Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elképzelhető, hogy a kedély...

Elképzelhető, hogy a kedély javítótól nem mozog még a 19 hetes babám?

Figyelt kérdés
Igen, tudom, hogy nem jó Frontint szedni várandósság alatt, de sajnos pánikbetegség miatt már közel 10 éve alkalom szerűen szedem orvosi felügyelet mellett. A nőgyógyász, aki a terhesgondozást csinálja, a védőnő, a pszichiáterem és a háziorvosom is aki szintén pszichiáter mind azt mondta, hogy mivel alkalom szerűen, a pánikrohamok alatt veszek csak be 2-3 szem 0.5mg-os adagot , ettől nem lesz baja a babának. Nagyobb bajt okozna, ha pánikolnék és nem vennék be rá semmit. Amúgy lassan csökkentem az adagot, mert a 30.hetre legkésőbb le akarom tenni. Viszont elmúltam 19 hetes várandós és még nem érzem mozogni a babát. Vagyis vannak napok mikor mintha valamit éreznék, de nem tudom mit kellene , így nem vagyok biztos benne , hogy ez a baba. Lehet, hogy a heti egy-ket alkalommal bevett Frontin miatt nem érzem még mozogni? Kérlek ne ítéljetek el, sajnos a pánikroham nem az az állapot amit fejben eldöntve le lehet küzdeni és aki sosem élt át ilyet, vagy nem pánikbeteg el sem tudja képzelni, mennyire rossz ez az egész.

2023. szept. 8. 02:51
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
92%
Nem. Első terhességnél 22-23. hét körül "kell" egyértelműen érezni. Ha mellső falon (elöl) tapad a méhlepény, az is tompítja.
2023. szept. 8. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
Első! Köszönöm a választ. Kicsit megnyugodtam. Csak már olyan jó lenne érezni úgy konkrétan. Pár napja mintha valamit néha éreznék amit eddig nem. ilyen belülről simító érzést, de nem minden nap. A védőnőm szerint ilyenek az első magzatmozgàsok. De első baba,nincs viszonyítási alapom.
2023. szept. 8. 02:57
 3/42 anonim ***** válasza:
93%

19 hetesen teljesen normális lehet hogy nem érzed vagy minimálisan vagy nem minden nap.


Ugyanakkor a frontin és társai átmennek a placentan, idegrendszert nyugtató és izomrelaxans hatása van. Vagyis egyáltalán nem lehetetlen, hogy frontin után a későbbiekben is "nyugisabb" lehet a gyerek.

2023. szept. 8. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
90%
20 hetesen éreztem először az első gyerekem mozgását. És utána is hetekig nem rendszeresen, csak néha-néha. Teljesen normális.
2023. szept. 8. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
74%

"sajnos a pánikroham nem az az állapot amit fejben eldöntve le lehet küzdeni"


Ezt cáfolnám. Pánikbeteg vagyok, vagy inkább voltam. Csak fejben lehet leküzdeni,sehol máshol.


A Frontin meg egyebek csak elnyomják,de nem szüntetik meg a rohamot.


Nekem akkor múlt el pl, amikor elfogadtam, hogy meg fogok halni egyszer, és nem féltem, rettegtem tőle tovább. Azóta nincs rohamom.


Olyan rohamaim voltak,hogy a mentőt is rámhívták. Szóval nem kismiska volt.


Én nem mentem pszichiáterhez, megoldottam otthon egyedül. De nem ment pikk-pakk, ne hidd!


Szóval NE hitesd el magaddal,hogy nem lehet legyőzni. Mert le lehet! Még neked is.

2023. szept. 8. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
97%

Heti egy-ketszer frontint leokéz a doki, nekem meg ment a köpködés, mert a durva orrdugulásomra hatóanyagos orrspray-t használtam. Nem semmi.

