Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 1-trimeszteri UH magas THS,...

1-trimeszteri UH magas THS, de normál értékű T3 és T4?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 10 hetes kismama vagyok, eddig soha nem volt gond a pajzsmirigyemmel. A vérvétel eredményemből viszont látszik, hogy kicsit magas a THS szintem: 5,21. A T3 és T4 szintem viszont a normál tartományban van. Ez terhesség alatt normális lehet? Kicsit megijedtem...

2023. jún. 12. 17:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A doki mit mondott?
2023. jún. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem az. 4 feletti TSH-t kezelni kell.
2023. jún. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Terhesség alatt általában csökken a TSH.


A dokitól függ, az enyém szelént javasolt szedni ugyanerre.

2023. jún. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
A nőgyógyászom azt mondta, hogy terhesség alatt felborulhat és ha a T3 T4 jó, akkor nincs miért aggódni
2023. jún. 12. 19:48
 5/14 A kérdező kommentje:
3.kérdező, Neked mennyi volt? Terhesség után ez megjavult?
2023. jún. 12. 19:49
 6/14 A kérdező kommentje:
Az zavar, hogy a háziorvosom nem vesz komolyan, majd a hét második felében talán kiértékel. Én meg addig halálra aggódom magam, mert nyilván nem szeretném ha a babának bármi baja lenne.
2023. jún. 12. 19:52
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Endokrinológus rezidens vagyok. A régi ajánlások, miszerint első trimeszterben a TSH 2,5, második és harmadik trimeszterben 3 alatt legyen valóban elavultak, viszont a legújabb guideok szerint, ha nincs Hashimoto tireoditisz akkor normál tartományban, de inkább 4 alatt kell tartani a TSH-t terhesség alatt. Ha Hashimoto tireoditisz van, tehát az ellentestek (anti tireo-peroxidáz és/vagy anti tireoglobulin) pozitívak akkor szigorúan 2.5 alatt kell tartani a TSH-t. Voltak ellentestek nézve? Ne aggódj, semmi baj nem lesz, de mutasd meg a nőgyógyászodnak a guideot, ami alapján az endokrinológusok kezelnek. Nem igza, hogy rendben van ez a TSH. 2017 Guidelines of the American Thyroid Association for the Diagnosis and Management of Thyroid Disease During Pregnancy and the Postpartum- így találod.
2023. jún. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

#3-as vagyok. Én elmentem endokrinológus nőgyógyászhoz, a háziorvos nem fog hozzá érteni és a nőgyógyász se nagyon.


A TSH (nekem 4.6 volt) nem számít amúgy, csak indikátora, hogy mennyi a T3, T4 (mindkettő felső határértéken belül volt nekem). Ami problémás a nem endokrinológus-nőgyógyászoknak, hogy azok a range-k, amik meg vannak adva, változnak a terhesség alatt (és már nem emlékszem, hogy hogyan, de nem az, ami a papírra rá volt írva).


A terhesség után a picit emelkedett értékek nem annyira problémásak, ha nem akarsz épp gyereket. Az első trimeszterben érdemes minél lejjebb tornászni. Aztán beindul a baba pajzsmirigye is és akkor sokaknak lemegy magától. (Nekem a 9. hónapban most ilyen 1.5 körül van a TSH-m).


Gyógyszert nekem nem adtak, mert azt mondták akkor ájuldoznék meg szédülnék. Ezért nekem havi vérvételt + szelént írtak elő és ha határérték fölé menne, akkor menjek vissza. A szelént a védőnő vitaminként/ táplálékkiegészítőként kezeli a kiskönyvben és az orvosok is, recept nélkül kapható, én valami 80 egységet eszek (elvileg elég keveset).


Jah meg nekem azt mondták, hogy jódmentes kismamavitamint egyek, mert a böhöm sok jód, ami a terhes vitaminokban van, nem lesz jó a pajzsmirigyemnek.

2023. jún. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Bocsi, most olvasom, hogy van nálam jobban hozzáértő :) tedd amit ő mond :)
2023. jún. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

7.: köszönöm szépen a hosszú választ! :) nem voltak ellentestek nézve, mivel a TSH magasabb lett ezért nézték meg a T3-mat(4,4) és T4-et (15,2). Erre mondta a nőgyógyász, hogy mivel ezek rendben vannak, így nem kell aggódni! A neten azt olvastam, hogy a magas TSH önmagában semmit nem jelent és terhesség alatt másoknak is felment.

De én inkább elmegyek endokrinológushoz, mert a legfontosabb a babám egészsége! Sajnos így magánba megyek…

2023. jún. 13. 09:02
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!