Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kádban fürdés terhesen?

Kádban fürdés terhesen?

Figyelt kérdés

Az egyik legnagyobb vita téma ősanyáknál. Szabad e vagy nem? Hány fokos vízben? Nos, itt lennék én első babás anyukaként (30+5 hét) 25 évesen, kapom a kéretlen tanácsokat jobbról balról. Tegnapi nap folyamán vizsgálaton zárt méhszájjal, nagyon hidegben időben igenis fogok kádban fürdeni, ráadásul 37 fokos vízben. Mert jól esik, mert nyugtató hatású ami jót tesz az anyának is és a babának is. Kérdem én ki hogy áll ehhez a témához? Te ha esetleg van már gyermeked fürödtél kádban ennyi hőmérsékletbrn terhesen? Ha igen mennyi ideig? Ha nem akkor miért nem? Megannyi terhesség, millió orvos és rengeteg anyuka tapasztalatokkal. Érdekel és kíváncsi vagyok. Osszátok meg velem a tapasztalataitokat.

És édes istenem már most látom a "kedves" kommentelőket amint ide pötyögik: majd ha elvetélsz nézhetsz...

Várom őket is 😁



#terhesség #Kádban
2023. dec. 9. 15:22
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

1, normális takarítás mellett a kádad nem tartalmaz több kórokozót, mint a fehérneműd.

És a testhőmérsékletű víz a lehető legrosszabb, ugyanis abban szaporodik leginkább minden.

2023. dec. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Én heti egyszer bedőlök a kádba az elejétől fogva, mert jól esik. Meg mert baromi fázós vagyok. Nem forró vízbe, nem ér a nyakamig, de amíg bele bírok mászni, ez így is marad, mert az orvosom is azt mondta, semmi akadálya.


Viszont tényleg túlzásba esnek ezzel egyes emberek, anyósom szerint tilos, de ő olyan szinten parás, hogy a legextrémebb babonáknak is képes orvosi hátteret kreálni 10-15 netes cikk alapján.


Az egyik kolléganőm szerint az is veszélyes, ha kádban zuhanyzok, nem zuhanyzóban, mert az se jó, ha a lábfejemet éri sokáig melegvíz...

2023. dec. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
91%

Erre csak azt tudom mondani, hogy "a régi időkben", még dédimamáink korában nem csinált mindenki mindenből ügyet. 9 hónapos terhesen is dolgoztak a földeken, fizikai munkát végeztek, aztán aki megtehette, biztos beleült egy dézsa forró vízbe, és semmi baja nem lett.

Ha neked jólesik, és nem 60 fokos vízben forrázod magad, csináld, a kisbabád is érzi, ha te jól vagy, a kéretlen tanácsadókra meg nem kell figyelni... :D

2023. dec. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
86%

Elnézve a válaszokat, sehol sem látom azokat, akiket vártál. Nem ugattak le, nem jósoltak vetélést.

Csalódtál?

2023. dec. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
94%
11! Frissen engedi ki a vizet. Annyi idő alatt, amíg megfürdik,nem szaporodik semmi. Nem áll a víz napokat!
2023. dec. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell félni a forróságtól, nem lohogó, forrásban levő vízbe ülsz, nem is a magzatvizet forralod fel.

Én forróban fürdök mindig. Más a családból a kezét se dugja bele. Semmi baj nem volt ebből egyik terhességem során sem.

2023. dec. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Engem a forró zuhanytól is óva intettek, de nem hittem benne, én mindig a pokol tüzének vizében zuhanyozok, sose volt semmi baj, sőt jól ellazított. Saját kádban fürdéstől - ha rendesen takarítva van - semmi bajod nem lesz.
2023. dec. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Télen voltam az utolsó trimeszterben, és szinte minden ese forró, habos vízben áztam.

Az egyetlen bajom az volt, hogy nem tudtam annyi vizet engedni, hogy ellepje a hasam :D ezert az mindig fázott, hiába locsoltam.

2023. dec. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

17: ezen jót nevettem (pokol tüzének vize)

Én szintén forró vízben fürödtem, mind a 2 terhességem alatt, és utána mindig jobban éreztem magam, főleg a derekam volt hálás érte. Amíg itthon vajúdtam, azt is csak a forró vízben bírtam ki.

Ja és mindkét gyerkőc 40+ született, egészségesen

2023. dec. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Nekem annyit mondott a nőgyógyász, hogy nyugodtan csak ne akkor amikor egyedül vagyok otthon. Ha pl rosszul lennék legyen aki segít kimászni nagy terhesen. Amúgy egy tiszta kádban nem túl forró vízben abszolút semmi bajod nem lesz.
2023. dec. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!