Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor mondjam el, hogy terhes...

Mikor mondjam el, hogy terhes vagyok? Esküvő előtt állunk.

Figyelt kérdés

3 hét múlva lesz az esküvőnk, nekem pedig most lett pozitív a terhességi tesztem.

Ez nem baj, örülök, babatervezésben vagyunk több mint egy éve. Még nagyon az elején járhatok, kb.4 hét.

Szeretném elmondani a vőlegényemnek, de tudom hogy nagyon aggódna értem, túl izgulná az esküvőt is, és nehezen tudná az örömét titokban tartani. Én örülnék neki, ha az esküvő még "rólunk" szólna, és nem a terhességről csacsogna Mindneki. Másrészt, tényleg nagyon az elején vagyunk, 12. Hétig egyébként sem szeretném közhírré tenni.

Egyébként meg annyira szeretném megosztani vele, mert úgy érzem joga van tudni.

Járt valaki hasonló helyzetben?



2023. máj. 1. 12:24
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
93%
Gondolkodsz, hogy megtegyél-e valamit, ami valójában a kötelességed. Attól, hogy benned van, az ő gyereke is, szerintem nincs jogod eltitkolni. Már ennyi időhúzás és gondolkodás is iszonyatosan méltánytalan.
2023. máj. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
92%

Én elmondanám minél előbb. A szűk családnak is. Az oka az, hogy ha gond van, akkor is tudnak lelki támogatást adni, ha nincs gond, akkor még együtt örülünk. Mind a 2 gyerekemnél így voltam vele.

(Plusz a 6.héttől jöttek a rosszullétek, nagyon titkolni se tudtam volna.)

Egyébként igen, aggódott, végig aggódott a férjem is, de azért túlzásba nem esett, nem tudom ez miért gond, ha aggódik. Nem ő hordja ki, ennyi aggódás jár neki is. :)

2023. máj. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
97%

Ja, és az első gyerekkel voltam terhes, mikor házasodtunk, az esküvő így is csak kettőnkről szólt. Nem volt "gond" belőle, hogy közben terhes voltam. Alkoholmentes pezsgőt ittunk, más változtatás nem is volt.

22es voltam

2023. máj. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
98%
Nálunk is pozitív teszt volt szintén esküvő előtt. Rögtön elmondtam. De az esküvő után sajnos elhalt. Viszont utána szinte rögtön várandós lettem, s rendben ment minden.
2023. máj. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
93%

20. Lehet a te férjed fogyatékos, de azért a legtöbb férfinek nem diónyi az agya.


Kérdező neki mondd el mindenképp! Gondold el milyen csalódott lenne, ha kiderül hetek óta tudod. Plusz ha naponta 8x teleküldöd a wc-t (kívánom, hogy ne) fel fog neki tűnni, hogy valami nem oké.

2023. máj. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
81%
"Illetve nem tud fullenteni, a sok bőséges gyermekáldás jókívánság közepette biztos, hogy kobukna. Amit még nem szeretnék". Mi van? Min buknak ki? A jókívánságoktól? A pasid idegbeteg,vagy mi? Ilyennek örülni szoktak. Vagy az zavarná, hogy nem rátok koncentrálnak, hanem a babára? Az se jó jel...
2023. máj. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
84%

Az én férjem aztán extra parázós/féltős. De fel sem merülne, hogy ezt titkoljam előtte.

Mások is írták: akár rosszul is lehetsz, és akkor konkrétan senki sem tudja. Azt sem értené, gondolom, miért nem koccintasz alkohollal.

De mi van, ha - ne adj Isten! - kémiai terhességed van vagy nem lesz szívhang? Akkor el sem mondod egyáltalán, hogy ne rontsd el a kedvét?

2023. máj. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
98%

Kérdező, gondolkodj már egy kicsit. Ha te lennél a helyeben, neked hogy esne, ha a szerelmed hetekig titkol előled egy ilyen horderejű dolgot, még az esküvőtökön is tudatlanságban tartana...? Kicsit gondolj bele a másik ember szempontjaiba is. Oké, hogy féltene, de azért nem vagytok ovisok, hogy ne tudjátok kezelni ezt a helyzetet. Ha meg képtelen tartani a száját vagy normálisan viselkedni, akkor meg éretlen az apaságra. Ugye, hogy nem ez a helyzet. Na. Ezért kellene mindenképpen elmondani neki.

Arról nem is beszélve, hogy egy házasságot mindjárt titkolózással kezdeni... nem szerencsés.

2023. máj. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
89%
A násznépnek nem kell elmondani és kész. Én se szeretek hazudni, de nem is kell. Elég ha ők mondják, ti meg csak hallgattok. Miért kellene mindent mindenkinek az orrára kötni.
2023. máj. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
87%
20# te is beteg vagy...vagy milyen kapcsolatban vagytok ti? Számomra ez abszurd.... eltitkolnàl egy vetélést a párod elől ?
2023. máj. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!