Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális, mintha azt érezném,...

Normális, mintha azt érezném, hogy rezeg bennem a baba?

Figyelt kérdés

Nem is tudom hogy írjam le jobban. Néha itt, néha ott érzem, de előfordul minden nap szinte. Főleg amikor ritkán van több időm odafigyelni rá. Rezegéshez vagy vibrálláshoz tudnám hasonlítani. Most 29 hetes vagyok, de ez már kb két hete biztos van. Természetesen az orvosom is megkérdeztem, ő a csuklást mondta, de tudom hogy ez nem az, az lassabb és ritmikus. Ez már a második terhességem, szóval biztosra tudom, hogy ez nem csuklás. Aztán azt mondta, hogy a magzatok egyéniek, ezért a mozgásuk is, szóval nem ilyedt meg a kérdésemtől.

Pár másodpercig tart, vagy ha megmozdulok, akkor is abba marad. Viszont van hogy csak egyszer kétszer, de pl tegnap vagy 20x is éreztem.

Szerintetek valami rohama lehet odabenn? Vagy a magzatvíz mozogna így ahogy mozog? Nektek volt ilyen? Lett baj? Nagyon félek.

Utána olvastam, és sokan írták azt, hogy idegrendszeri éretlenség, de nekik vajon milyen gyakran fordult elő?

Vagy az idegek lennének?

Elméletileg a magzati rohamra nagyon kevés esély van, de mi van ha pont bele esek? Egész szülésig ettől fogok félni?

A 4 évesemnél elöl volt a placenta, most viszont hátul, a mozgásokat is erősebben érzem mint nála. Jobban is látszik.



ma 07:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
55%
Csuklik. Ne parázz feleslegesen.
ma 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Ez teljesen biztos, hogy nem csuklás.
ma 07:47
 3/18 anonim ***** válasza:
60%

Ne már 🙈🙈🙈

Tényleg voltál már terhes?

Legalább olvass utána mennyit csuklanak a babák a pocakban...

ma 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Jesszus, gondolom te nagyon nyugodt anyuka lehetsz, ha egy ismeretlen kérdésén így kiborulsz. Az autistának meg semmi köze egy rohamhoz…

Neked tán még nem volt félelmed valamitől terhesség alatt, vagy utánna a gyerekkel kapcsolatosan? Nem kell leteremteni, vagy lenézni a másikat, mert aggódik, de azért köszönöm a válaszod :)

ma 07:55
 5/18 anonim ***** válasza:
37%
Dehogynem, végigaggódtam a terhességem, csak nekem okom is volt rá, így nem volt időm felesleges parákat gyártani.
ma 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
87%
Szia! Tudom mire gondolsz. Teljesen más, mint a csukláse. Nekem is volt ilyen és más kismamákkal is erről beszéltünk egy fb csoportban. Utána olvastunk és ez a baba idegrendszeri fejlődése miatt van. Szóval nyugi, nincs semmi baj.
ma 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves utolsó. És nektek is sokszor előfordult, vagy csak néha néha? :)
ma 08:02
 8/18 anonim ***** válasza:
20%

Anyám. Mégis milyen rohama lenne?!


Elmondta a doki, hogy csuklik. Erre te felcsapod a netet és diagnosztizálsz baromságokat és aggódsz feleslegesen.


2 terhességem volt. Totál máshogy mozogtak, mást éreztem. Mert tudod, minden terhesség más.

ma 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
86%

Az idegrendszeri fejlődés része, tudom, mire gondolsz. Egyszer kérdeztem a dokimat és ő mondta.

Nyugalom, rendben lesz biztosan.

ma 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Utoljára mondom, hogy nem csuklás. Az nem ilyen gyors…de aki nem élte átt, az nem is érti meg :)
ma 08:05
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!