Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Árthatok ezzel a babának?...

Árthatok ezzel a babának? (Bővebben lennt)

Figyelt kérdés
7 hetes terhes vagyok, 2 hete voltam tüdőszűrésen (nem tudtam még a babáról) és antibiotikumot is kellett szednem mert enyhe tüdőgyulladásom van. Árthat ez a babának?
2010. okt. 9. 17:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A tüdőszűrés nem a legjobb a babának, de tudtommal antibiotikum szedhető a terhesség alatt(bár nem tudom hogy melyik fajta). Kérdezd meg az orvosod.
2010. okt. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nem ijesztgetni akarlak, de sajnos tüdőszűrést már terhesség tervezésekor sem csinálnak szívesen, terhesség gyanúja/terhesség esetén pedig egyáltalán nem csinálják meg.

Nekem benne volt a pakliban a baba, betelefonáltam, ráadásul digitális tüdőszűrőbe, és azt mondták, senki nem fogja megcsinálni ebben a helyzetben.


Antibiotikum. Ha leírod a nevét, lehet, hogy tudom, de van, amit kifejezetten lehet - ált. penicilinek, pl. Zinnat -, és van, amit kifejezetten nem lehet.


Nagyon nehéz dolog, mielőbb konzultálj erről dokival, akár többel is...


Minden jót.


18 h km

2010. okt. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy az első 12 hétben alakul ki a baba mindene, tehát ez nagyon kritikus időszak, mindenre fokozottan oda kell figyelni, ilyenkor azt mondják, mindent vagy semmi alapon megy, tehát ha baj van, akkor elmegy a baba, de sajnos vagy sem, nem minden esetben van így.
2010. okt. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Minden esetben baja lesz a babának a tüdőszűréstől? Mikor lehet leghamarabb megtudni ha baj van? Sajnos, akkor még gyanu sem volt...
2010. okt. 9. 19:08
 5/13 anonim ***** válasza:
Én sem tudtam hogy terhes vagyok amikor voltam tüdőszűrőn semmi baja nem lett a lányomnak.Most már ezen ne idegeskedj.
2010. okt. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia te drága,nehogy elhidd ami hülyeségeket összehordanak itt neked.NE VONZD BE A NEGATÍVUMOT!!!!

Nos képzeld saját tapasztalatból írok neked és nem csak a hülye agyam szüleményéből,jaaaaj de nagyon felhúztak a hülye kommentek!!!

Szóval október óta nem védekeztünk de nem görcsöltünk rá a baba projektre,gondoltuk majd jönn ha akar,na teltek múltak a hónapok közben elkellett mennem tüdőszűrőre hisz az eladói állásomhoz kellett a eü. könyvhöz,és rá pár hétre kiderült hogy akkor már babát vártam,olyan 3-4 hetes terhes lehettem mikor megtörtént a szűrés a terhességem az ötödik héten derült ki,ennyi és akkor mi van???elküldött a doki genetikai vizsgálatra és még ott is azt mondta a genetikán a főorvosnő hogy a szűréstől nem lehet bajuk.Nos Hál'Istennek minden okés!!!!

És képzeld még mik ki nem derültek nos a 12 heti ultrahangon már megmutatták magukat hogy odabent ám nem egyedül van valaki hanem egy tesó is társult hozzá:-DDDD

Fel a fejjel soha ne adj azok szavára akik csak gondolom,meg talán meg lehetséges hülységeikkel borzasztanak el téged.Annak a bébinek semmi baja,mert nem lehet baja.Érted??

Minden jót és POZITÍV GONDOLKODÁS!!!!!Jó éjt és szép álmokat:-)

2010. okt. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy én vagyok a hülye,de úgy tudom,hogy az embrió az első hat hétben igazából egy sejtkupac,ami korlátlanul képes önmagát helyreállítani. Ha mégsem,akkor valószínűleg nem a külső behatással volt a probléma. de a legbiztosabb,ha az orvosodat kérdezed...
2010. okt. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Most h olvastam a kérdést,elkezdtem számolni,és én is kb.4 hetes terhes lehettem,mikor voltam tüdőszürön...azóta már 16 hónapos egészséges kislányom van:-)ne aggodj ezen,de persze a dokiddal mindenképpen beszéld meg.
2010. okt. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia!Igaz nekem nem tüdőt hanem egy fej ct-t csináltak a de semmi baja nem lett a babának.Több orvost is kérdeztem és mindenki azt mondta akkor van gond ha közvetlen a hasat éri a sugárzás.

[link]

2010. okt. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Remélem, hogy nálunk sem lesz baj! :)
2010. okt. 10. 09:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!