Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elképzelhető, hogy a kedély...

Elképzelhető, hogy a kedély javítótól nem mozog még a 19 hetes babám?

Figyelt kérdés
Igen, tudom, hogy nem jó Frontint szedni várandósság alatt, de sajnos pánikbetegség miatt már közel 10 éve alkalom szerűen szedem orvosi felügyelet mellett. A nőgyógyász, aki a terhesgondozást csinálja, a védőnő, a pszichiáterem és a háziorvosom is aki szintén pszichiáter mind azt mondta, hogy mivel alkalom szerűen, a pánikrohamok alatt veszek csak be 2-3 szem 0.5mg-os adagot , ettől nem lesz baja a babának. Nagyobb bajt okozna, ha pánikolnék és nem vennék be rá semmit. Amúgy lassan csökkentem az adagot, mert a 30.hetre legkésőbb le akarom tenni. Viszont elmúltam 19 hetes várandós és még nem érzem mozogni a babát. Vagyis vannak napok mikor mintha valamit éreznék, de nem tudom mit kellene , így nem vagyok biztos benne , hogy ez a baba. Lehet, hogy a heti egy-ket alkalommal bevett Frontin miatt nem érzem még mozogni? Kérlek ne ítéljetek el, sajnos a pánikroham nem az az állapot amit fejben eldöntve le lehet küzdeni és aki sosem élt át ilyet, vagy nem pánikbeteg el sem tudja képzelni, mennyire rossz ez az egész.

2023. szept. 8. 02:51
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
100%
Kár, hogy ő már nem fogja olvasni...
2023. szept. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
100%
Èn is attól tartok.
2023. szept. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
100%
Majd HA megszületik a gyerek folyton visít és ilyen olyan idegrendszeri vagy épp más betegsége lesz gondolj a kis piruláidra meg hogy úgy csináltattad fel magad hogy képtelen vagy önuralomra a saját gyermeked érdekében.
2023. szept. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
100%
33, külön lombikozott a gyerekért. Frontinnal. Szégyen...
2023. szept. 9. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
100%
És tényleg nekem becsúszott de az első az volt hogy a nőgyógyászaton lebasztak hogy miért nem egyeztettem a pszichiáterrel hpgy gyereket szeretnénk mert akkor még előtte kell fokozatosan elhagyni ezeket a szarokat... Nem terveztem nem akartam egészen a tesztemig és mégis a tesztet látván egyből letettem az összes gyógyszerem, a cigit és a kávét is.
2023. szept. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
100%
Pánikbeteg voltam, fejben eldöntve legyőztem, mert akartam. Pont, hogy fejben dől el az egész. Mellesleg nem vállaltam pánikbetegen gyereket, mert több eszem volt ennél. Hogy fogod ellátni a gyereket egy roham közepette?
2023. szept. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
100%
36, nem erdekli. Őt csak az erdekli, hogy legyen babaja. Mint egy gyerek. Hogy milyen lesz a picibek, az a kérdezőnknek nem szempont. Ő babát akar mindenáron. Hidd el, hazudott a dokiknak, letagadta a frontint, most meg már mindegy. Ismerem a fajtáját. Neki minden mindegy, neki joga van gyerekhez és kész. Aztan majd rinyál, hogy milyen nehéz, neki ez nem megy, es majd neveli az apuka meg a nagymama, mert a kerdező pihenget az elsötétitett szobában. Agyrém.
2023. szept. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 Cubina ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de heti kétszer 3 szem Frontin nagyon sok, még akkor is, ha nem vagy terhes. Ráadásul azt írod, hogy a pánikrohamok alatt veszed be és csak az tud lenyugtatni.

A gyógyszerek általában 15-20 perc alatt hatnak. A pánikroham 5-25 percig tart, tehát a Frontint hiába veszed be akkor, amikor a pánikroham rajtad van, mert mire hat a gyógyszer, addigra egyébként is elmúlik a roham magától, tehát nem a gyógyszertől múlik el.

Rengetegszer volt már pánikrohamom és tapasztalatból tudom, hogy nem segít rajta semmilyen gyógyszer, viszont te magad minimálisra tudod rövidíteni az idejét, csökkenteni tudod az intenzitását, illetve vissza tudod fojtani magát a rohamot. Az agyban dől el az egész, az agy generálja, ezért csak az aggyal lehet kezelni.

Akinek volt már pánikrohama, tudja, hogy mik azok a tünetek, amik a kezdetekor fellépnek. Ilyenkor kell megpróbálni átvenni fölötte az irányítást, akármilyen nehéznek tűnik is.

El kell terelni a figyelmet róla, hogy a valóságban maradhassunk. Piszkosul nehéz, mert olyankor mintha köd szállna az agyra, úgy érezzük hogy megőrülünk, leáll a szívünk, elájulunk, agyvérzést kapunk, a mentők fognak elvinni, nem kapunk levegőt, meg fogunk halni.

Én azt csináltam, hogy folyamatosan mondogattam magamnak, hogy mindezek nem fognak megtörténni, hiszen már számtalanszor jött rám ez a roham, és olyan hirtelen múlt el, ahogy jött. Ráadásul azokból, amiket beképzeltem magamnak, semmi sem történt meg. Nem ájultam el, nem fulladtam meg, nem kerültem kórházba, nem haltam meg.

Úgy próbáltam a valóságban maradni, hogy elkezdtem hangosan mondogatni, hogy mi van körülöttem. Milyen színű a fal, a padló, milyen színű és hány darab tárgy van ott, ahol éppen elkapott a roham, kik vannak körülöttem, milyen nap van, pontosan hány óra, hány perc van, hány fok van. Elkezdem akár a tapétán lévő mintákat is számolgatni. Ha van körülöttem egy szerettem, szólok hozzá, kérdezek tőle bármit, csak hogy lefoglaljam az agyamat akármivel, ami nem a roham. Ezeket így a roham közben lehetetlennek érezzük megtenni, de muszáj megtenni és menni is fog, csak nagyon keményen kell koncentrálni. Aztán hirtelen csak azt vesszük észre, hogy kitisztult az agyunk és vége az egésznek. Minél többször alkalmazzuk ezt a módszert, annál könnyebb lesz visszatérni a valóságba a rohamok idejekor. Bátran ajánlom mindenkinek ezt a módszert, meglátjátok, hogy milyen rengeteget fog segíteni.

A végén fel lehet jegyezni egy kis füzetbe, hogy hányszor sikerült eddig és a későbbiekben mindenféle külső segítség nélkül legyőzni a "szörnyeteget", ami tulajdonképpen a saját agyunk.

Ez egy kemény harc, amit saját magunk ellen vívunk, és amit sok gyakorlással végül megnyerünk. Ha nem vagy képes legyőzni a pánikot saját erődből, a gyereked életét is pokollá fogod tenni ezzel, mert örökölheti is, aztán nem csak a te rohamaidat fogja tehetetlenül nézni, hanem a sajátjaival sem fog tudni megküzdeni.

Sok sikert minden harcostársnak gyógyszerek/mérgek nélkül!

2023. szept. 19. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
100%

Cubina! Remélem, a kérdező olvassa ezt a választ, mert nagyon hasznos!

Egy korábbi válaszoló voltam.

2023. szept. 19. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 Cubina ***** válasza:
100%
Kedves 39-es: Én is remélem, hogy a Kérdező és a többiek is végigolvassák, akik szintén szenvednek ettől a problémától, de nem ismerik ezt a hatékony módszert.
2023. szept. 19. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!