Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elképzelhető, hogy a kedély...

Elképzelhető, hogy a kedély javítótól nem mozog még a 19 hetes babám?

Figyelt kérdés
Igen, tudom, hogy nem jó Frontint szedni várandósság alatt, de sajnos pánikbetegség miatt már közel 10 éve alkalom szerűen szedem orvosi felügyelet mellett. A nőgyógyász, aki a terhesgondozást csinálja, a védőnő, a pszichiáterem és a háziorvosom is aki szintén pszichiáter mind azt mondta, hogy mivel alkalom szerűen, a pánikrohamok alatt veszek csak be 2-3 szem 0.5mg-os adagot , ettől nem lesz baja a babának. Nagyobb bajt okozna, ha pánikolnék és nem vennék be rá semmit. Amúgy lassan csökkentem az adagot, mert a 30.hetre legkésőbb le akarom tenni. Viszont elmúltam 19 hetes várandós és még nem érzem mozogni a babát. Vagyis vannak napok mikor mintha valamit éreznék, de nem tudom mit kellene , így nem vagyok biztos benne , hogy ez a baba. Lehet, hogy a heti egy-ket alkalommal bevett Frontin miatt nem érzem még mozogni? Kérlek ne ítéljetek el, sajnos a pánikroham nem az az állapot amit fejben eldöntve le lehet küzdeni és aki sosem élt át ilyet, vagy nem pánikbeteg el sem tudja képzelni, mennyire rossz ez az egész.

2023. szept. 8. 02:51
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
100%

6# Nálam a Ludeát is kérte a doki,hogy ha lehet hagyjam el minimum a 12 hétig,addig más alternatívát használjak, pedig az csak egy savcsökkentő.

Kérdező, én megértem ezeket a pszichés betegséget tényleg. Viszont én is ott lepődtem meg,hogy lombikos, tehát tervezetten volt és ennyi orvosból tényleg egynek se jutott eszébe,hogy valamilyen más módszer segítségével helyrejöjj?:(Illetve neked se?Ez a szomorú,sajnos. Mi lesz akkor,ha ez az éjszakai szoptatásnál jön rád vagy amikor egyedül vagy a picivel?:( Vagy ad egy nagy alapot a szülés utáni depressziónak. Barátnőm elment dokihoz, elég magányos,sok minden kileng az életében, és hogy valamilyen stressz levezetésben segítsen vagy csak dumáljanak. Elmesélte az életét,hogy nincs párja közel a 40-hez és magányos emiatt. Tudod mi volt a nagy segítség? Hogy szedjen gyógyszert meg kedélyjavítót. Vicc. Helyette elment sportolni.

De hogy segítsek is,16-17 hét körül éreztem először kis pulzáló dolgot,de nem rendszeresen,20 hét körül lett rendszeres. A 24-25 hét körül pedig intenzívebben. Viszont hogy mennyire hát a Frontin rá... hát simán el tudom képzelni,hogy sajnos végig apránként érezheted,gondolom lenyomja. A dokiknak mindegy,nem az ő gyerekük.

2023. szept. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
100%

Szia Kérdező!


Előre leszögezem, hogy nem ítéllek el, csak a saját tapasztalatomat tudom leírni.


Évekkel ezelőtt lett úrrá rajtam a kényszerbetegség, amikor a második babámat is elveszítettem. Évekig tartó pszichoterápia és gyógyszeres kezelés követte, igaz, nem Frontint szedtem. Végig azt mondta a pszichiáterem, hogy ha újra készen állok a gyerekvállalásra, jobb lenne letenni a gyógyszert, mert bár a legújabb kutatások szerint csekély mértékben okozhat kárt (SSRI), ő inkább biztosra menne. Nem tudtam letenni, így a babavállalás is csúszott. Sok év után jutottam odáig, hogy fokozatosan csökkentve el tudtam hagyni a gyógyszert (sokadik próbálkozásra) és már másfél éve nem szedek semmit.


Akik nem tudják milyen egy mentális betegség, fogalmuk sincs ez milyen kőkemény dolog és munka.

Megmondom neked őszintén, a leendő gyermekem lebegett a szemem előtt a gyógyszer elhagyásánál, azt mondogattam magamban, hogy mindent és bármit megteszek érte. Ez segített elhagyni. DE ez nem jelenti azt, hogy ez a módszer másnak is bejön.


A te helyzeted más, mert végig szedted a Frontint, amit várandósan úgy gondolom még nehezebb elhagyni. Azt tudnám tanácsolni, hogy esetleg beszélj az orvosoddal egy gyógyszerváltásról. Költözés miatt én is új pszichiátert kerestem, aki szintén azt mondta, lehet terhesség alatt szedni a Frontint, de én ennek ellenére nagyon kételkedtem, ráadásul rengeteg angol nyelvű szakirodalmat olvastam, ami megerősítette a félelmemet.


