Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem tudok beszélni a...

Miért nem tudok beszélni a babához?

Figyelt kérdés

21 hetes terhes vagyok, már egy hete érzem hogy néha mozog is a baba, de még most sem tudom teljesen felfogni, hogy egy igazi, élő emberi lény van bennem, pedig tervezett baba volt, nagyon vártuk/várjuk. Sokat is aggódok, hogy minden rendben legyen, mert sajnos nem volt problémamentes sem a teherbeesés, sem a terhesség. Remélhetőleg már minden rendben lesz innentől.

A lényeg, hogy úgy érzem nem kötődök még a babához, bűntudatom is van emiatt. :( Nem szoktam beszélni hozzá, még magamban sem, szegénynek még neve sincs. Amikor épp nem aggódok hogy minden rendben legyen, akkor sokszor el is felejtem, hogy terhes vagyok. Rossz szülő leszek emiatt? Miért nem érzem át jobban a helyzetet? Ki fog még ez alakulni?


2022. jan. 19. 11:09
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Én olyan elképesztően rosszul voltam terhesség alatt hogy eszembe se jutott azon parázni, hogy nem beszélek hozzá, vagy nincsen neve, hidd el teljesen mindegy neki, hogy beszélsz-e hozzá, főleg ilyenkor amikor nem is nagyon hall belőle semmit.
2022. jan. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Sosem beszéltem hozzá amíg bent volt, minek? Így is imádom de józan keretek között.
2022. jan. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Én még azután se igazán tudtam mit mondani neki, hogy megszületett. Sosem láttam kisbabát közelről, és bár azzal tisztában voltam, hogy nem tud beszélni, az valahogy furcsa volt, hogy az első időszakban semmilyen formában nem kommunikál velem. Úgy éreztem magam, mint aki csak gondoz egy növényt, a növény meg pont nem foglalkozik azzal, hogy ki törődik éppen vele. Rendesen rossz érzés volt, nem éreztem semmi kötődést, se azt, hogy én anya vagyok, ő meg egy kisbaba, csak én vagyok az ellátó személyzet és kész. Akkortól kezdett jobb lenni, amikor észrevettem, hogy követ a fejével, és koncentrál arra, hogy mit csinálok, vagy a hangom irányába fordul. Onnantól, hogy már vigyorogni próbált, gagyorászott, megfogta az ujjam és ilyesmi, beindult a "semmiről dumálás" készségem is, de addig semmi. Szóval szerintem ne aggódj, ettől még biztos, hogy jó anya leszel. :)
2022. jan. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Lehet nem ide tartozik, de megnyugtat as keppen:

Nekem amikor megszuletett a baba nagyon buntudatom volt, mert az első 4-6 hétben nem éreztem azt a mindent elsöprő szeretetet. Sőt… fajt mindenem, nem tudtam pisilni/kakilni/jarni/aludni.


Amikor elkezdett rám mosolyogni a baba 2 hónapos kora körül viszont megváltozott a helyzet. Mindennel jobban szeretem bármit megadnek érte típusú érzés :)


Csak azért írom, ha a kesobbiekben te is így erzed esetleg, ne hibaztasd magad! Teljesen rendben van :) ugyan úgy kell neked is és a babanak is idő, hogy megszokjatok az új életeteket.


Szerintem ez a pocakhoz beszelessel is így van :) ne stresszelj, adj idot magadnak és jonni fog előbb utóbb!

2022. jan. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hidd el a végefelé már fogsz hozzá beszélni.. :)

Én 30 hetes koromtól napi szinten könyörögtem hozzá csak egy kicsit odébb,ne a hólyagomra.. :D

35 héttől, már néha dícsértem is pl mikor aludt. :D

Viccet félretéve,idővel fogsz hozzá biztos vagyok benne.

Én 11 hetesen véreztem.. ott tudatosult bennem mennyire is szerettem már akkor,mert megijedtem,hogy elveszítem.

Mert amúgy nekem már második baba volt és én nem igen szerettem volna mégegyet,de a férjem igen. Utólag nem bántam meg,imádom! :))

2022. jan. 23. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!