Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kádban fürdés terhesen?

Kádban fürdés terhesen?

Figyelt kérdés

Az egyik legnagyobb vita téma ősanyáknál. Szabad e vagy nem? Hány fokos vízben? Nos, itt lennék én első babás anyukaként (30+5 hét) 25 évesen, kapom a kéretlen tanácsokat jobbról balról. Tegnapi nap folyamán vizsgálaton zárt méhszájjal, nagyon hidegben időben igenis fogok kádban fürdeni, ráadásul 37 fokos vízben. Mert jól esik, mert nyugtató hatású ami jót tesz az anyának is és a babának is. Kérdem én ki hogy áll ehhez a témához? Te ha esetleg van már gyermeked fürödtél kádban ennyi hőmérsékletbrn terhesen? Ha igen mennyi ideig? Ha nem akkor miért nem? Megannyi terhesség, millió orvos és rengeteg anyuka tapasztalatokkal. Érdekel és kíváncsi vagyok. Osszátok meg velem a tapasztalataitokat.

És édes istenem már most látom a "kedves" kommentelőket amint ide pötyögik: majd ha elvetélsz nézhetsz...

Várom őket is 😁



#terhesség #Kádban
2023. dec. 9. 15:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
98%

Szia!


Én fürödtem, de azért nem vittem túlzásba. Előtte kisúroltam a kádat, vettem egy vízhőmérőt ( amit később a baba fürdetésénél is használtunk) és 37 fokos vízben fürödtem, nem pedig olyan forróban mint a terhességem előtt.

2023. dec. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Ugyanígy csinálom én is. 37 fok, 15 perc kb bőven elég is szokott lenni belőle.
2023. dec. 9. 15:31
 3/22 anonim ***** válasza:
87%
Én nem fürödtem, mert féltem, hogy baj lesz, aztán 40+ héten megpróbáltam, hátha beindítja a szülést, mert nagyon nem akartam mesterséges indítást. Hát nem indította. :D
2023. dec. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
92%
En végig fürödtem és nem mértem a hőfokot.. Ugyanolyanban mint szoktam. Ugyanannyi ideig. Én ezt túlzásnak érzem hogy ezt se szabad azt sem.
2023. dec. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Nincs semmi baj q kádban fürdéssel otthon. Nyilván tisztán tartod, ergo nem fogod magad megfertozni és esélyes, hogy nem 50 fokos vízben akarod magad forrazni
2023. dec. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
90%
Sajátodban bármikor. Kézmeleg vízben.
2023. dec. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
6 vagyok. Én is fürödtem végig.
2023. dec. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez vicces, mert ősanya típus vagyok (szoptattam, hordoztam és természetesen szerettem volna szülni), se sosem veszekedtem a fürdés miatt.

Én kádban, forró vízben fürdök mindig. Terhesen is végig így fürödtem, sőt, rengeteg időt töltöttem vízben, sokszor napi órákat fürödtem. Csodát tett a derékfájásommal, amikor más nem használt.

Ettől függetlenül nem biztatnék rá senkit. Mindenki fürödjön, ahogy jónak látja. Ezt mindenkinek egyénileg kell tudni, mit tart veszélyesnek. Én császár után pár nappal már a kádban áztam. Mivel ezt a kádat én pucolom, kevésbé tartottam ártalmasnak, mint a kórházi zuhanyzót.

2023. dec. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Végig fürödtem, vajúdás alatt is kádaztam, és bizony meleg vízben szerettem a legjobban. Igaz, hogy nagyon hosszú fürdőt nem vettem túl meleg vízben. Nem tapasztaltam hátrányt.
2023. dec. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Csak kádban fürödtem.
2023. dec. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!