Az a baj, hogy a kombinált nem csak az UH-t és a véreredménytvveszi figyelembe, hanem az életkort is. Ha valaki nagyon fiatal vagy nagyon idős az torzíthat sokat az eredményen."
Ez téves felfogás. A kombinált a tényleges kockázatot becsli. Ha valaki fiatalabb, akkor egyszerűen rosszabb uh mellett is kisebb a betegségek kockázata. Tök mindegy, hogy mondjuk az 1:1000 jó labor és uh de magas anyai életkor, vagy fiatal életkor és rosszabb uh meg labor alapján jött ki, az ilyen gyerekek 1 ezreléke beteg.
"Ha kombináltat csinálta az ember és azon magas kockázat jön ki felesleges a nipt teszt, mert akkor már amnicentézis kell."
Én mondjuk egy 1:100 kombinált után, ami rossznak számít, előbb csináltatnék egy NIPT-et is, mert 99%, hogy egészséges a baba. Az amniocentézis vetélést okozhat egészséges babánál is, csakis rossz NIPT alapján csináltatnám. De mondjuk 1:5 kombinált után is megcsináltatnám a NIPT-e előbb, mert még akkor is 80% hogy egészséges.
Kombinált pénzkidobás..
Ha nem akarsz Prenat/ nifty stb akkor inkább semmit.
Nem genetiaki eredetű, vagy amire nem vizsgál gond persze lehet ott is.. hibaszázalék is akad..de az a biztos.
Kombi teszt azolyan, mint a lottón a valószínűség, aztán vagy bejön, vagy nem..
Hány éves vagy?
Ha biztosra akarsz menni, méhlepény biopsziára mész. Nem tudom, hogy ezt kérésre megcsinálják-e államiban, egy bizonyos kor felett javasolt. Nekem a genetikus azt mondta, hogy felejtsem el ezeket a vértesztetek, és a következő babával is menjek biopsziára alapból.
Negatív prena mellett down szindrómás babája lett a barátnőmnek.
Nekem is negatív lett, mégis elküldtek biopsziára, mert kérdéses volt egy fejlődési rendellenesség. Feleslegesen dobtam ki 200 ezer ft-ot prenara. Kombináltra semmiképp ne.
#35 Ezek a biopsziák viszont csak 1-1 betegségre néznek, mindegyikre újat kell szúrni, nem?
A nipt viszont többre néz és legfeljebb akkor kell szúrni, ha rossz lesz.
A kombinált teszt sem hülyeség, csak a helyén kell kezelni a dolgokat.
A Down szindróma kockázata 30 évesen 1:910, a többi kromoszómarendellenessége még ennél is kevesebb. Ezzel szemben mondjuk a szívfejlődési rendellenességek gyakorisága kb. 1:100-hoz, az összes fejlődési rendellenesség aránya 2-4%, a terhességi toxaemia kockázata 5-8%.
Mégis rengeteg ember van, aki kifizet akár 250
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!