Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem tudok beszélni a...

Miért nem tudok beszélni a babához?

Figyelt kérdés

21 hetes terhes vagyok, már egy hete érzem hogy néha mozog is a baba, de még most sem tudom teljesen felfogni, hogy egy igazi, élő emberi lény van bennem, pedig tervezett baba volt, nagyon vártuk/várjuk. Sokat is aggódok, hogy minden rendben legyen, mert sajnos nem volt problémamentes sem a teherbeesés, sem a terhesség. Remélhetőleg már minden rendben lesz innentől.

A lényeg, hogy úgy érzem nem kötődök még a babához, bűntudatom is van emiatt. :( Nem szoktam beszélni hozzá, még magamban sem, szegénynek még neve sincs. Amikor épp nem aggódok hogy minden rendben legyen, akkor sokszor el is felejtem, hogy terhes vagyok. Rossz szülő leszek emiatt? Miért nem érzem át jobban a helyzetet? Ki fog még ez alakulni?


2022. jan. 19. 11:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
28%
Az a beteges, ha valaki egy olyan babához beszél, aki még nem született meg. Minden rendben van veled.
2022. jan. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam. Persze sokat simogattam, meg én keresztény vagyok, így például minden reggel imádkoztam érte, hogy rendben legyen. De konkrétan hozzá nem nagyon beszéltem, nem nagyon tudtam neki mit mondani. Aztán belejöttem, miután megszületett, és végre láttam, éreztem, megfogtam, felfogtam, hogy tényleg ez a csöppnyi kislány bújkált bennem idáig, akinek én vagyok az anyukája. Aztán azóta is persze vannak jobb és rosszabb napok, most 2 éves, keményen elindult a dackorszak, de tényleg az ember minden nap egy picit jobban szereti, mint előző nap. Csodálatos látni, ahogy kibontakozik a személyisége, a humora, kinyílik egy új világ benne és általa bennem is. Na ez jó nyálasra sikerült, alapvetően nem vagyok ennyire szentimentális, bocsi. 😅
2022. jan. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Na ez a probléma a habos babos, minden szuper, ez életed legszebb időszaka terhesség kultusszal. Imádni fogod a kisbabád és nagyon jó anyuka leszel. Nem ettől függ. Én beszereztem egy ilyen kis zenélős játékot és minden nap lejátszottam a pocakomon, mai napig szereti. De nem olvastam fel minden nap neki a háború és békéből csak ha volt kedvem egy rövid történetet néha. Csodálatos okos babám van, aki hihetetlenül kötődik hozzám. Keress valami elfoglaltságot amitől jobb kedved lesz, nekem ez a jóga volt. Nyugi, minden rendben lesz!
2022. jan. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
A babád meg fogja ismerni a hangod akkor is ha nem hozzá beszélsz csak mondjuk az apukájával vagy valakivel. Neki mindegy hogy hozzá beszélsz-e jelenleg. A kötődés nem mindenkinél egyformán alakul ki. Én is lassabb vagyok ebben, de lehet neked az kell, hogy lásd vagy az kell hogy megismerd. Mindegyik normális. A lényeg, hogy ne stresszeld magad fölöslegesen, örülj, hogy minden rendben van veletek. :) Ez nem verseny, hagyj időt magadnak, nem lehet kierőszakolni.
2022. jan. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én se beszéltem hozzá soha. Nem tudtam elképzelni hogy nézhet ki. Én azt sem szerettem, mikor mocorgott, mindig megijedtem, nem tudom miért, olyan furcsa volt. Aztán megszületett, szeretem, imádom, ő a mindenem, a legnagyobb ajándék, napról napra egyre jobban szeretem.
2022. jan. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak ritkán beszéltem hozzá. Az is olyan erőltetett volt, hogy saját magam előtt is kínos volt. Az egyetlen ami szívből jött az amikor én felébredtem és ő is elkezdett mocorogni. Akkor jó reggelt kívántam neki.

Sőt nekem még születése után is bele telt egy kis időbe mire megtanultam hozzá beszélni a semmiről.


Nem lesz ettől rossz szülő. Sőt attól sem ha születése után nem kötődsz hozzá rögtön valami ősi erővel. Nem mindenkinek jön ez csettintésre.


Rossz szülő akkor leszel ha elhanyagolod, nem törődsz vele, később meg nem neveled csak mindent ráhagysz (ez már arra vonatkozik mikor már nagyobb).


Ne aggódj!

2022. jan. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én sem tudtam beszélni hozzá, egyszerűen hülyének éreztem olyankor magamat. Pedig olyant is hallottam, hogy vki mesét olvas neki. Arra meg főleg képtelen voltam. Énekelni szoktam inkább, mondjuk azt sem hozzá, hanem csak úgy magamban. Azt hittem, a második gyereknél ez megváltozik, de hozzá sem tudtam beszélni. A kötődést nem kifejezetten ettől függ.
2022. jan. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

25 hetes vagyok még mindig nem tudjuk a nevét... Harmadik baba korábban sem beszéltünk hozzá amíg terhes voltam, nekem elég idegen az is ha az apuka simogatja meg beszél énekel a hashoz.


Ami fontos. Az elején ha megszületik majd, egy ideig csak csodálni fogod meg teszed a dolgod, de az a végtelen feltétel nélküli szeretet csak pár héttel később fog kialakulni, ha jobban megismered majd őt. Ettől ne ijedj meg teljesen normális :)


Ahogy az is hogy nem beszélsz most a babádhoz

Nem vagy rossz emiatt.

2022. jan. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

amíg a hasamban volt, én se tudtam beszélni hozzá, sőt, mivel volt egy vetélésem korábban, kötődni is csak akkor kezdtem hozzá, amikor már megszületett. na de akkor nagyon :)))

nyugi, nem kell ezt a dolgot túlfeszülni, nem ettől fogsz hozzá kötődni. majd amikor kint lesz, akkor beszélj hozzá sokat. addig meg lehet simogatni, amit gondolom ösztönösen is csinálsz :)

2022. jan. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne olvass össze mindenféle hülyeséget az interneten. Nem lesz semmi, ha nem beszélsz hozzá. Nekünk azt mondták, ha nem hallgatok zenét hangosan, hogy hallja a hasamban, akkor majd nem lesz muzikális. Most 1 éves és minden délután klasszikus zene videókat kell nezni youtube-on, mert odavan az akusztikus hangszerekért, pedig nem szoktam ilyesmit hallgatni soha és nem is értek hozzá, és a férjem se. Hát ennyit erről.
2022. jan. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!