Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 30 hetes terhes vagyok. Ha...

30 hetes terhes vagyok. Ha lázas vagyok árthatok a babának?

Figyelt kérdés
Fülgyulladásom van és be is lázasodom.Naponta 3 -szor szedek nurofen gyógyszert,ezzel árthatok?
2010. okt. 25. 13:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Én a terhességem alatt 4-szer voltam megfázva és be is lázasodtam. Akkor azt jvasolta a szülész is, és a gyerekorvos is, hogy ne hagyjam hogy 38 fölé menjen a lázam, akkor vegyek be Nurofent vagy Panadolt (babáknak való szirupot). Álitolag a kis láz nem árt, de a magas lázat a baba is megérzi. Jobbulást!
2010. okt. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, ha lázad van, be kell venni lázcsillapítót. Inkább a paracetamol alapúakat ajánlom, pl. kék Panadolt.

A Nurofent nem szabad a 3. trimeszterben szedni!:

Terhesség esetén azonnal értesítse kezelőorvosát.

A terhesség első és második trimeszterében (a terhesség első hat hónapja) a készítmény csak orvosi jóváhagyás esetén alkalmazható. A terhesség harmadik trimesztere (a terhesség utolsó 3 hónapja) alatt a készítmény nem alkalmazható, mivel mind az anya mind gyermeke esetében megnőhet a komplikációk kialakulásának veszélye.

2010. okt. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem kötekedni akarok, de fontos. Nem szoktátok megnézni a betegtájékoztatót, mielőtt szeditek a gyógyszert?
2010. okt. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!