Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Árthatok ezzel a babának?...

Árthatok ezzel a babának? (Bővebben lennt)

Figyelt kérdés
7 hetes terhes vagyok, 2 hete voltam tüdőszűrésen (nem tudtam még a babáról) és antibiotikumot is kellett szednem mert enyhe tüdőgyulladásom van. Árthat ez a babának?
2010. okt. 9. 17:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

20.24-es!

A 18 h km vagyok, menj a búsba, hogy így, ilyen idomtalanul leszólsz valakit, segíteni akartam, kérdezett valamit, leírtam a tapasztalatomat, ugyanis nekem is van, nem az éterből szedtem, amit írtam, velem az történt.

4 hetesen vesemedence-gyulladásom volt, és olyan antibiotikumot írtak az ügyeleten, amit terhesen tilos szedni a genetikai ártalom miatt, amit okozhat, tehát nem igaz, és nem jó a hozzáállásod, és ha olyan tutira ártalmatlan lenne a tüdőszűrés is, mégis miért ne csinálnák meg, ha terhesség gyanúja felmerül, vagy terhes valaki???

Az ilyen egysíkú, amirosszlehetmegsehalljuk hozzáállás nem feltétlen vezet a valósághoz, és a jóra...

Nem kell tutira a rosszat feltételezni, de sajnos benne van, és a kérdezőnél nem csak a tüdőszűrés a problémalehetőség forrása!


Kívánom, hogy minden rendben legyen, de mielőbb beszélj dokival, dokikkal, és persze a 12 hetes UH-n majd sok mindent látnak, de tudjuk, hogy sajnos nem 100%-os.

Ha a doki is egyetért, én a helyedben lehet, hogy majd bevállalnék egy magzatvíz-mintavételt, fél százalék alatti a vetélési kockázata, 1%-nak írják, de becsapós, abba mindenféle a mintavétel utáni gondot beleszámolnak az egész terhesség, szülés, gyermekágy alatt, ami csak felmerült, azok nagy része feltehetően nem a mintavételnek tudható be.


Majd írj, a legjobbakat!

Legyél bizakodó, de ne dugd a fejed a homokba...

2010. okt. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Lemaradt: az ügyeleten írt tabit nem vettem be, másnap a nődoki írt olyat, amit terhesen is nyugodtan lehet szedni, és a tüdőszűrést nem csináltattam meg, milyen jól tettem.

Persze, ha valaki nem sejti, hogy terhes, egyáltalán nem hibáztatható érte, hogy szűrték, ne hidd, szó sincs róla, és látod, többen írják, hogy egészséges a baba, de sajnos van kockázat, reméljük, nálad is minden rendben lesz, és a gyógyszer sem gond, de mindkettőről beszélj az orvossal!!! Nem játék, egy életért felelsz.

2010. okt. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Az nem igaz, hogy az első 6 hétben semmi nem árthat a babának, ahogy szerepel korábban is, minden az első harmadban történik! Igenis a lehető legérzékenyebb ebben a szakaszban a magzat!
2010. okt. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!