Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12. héten a CRL szerint már...

12. héten a CRL szerint már 13hét +-2napos terhesen mért NT 2,8 mm. Aggódjak emiatt? Doki szerint minden rendben, legalábbis nem mondta, hogy baj lenne, nem küldött tovább. volt vkinek ilyen magas a tarkóredő?

Figyelt kérdés
2010. aug. 17. 17:24
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
köszönöm kedves utolsó válaszoló
2010. aug. 17. 18:05
 12/14 anonim ***** válasza:
0%

Az az orvos, aki neked 38 évesen ráírt a papírodra ilyet, 3,1es tarkóredő mellett, az több volt mint felelőtlen...

egyértelmű, hogy egy felelősségteljes orvos nem fogja csak UH alapján kimondani, hogy egészséges a magzat.

Nekem is 2,8-as volt a tarkóredő értéke, az orvosom genetikus főorvos és nagyon agitált az amniócentézis mellett. 37 éves vagyok. Megcsináltattam a kromoszóma vizsgálatot, mert az első genetikai tanácsadáson csak ennyit mondott a doki: "született már Down kóros baba 2,8-as tarkóredő mellett."


Nem akarom belédrakni az ideget kérdező, de ne csak a rózsaszín habosbabos hozzászólásokat kapd, hanem egy kis realitást is.

(Tuti lehetsz benne, hogy az az orvos aki a 38 évesnek UH alapján kimondta, hogy egészséges a magzata, enyhén nem komplett.)

2010. aug. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Kedves nagyon okos válaszadó! Az az orvos, aki ráírta a papírra amit bemásoltam, az ország egyik legelismertebb szonográfusa! Emellett tudta azt, hogy megyek CVS-re is... A 14. héten már bizony nem lehet 1.4-2 mili a tarkóredő, hisz a baba is nő... Egyébként olvass utána, a 2,8 még belefér a normál tartományba! A magzat tarkójánál, a bőr alatt folyadék gyülemlik fel. Bizonyos rendellenességek esetén (Down-szindróma, egyéb genetikai rendellenességek, szívrendellenesség) jóval több a folyadék található ezen a területen, így tarkótáji ödéma alakul ki, ami magas NT értéket ad. A tarkóredő értéket általában 3 mm-ig tartják normálisnak, azonban a mért érték sok mindentől függhet. Az egyik ilyen tényező, hogy a tarkóredő vastagsága a baba méretével együtt nő, így természetesen más eredményt kapunk, ha valakinél méréseket végzünk 11, 12 illetve 13 hetesen. Az ultrahang eredményeknél figyelembe kell venni az emberi és egyéb tényezőket, így nem mindegy, hogy ki és milyen készülékkel végzi a vizsgálatot. Azon felül, hogy a mérést végzőnek gyakorlottnak kell lennie, figyelembe kell venni azt is, hogy az egyes szakemberek mérései között következetesen lehet különbség, ezért az eredményt mindig a mérést végző orvos vagy szonográfus méréseinek átlagához kell viszonyítani." Tehát, az orvos ismeri a gépet, amivel dolgozik, nem kell ijesztgetni a másikat! Az én kislányom teljesen egészséges, 2 éves... szóval mégsem volt annyira hülye az az orvos....
2010. aug. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ja! És az, hogy fejlődési rendellenesség nem látható, nem egyenlő azzal, hogy a magzat egészséges...
2010. aug. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!