Dependenciához vezethet és idegrendszeri fejlődési rendellenességet okoz. Van alternatívája, ami terhesség alatt is szedhető. Nem értem az orvosaidat. Heti 1-2 alkalom rengeteg egy magzatnak.

Lehet lassabb tőle.

2023. szept. 8. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, ment a zöld pipa. Hát én ilyen gyenge vagyok, hogy hiába határozom el, ha jön a roham sajna nem tudok mást tenni. És mivel 3 orvos is azt mondta, hogy ha így szedem nem okoz gondot , így valahogy hiszek nekik. És ezt nem támadásból írom tényleg, mert higgye el mindenki, én örülnék a legjobban, ha nem kéne ilyeneket szednem. És sok kismama szed sajnos olyan nyugtatókat , lásd Rivotril, ami pl epilepsziàra is van és muszáj szedniuk és még ezer hasonló szer ezer hasonló problémára. Sajnos ez ilyen , nem lehet mit tenni (én legalábbis nem tudok). Lombikos vagyok. Szóval én még szteroidokat is szedek meg két féle verhigitot is szurok, szedek. Ezeket sem kértem, de hogy a baba megmaradjon a szteroidokat a 24.hetig, az egyik verhigitot a 32.hetig, a másikat még szülés után is kell szúrnom. Nem lehet mindenki makk egészséges és vas akaratú. Szép napot nektek és köszönöm a válaszokat ☺️!
2023. szept. 8. 06:04
 8/42 anonim ***** válasza:
86%

Le lehet pontozni, le lehet hurrogni, a véleményem az, hogy a baba érdekében akkoris meg kellene próbálnod letenni a Frontint legkésőbb ma! Mert árthat a babának. Az, meg hogy szedsz még azon kívül mást is, az nem "enyhítő"körülmény, hogy mostmár akkor tökmindegy, eggyel több vagy kevesebb, hanem egy okkal több, hogy legalább ezt ne szedd!

Ja, én is szorongós vagyok, pánikrohamok törtek rám évekig, de eszembe nem jutott volna Frontint vagy társait beszedni. Vannak légzögyakorlatok, egyéb taktikák, ezeket az utakat te is megtalálhatnád. A várandósság 9 hónap, ezalatt a magzatodat kellene nézned, nem magadat, hogy hopp bekapok egy pirulát aztán megnyugszom!

A dokiknak meg amúgy te mindent elhiszel? Egy pszichiáter persze, hogy azt fogja mondani, hogy nyugodtan vedd csak be. A háziorvosod aki szintén pszichiáter, ö is azt fogja mondani. Miért? Mert a pszichiáterek gyógyítási eszköze a különböző gyógyszerek felírása. Ezzel szemben a pszichológus az emberi érzékelés, érzelmek és feldolgozás területére koncentrál, lassabb folyamat de megtalálja a probléma gyökereit és azt kezeli terápiával stb. Szóval a védőnőd az életben nem fogja merni megkérdöjelezni két pszichiáter orvos véleményét, mert ö "csak" egy védőnő, nem orvos.

Szóval lehet, hogyha nem szednéd a frontint ami mesterségesen lenyugtat, akkor lenne szabad akaratod, tudnál utánanézni dolgoknak, nem bekapkodni amire azt mondják, hogy nem baj. De baj. Mehet a piros kéz!

2023. szept. 8. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
76%
Ha ennyire beteges vagy, hogy szeded ezt a sok szart, akkor nem kell gyereket vállalni.
2023. szept. 8. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
89%

"Benzodiazepines cross the placenta and may produce respiratory depression, hypotonia, and sedation in neonates"


Remekül hangzik, tényleg...

Nekem minden ilyen szar nélkül lett hipotón a gyerekem. Az elmúlt 9 évünk konstans fejlesztésről szólt és még fog is.

Hogy ezt valaki önként dalolva bevállalja, pontosabban szándékosan előidézi, mert "ő nem bírja"... hát akkor azt se fogod!

Sok sikert!

2023. szept. 8. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!