Próbáljatok meg egy gyengébb gyógyszerre váltani, esetleg próbálj ki egy újfajta terápiát. Tényleg fejben dől el minden, bár ezt én is tagadtam hosszú éveken keresztül.


Nagyon sok erőt és kitartást kívánok és tudd, hogy nem vagy egyedül a nehézségeiddel!! Jó egészséget Nektek!


18 hetes kismama

2023. szept. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
100%

Ja és holnap leszek 19 hetes, még nem érzem a babát mellső fali placentával.


22-es

2023. szept. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
91%
Én is pánikbeteg vagyok, de a terhesség és a szoptatás alatt nem szedtem, abszolút kizártnak tartottam volna egy kategória az ivással, cigivel... sajnos szoptatás után vissza szoktam lassan de ez már más kérdés. Felelős szülőként tilos olyan anyagokat bevinni a terhesség/szoptatás alatt ami árthat a babának. A panikroham nem árthat neki és elmúlik.
2023. szept. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyerek az hatalmas teher tud lenni, amúgy is, de főleg akkor, ha lelkileg nem vagy ép. Ha kijelented, hogy gyengének tartod magad, akkor hogy akarod felnevelni? Én tudatosan soha nem vállalok gyereket, nem teszem ki magam annak, hogy egész nap sír, mindig akar valamit stb nem hagy békén.. legalábbis ilyen lenne, úgyhogy még a véletlen besikerülés esetén se vállalnám. Frontint már 2 éve nem szedek, karrier oldali célok miatt már semmit
2023. szept. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
100%
Lombikoztal, keszultel ra. Ez netto felelotlenseg es veszelyeztetes. OROKOLT panikbetegkent irom neked. Es azt is, hogy bizony fejben dol el. A frontin nem gyogymod ra, csak tuneteket tompit. Heti 1-2 rohammal gyereket vallalni, bator.
2023. szept. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
100%

Le lehet pontozni de tedd le.

Súlyos depressziós voltam és pánikbeteg amikor a fiam becsúszott addig napi 4 fajtát szedtem közte xanaxot is... nem azért de amikor megtudtam hogy terhes vagyok egyből letettem. Eszem ágában sem volta gyerekem mérgezni ezekkel. Amikor én leraktam is iszonyatos elvonási tüneteim voltak és sokszor belázasodtam a fajat kapartam a fejem vertem a falba szinte a párom fogott le és szorított és nyugtatott... Kicsit gondolj már bele ez a baba már fogantatastól kezdve kapja ezt szerinted nincs rá káros hatással vagy mi lesz akkor ha megszülöd és hirtelen meglesz vonva a szervezetétől?! Lehet én gondolom túl de ha ennyire 0 akaraterőd van nem kellett volna gyereket vállalnod.

Tudom milyen szar de légzőgyakorlatokkal egyéb természetes gyógynövényekkel, jogával igenis le lehet küzdeni.

2023. szept. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim válasza:
75%

Frontint alapbol hulyeseg szedni. Ossze vissza hat.


Xanaxot kell szedni az konzisztens, konstans modon csokkenti a szorongast.

2023. szept. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
94%

Ne haragudj, de nem tudom neked elhinni, hogy 4 egészségügyi szakember állítja ezt egybehangzóan es simán végig is kísértek minimum 1 lombikprogramot úgy, hogy frontinfüggő vagy. Ez inkább valami vágykivetülés, ezt bemesélted magadnak és mar igaznak hiszed. Szerintem inkább arrol van szó, hogy eltitkoltad, mert á, nem is olyan gyakran szedem, meg nem is olyan sokat.

Kérdező, de. Gyakran szeded és sokat.

2023. szept. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
100%

A 8-as válaszoló vagyok. Elfelejtettem leírni, hogy én is voltam várandós pánikrohammal, de eszembe se jutott bevenni gyógyszert. Tudom milyen a pánikroham, mikor gyógyszertől nyugszik meg az ember, meg azt is tudom, hogy lehet gyógyszer nélkül kezelni magad, ahogy már előttem is írták, légzögyakorlatokkal ott és akkor, jógával, sporttal hosszú távon.


Most nem válaszolsz mert úgy érzed, hogy "támadnak", meg téged senki nem ért meg. Ahelyett, hogy sajnálnád magad, gondolj a gyerekedre, akit te hozol a világra, lombik kellett hozzá, hogy megfoganjon, most meg mérgezed , azért mert "nem lehet mindenki vas akaratú", meg "más is szedi"? Ah persze, a gyógyszer a könnyebbik út. A gyerek apja amúgy ehhez helyesel?

Tedd le a frontint még ma!

2023. szept. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!