Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális, mintha azt érezném,...

Normális, mintha azt érezném, hogy rezeg bennem a baba?

Figyelt kérdés

Nem is tudom hogy írjam le jobban. Néha itt, néha ott érzem, de előfordul minden nap szinte. Főleg amikor ritkán van több időm odafigyelni rá. Rezegéshez vagy vibrálláshoz tudnám hasonlítani. Most 29 hetes vagyok, de ez már kb két hete biztos van. Természetesen az orvosom is megkérdeztem, ő a csuklást mondta, de tudom hogy ez nem az, az lassabb és ritmikus. Ez már a második terhességem, szóval biztosra tudom, hogy ez nem csuklás. Aztán azt mondta, hogy a magzatok egyéniek, ezért a mozgásuk is, szóval nem ilyedt meg a kérdésemtől.

Pár másodpercig tart, vagy ha megmozdulok, akkor is abba marad. Viszont van hogy csak egyszer kétszer, de pl tegnap vagy 20x is éreztem.

Szerintetek valami rohama lehet odabenn? Vagy a magzatvíz mozogna így ahogy mozog? Nektek volt ilyen? Lett baj? Nagyon félek.

Utána olvastam, és sokan írták azt, hogy idegrendszeri éretlenség, de nekik vajon milyen gyakran fordult elő?

Vagy az idegek lennének?

Elméletileg a magzati rohamra nagyon kevés esély van, de mi van ha pont bele esek? Egész szülésig ettől fogok félni?

A 4 évesemnél elöl volt a placenta, most viszont hátul, a mozgásokat is erősebben érzem mint nála. Jobban is látszik.



ma 07:45
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
82%

Őszintén arra már nem emlékszem, pedig csak 2 éve volt 😅 arra emlékszem, hogy már az utolsó trimeszterben kezdődött, de miután megtudtuk, hogy mi ez, utána már nem figyeltem oda annyira erre.

Most próbáltam visszakeresni a cikket, de nem találtam. Viszont ha beírod a Google-ba, kiad találatok arra, hogy a légzésre készíti fel magát 🤷🏻‍♀️ szóval készül már a kinti életre.

7-es voltam

ma 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) igen, erről én is olvastam. Egy darabig nem is ettem magam rajta. Csak a gyakorisága miatt gondolkoztam el rajta, vajon biztos az e, mert gyakran érzem.
ma 08:08
 13/20 anonim ***** válasza:
71%
Nem REZZEN, hanem REZEG, vibrál, mit nem lehet ezen érteni kedves többi válaszoló? Hogy jött ehhez a csuklás?
ma 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
81%
Mind2 gyerekem elég gyakran csinálta. Az elsőnél én is aggódtam amíg utána nem jártam, hogy mi ez. Egészségesen született mindkettő.
ma 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
32%
Egy magzat nem úgy csuklik, mint egy gyerek vagy felnőtt, hanem nagyon gyorsan. Rengetegett csuklott a lányom, nekem az jutott róla eszembe, hogy talán dj lesz, mert egy gyorsabb diszkó szám gyorsasagaval nyomta. Egyáltalán nem olyan, mint egy felnőtt csuklasa.
ma 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
82%
Második gyereknél éreztem pár alkalommal ilyent. Én úgy hallottam, olvastam, hogy ez az idegrendszeri éretlenség, fejlődés miatt van, teljesen normális jelenség. Ez nem csuklás, mindkét gyerekem csukott elég sokat magzati korban, az teljesen más, egyértelműen fel lehet ismerni.
ma 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
A csuklás tovább tart még a magzatnál is, nem pár másodpercig és vége. Nem egyfolytában érzem kb 10 percig, hanem többször egy nap alatt, pár másodpercre, szóval nem csuklás. Nem azt írtam hogy lassú a csuklás, csak szimplán lassabb ettől a másik érzéstől. Ha csuklana, tovább tartana. Szóval ne próbáljatok meggyőzni légyszives, hogy mit érzek és mit nem. Az orvos sem akart meggyőzni, hogy biztos csuklás, csupán felvetette, hogy esetleg az is lehet. Biztos vannak itt olyan anyukák akik ezt érezték már, én az ő véleményükre és tapasztalatukra lennék kíváncsi. Köszi.
ma 10:01
 18/20 A kérdező kommentje:
Arra vagyok kiváncsi, akkor is normális e, ha sokszor érzem.
ma 10:02
 19/20 anonim ***** válasza:
Most ezt igy elolvasva, kezdek rajonni, az enyem sem csuklott odabent. Pedig belem akartak beszelni.
ma 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
19-es Te is ezt érezted?
ma 10:57
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!