Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 1-trimeszteri UH magas THS,...

1-trimeszteri UH magas THS, de normál értékű T3 és T4?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 10 hetes kismama vagyok, eddig soha nem volt gond a pajzsmirigyemmel. A vérvétel eredményemből viszont látszik, hogy kicsit magas a THS szintem: 5,21. A T3 és T4 szintem viszont a normál tartományban van. Ez terhesség alatt normális lehet? Kicsit megijedtem...

2023. jún. 12. 17:39
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
8: köszönöm a Te válaszodat is! Akkor igazából nem kell megijedni de jobb, ha az ember elmegy endokrinologushoz… jelenleg femibiont szedek, ebben aztán van jód rendesen…
2023. jún. 13. 09:04
 12/14 A kérdező kommentje:
A haziorvosom most irt fel felhobe letroxot. 1xfél tablettát naponta.
2023. jún. 13. 09:21
 13/14 anonim ***** válasza:
Szia! 7-es vagyok. Nem lesz semmi gond, tényleg. De jól teszed, ha elmész endokrinológushoz. Mostmár úgyis havonta fog kelleni nézetni a TSH-t, fT4-et (a Letrox kezelés miatt is), ellentesteket azonban csak egyszer. Ha egyszer pozitív, akkor mindig az. Igaza van a családorvosnak, hogy felírta a kezelést. Minden rendben lesz! :)
2023. jún. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Valószínűleg akkor kell majd egy TPO vizsgálat is, hogy kizárják vagy megerősítsék, hogy mi lehet a gond. Ma voltam UH-n, ott annyit mondtak, hogy sok kismamánál előfordul, de majd az endokrinológus megmondja mit kell tenni. Továbbá ezt írták a kórlapra: Chr. thyreoditisnek (Hashimoto) csak diszkrét jelei ábrázolódnak. Azt mondta ne aggódjak!
2023. jún. 13. 15:16
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!