Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit szokás kérdezni a terhesek...

Mit szokás kérdezni a terhesektől?

Figyelt kérdés
18 vagyok és gyakorlaton vagyok egy cégnél ahol a felettesem akivel amúgy jóba vagyok bejelentette tegnap hogy terhes. Szivesen kérdeznék mert érdekel is meg fenn szeretném tartani a jó kapcsolatot de fogalmam nincs egyáltalán mit szoktak ilyenkor. Kérdeztem a vizsgálatokról hogy mikor megy meg hogy hanyadik hetben van de ennyi tellett

2021. dec. 28. 19:23
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
28%

Hát ha 14 évesen jöttetek össze sanszos hogy nem maradtok együtt, legalábbis ezt tapasztaltam, de ki tudja volt már 1 db ellen példa is.

Amúgy kérdezz rá mi újság és a többit hagyd rá.

2021. dec. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
35%
Amiket irtak azok jok kérdésnek, segitségedet ajánld fel ha veszélyeztett
2021. dec. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
79%

Én szeretnék sokat a babáról és a terhességről beszélni, de szándékosan visszafogom magam h ne untassak senkit.

Szeretem, ha kérdeznek, mert akkor kicsit beszélhetek arról ami velem történik :)

Akik írtak kérdéseket, azok jókat írtak.


Egyébként nem tudom h a válaszolóknak miért kell az élő fába is belekötni...

Nekem vannak barátaim akik 15 évesen jöttek össze és mi is a férjemmel 17 évesen. Aztán 30 föltött van mindenki.

2021. dec. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
84%
Mégis miben tud segíteni, ha éppen veszélyeztetett? Na meg, hogy jók lettek-e az eredményei? A családon kívül kinek mi köze ehhez?
2021. dec. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Én kollégák, távoli ismerősök esetében nem szeretem a sok kérdést. Elég a hogy érzem magam, esetleg tudjuk-e már a nemét, gondolkodtunk-e néven, minden rendben van-e. Szóval ilyen általánosságban jól esik ha valaki kérdez, de ha egynap 40-en megkérdezik ugyanazokat, már az is "terhes". :)

Nekem pl. nagyon jól esett a munkahelyemen, hogyha valamit emelnem kellett, akkor szó nélkül odaugrott mindig valaki, hogy segítsen, én csak ne emelgessek, legyen szó pár üveg vízről, vagy egy csomagról, amit éppen hozott a futár. Azt is elmondtam, hogy ebéd után nekem kell egy fél óra regenerálódás. Egyszerűen vagy a vércukrom, vagy valami szórakozik, elnyom a fáradtság, ki kell pihennem a kaját. Jól esett, hogy ezt tiszteletben tartotta mindenki és még félórával később is úgy néztek be, hogy már jöhetek!? :D

Engem pl. kiráz a hideg attól a kérdéstől, hogy meddig fogok dolgozni!? Persze tudom, hogy beszélni kell róla, de ez már olyan fura...

Szorosabb baráti és családi kapcsolatba beleférnek már intimebb kérdések is. Milyen vizsgálatok vannak, mit csináltatunk meg pluszban, mi lett az eredmény, mekkora éppen a baba, milyen tüneteim, problémáim vannak, tudnak-e segíteni valamiben, hol tartunk a babaszobával, mit hogy terveztünk, a melóban mit hogy tervezek, hol vettem a babaruhákat, milyen babakocsit néztünk, miért azt választottuk, stb. stb. Velük nagyon szívesen csevegek baba témákról, de nem akarok sok lenni, így én is visszafogom magam, ha nem kérdeznek. :D Az sem zavar egyébként, ha a terhességemről valaki abszolút nem érdeklődik. Az is tök jól kikapcsol, ha teljesen másról tudunk beszélgetni és valahol jó érzés is, hogy végre valaki nem csak anya mivoltomat látja bennem!

2021. dec. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
53%

mmilyen igaza van a 13-nak.. nap mint nap megy itt a háborgás, hogy anyós, anyuka, sógornő kíváncsi, de teljesen normálisnak tartjátok a kérdéseket egy vadidegentől (mert a tanuló igenis az a főnökének).

Nekem eszembe nem jutna olyan viszonyba kerülni oktatóként egy gyerekkel (mert a diák igenis az), hogy olyanokat kérdezhessen tőlem, apás szülés lesz-e vagy elégedett vagyok-e az orvosommal. Elég határozottan utasítanám vissza az érdeklődését (teszem hozzá, az sem normális, ha eljut addig egy tanár-diák kapcsolat, hogy a tanulóban egyáltalán felmerüljön, hogy bármit kérdezzen ezzel kapcsolatban)

2021. dec. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Nem a főnököm, munkatársam😂 csak mivel gyakorlaton vagyok kvázi mindenki a felettesem aki nincs gyakorlaton, de egyébként ez egy tök egyszerű kérdés volt részemről itt meg màr megy hogy nem maradunk együtt, ki kinek az anyósa meg már a lét misztériumát is kb meg akarjàtok fejteni ahelyett hogy válaszolnátok értelmesen😅 az hogy együtt maradunk e meg had legyen már a mi dolgunk (termeszetesen tisztelet a kivételnek aki tudott normálisan válaszolni, nekik nagyon köszi)
2021. dec. 29. 12:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!