Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pólya kérdés. Manapság miért...

Pólya kérdés. Manapság miért nem használnak a pici babákhoz pólyát? Hisz nagyon hatékony találmány. Nos meg nem hiába használták még anyukáink:-) Én is tuti veszek.

Figyelt kérdés
2010. aug. 20. 12:31
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Nekem mindkettővel volt,de nem használtam.

Nekem kifejezetten kényelmetlen volt a szoptatáshoz,hálózsákot szívesebben használtam éjszakára,és a rokonok sem sűrűn fogdosták a gyereket.

De kinek a pap,kinek a papné.:)

Ha jónak látod nyugodtan szerezz be.Sokan kifejezetten szeretik.

2010. aug. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Mi vettünk pólyát,kókuszmatraccal és tépőzárral!!


Jóformán megmentette az életem az első hetekben!!


Nagyon könnyű volt mozgatni,főleg mikor elaludt benne,


(cicizett) és csak átemeltem pólyával együtt a kiságyba


és észre sem vette:-))

2010. aug. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

én az első 4-5 nap tettem pólyába, szintén tél volt, így nem kellett 25 réteg ruhát ráadnom, ki tudtam vinni a hűvösebb konyhába stb. sokkal könnyebb volt fogni is. aztán kezdtünk összeszokni, ő is kapálózni és már csak éjjel tettem bele. sima megkötős volt.

nagymamám szerint akkoriban (40 éve) 4-5 hónapos!!! korukig adták rá a gyerekekre... na az már tényleg káros.

2010. aug. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ikreim vannak, és én is használtam pólyát mindkettőnél. Igazság szerint egészen addig használtuk,amíg ki nem nőtték. Eleinte én sem akartam használni, de rá kellett jönnöm, hogy sokkal jobban és nyugodtabban alszanak benne. Utánaolvastam, ennek az az oka, hogy az első hetekben, hónapokban még nincsenek tudatában a végtagjaiknak, és amikor azok mozognak nekik, azt külső (zavaró) ingerként élik meg, emiatt válik nyugtalanná az alvásuk.

Ezenkívül jól esik nekik az a meleg és körülölelő érzés, amit a pólya ad. Természetesen nem nyújtottam ki benne a lábukat és nem húztam túl szorosra sem.

Mindemellett biztosan nem jön be minden mamának és babának,de én újra használnám.

2010. aug. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Még annyit, hogy a szoptatás is könnyebb volt pólyában.

2010. aug. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Már meg is rendeltem őket:-)Köszike a válaszokat:-)
2010. aug. 20. 13:48
 17/24 anonim ***** válasza:

Ne felejtkezzunk meg arrol a tenyrol, hogy a babak mozgastere a mehunkben igencsak minimalis az utolso hetekben. Es elvileg ok igencsak jol erzik magukat ott bent. Tehat azt allitani, hogy rossz dolog egy ujszulottnek, hogyha ot egy meleg, puha dolog veszi korul szorosan, hasonloan a mehen beluli lethez, nos, ez nem tul valoszinu.

Nekem volt polyam mindket gyereknel, az elsovel hasznaltam, a masodiknal nem.

Az elso fiam folyamatosan azzal ebresztette fel magat, hogy almaban, akaratlanul jart a keze, laba. Nem hiszem, hogy orult neki, mert egy-egy ilyen csapolas utan sirva ebredt meg. En sem orultem, mert volt olyan ejszaka, hogy az eteteseken kivul 20 alkalommal kellett visszaaltatnom az onmagat felebreszto babat.

Ekkor kerult elo a polya. En nem kotottem be ot tul szorosan es a kezei kint maradtak, de ez epp eleg volt ahhoz, hogy o jol erezze magat. Igeis szeretett benne lenni, nagyon melyen bealudt a polyaban, kesobb kibontottam, hogy nehogy tulmelegedjen.

Az elso fiam nem volt hajlando hason aludni, csakis haton. A csapolo, babat felebreszto kezek-labak ellen nagyon jo modszer a hason altatas, de sajnos ez alkalmazhatatlan, ha a baba nem szereti.


A masodik fiamnal azert nem hasznaltunk polyat, mert o az elso naptol kezdve hason szeretett igazan jokat aludni. Viszont puha babapleddel ugyanugy bebugyoaltam, amikor ebren volt es szinten nagyon szerette.

2010. aug. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Szerintem is aranyos a pólya, ha ésszel használják (nem túl szorosan). Azonban nyári kisbabáknak nem igazán jó, mivel könnyen túlmelegedhetnek, ami a bölcsőhalál egyik oka. Ezért nem volt nekem, mivel én augusztusban szültem. A babám iszonyat jó alvó volt szerencsére, sosem ébresztette fel magát és nagyon jól meg tudtam fogni az első perctől. Engem inkább zavart volna a pólya szoptatás alatt (legalábbis így utólag visszagondolva), én szopipárnát használtam alátámasztásra. De amúgy tényleg ízlés dolga kinek tetszik, ezért azt kijelenteni, hogy milyen hasznos, mert te úgy gondolod, ez kicsit erős.
2010. aug. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Azt csinálsz amit akarsz,de akinek csipőficam gyanús a babája,ne rakja pólyába!A gyereksebészek kifejezetten nem ajánlják a pólyát.Nézz utána.Én is beleraktam a babámat,de csak a család nyomásának engedve.Én nem szerettem,mindig belecsúszott nyakig.Kb. 2 hétig volt benne.
2010. aug. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

13:42 vagyok

mi a pólya után-helyett sokszor betekertük a babát a plédjébe, főleg, ha hűvösebb helyiségbe vittem a szobából, kb. így:

http://www.youtube.com/watch?v=nPtyC2UUIjM&feature=related

gratulálok az ikrekhez!

2010. aug. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!