Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Medfig birtatok aktivak...

Medfig birtatok aktivak maradni várandóság alatt? Meg ki be mászni a kádba,elmerülni? Biciglizni?

Figyelt kérdés
2023. dec. 28. 18:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Fordítok: Meddig bírtatok aktívak maradni a várandósság alatt? Meg ki-be mászni a kádba, elmerülni?

Biciklizni?

2023. dec. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Biciklin gyerekkorom óta nem ültem, minden mást csináltam végig. 41. hét elején fellépcsőztem a hatodikra nst-re, amúgy 30 hetesen költöztünk, ami nem volt túl nehéz, azt én raktam össze a bútorokat is. 😊 A másodiknál nem költöztünk, de ott volt a nagy, ott is lépcsőztem, a tesót emelgettem, napi 3-4 km-eket sétáltunk.
2023. dec. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi az az aktív?

37. hétig jártam kismama jógára.

A kádba még 41 hetesen is be tudtam ülni.

Biciklizni nem bicikliztem a terhesség alatt egyáltalán (nem azért mert nem tudtam, szimplán nem volt rá szükségem), de 26 hetes terhesen még Lime rollerrel mentem. (Azt hozzáteszem nem volt túl kellemes élmény, az ember egyensúlya megváltozik és nem éreztem úgy hogy 100%-ban uralom a rollert.)

2023. dec. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

Én csak az első trimeszterben bicikliztem, de lehet akár végig is, ha bírja valaki. Szoktam látni biciklin kismamákat hatalmas pocakkal is. Én nem mertem volna, mert olyankor már áthelyeződik a súlypont, és könnyen el lehet esni.

Kádba egyedül másztam be meg ki a 35. hétig, utána engem befektettek a kórházba, és ott zuhanyzó volt. Szülés után viszont (császáros voltam) kb. 2 hétig a férjem segített bemászni a kádba meg kijönni.

2023. dec. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%

Biciklizni terhesség előtt sem szoktam, de kb. minden mást csináltam terhesen, pl. kertészkedtem (hajlongtam, gyomláltam, ültettem stb.), intéztem a felújítást, boltokba szaladgáltam, nagyokat sétáltam levezetésként stb.

Egyedül a kocogást hagytam abba egyből a + teszt után.

A kádba is egyedül másztam be, bár a fürdést inkább hanyagoltam, inkább zuhanyoztam, de zuhanyzó híján azt is csak a kádban tudtam (ülve).

Mondjuk a fiam 37+1 héten szültem, de sem ő nem volt kicsi addigra (52 cm, 3120g), sem én 😀

2023. dec. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A kádba egy idő után nem ültem be védőnői javaslatra. De nem is esett jól már ki-be mászni, mert hamar nagy lett a hasam. Edzeni sokáig jártam, de lassan el kellett hagyni a gyakorlatok nagy részét. Utána már csak kismama jógára és kismama tornára, de oda a kiírt napon is mentem még. Bringázni kb a 39. hétig.
2023. dec. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nincs kadunk csak zihanyzonk, oda nem kell ki be maszni. Oktober kozepeig motoroztam utana csak azert nem mert hideg van - februari a gyerek.

Es a vizsgamrol mentem be szulni 😁 masod diploma. Azon a heten pont meg szabin voltam a egyetem miatt. Egyebkent vegig dolgoztam.

2023. dec. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
63%

Otthon a kádban vajúdtam, mielőtt kórházba mentünk. Nem okozott gondot.

37 hetesen nyílászáró csere után takarítottam. 36. hétig dolgoztam.

2023. dec. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Elsőnél végig, másodiknál az utolsó hónap már nagyon nehéz volt. Biciklizni kb minden második szökőévben egyszer szoktam, így az mindketszer kimaradt. Kádba kb a második trimeszter felétől nem mertem beülni, de ott zuhanyoztam, nem okozott problémát még vajúdáskor sem. Az elsővel utolsó nap is felmentem a második emeletre. Másodikkal meg az utolsó hétig gyalog vittem-hoztam a nagyobbat óvodába, ami több mint 1 km, vagyis oda-vissza kétszer az több mint 4 km naponta.
2023. dec. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Utolsó,miért nem mertél kádba ülni?
2023. dec. 29. 00:49
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!