Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Komoly kérdés, nem porvokáció....

Komoly kérdés, nem porvokáció. Nem lenne egyszerűbb védekezni normálisan mint abortuszra menni?

Figyelt kérdés

Értem ezalatt, hogy óvszert rendesen az elejétől felhúzni, figyelni rá, hogy ne szakadjon ki. A végén ellenőrizni, hogy nem-e lukadt ki. Gyógyszernél pontosan bevenni, ha antibiotikumot szed valaki, mellette kiegészítő védekezést használni. Nem elhinni olyan meséket, hogy szoptatás alatt nem eshetünk teherbe. Megszakításos védekezésről ne is beszéljünk...

Biztos van olyan, aki mindent szabály betartása mellett lett terhes. De tényleg mindenki aki abortuszra ment így járt? Nem lenne egyszerűbb gondolkodni előtte?


2013. dec. 26. 16:06
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Nem néznek utána a dolgoknak, és úgy élnek nemi életet? Én most nem a kisebbségről beszélek, hanem normális emberekről. Aki valamit elkezd csinálni, nem néz utána, hogy hogyan is működik?
2013. dec. 27. 10:27
 12/23 anonim ***** válasza:
78%
Mai világba az, hogy nincs felvilágosítva nem kifogás. Interneten bárminek is utána nézhet. Elég nevetséges indok.
2013. dec. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
A felvilágositás a szulok dolga lenne nem az internete.
2013. dec. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
60%
Mi nem vettük észre, amikor kiszakadt az óvszer, mert siettünk. Én bevettem az esemény utánit, de ha teherbe estem volna sem szülök 15 évesen gyereket. Szomorú dolog, az abortusz, de szükség van rá.
2013. dec. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
86%

"Mi nem vettük észre, amikor kiszakadt az óvszer, mert siettünk."


Ezt a választ igazából több szempontból sem tudom értelmezni.

1. Az óvszert ellenőrizni kb. fél perc, nem fél óra. Kiveszi, gyorsan rápillant és megnyomogatja, nem csurran-e ki belőle, azért meg nem magyarázod, hogy ennyire nincs ideje valakinek.

2. Ha nem vettétek észre, hogy kiszakadt az óvszer, akkor miért vettél be egyáltalán esemény utánit? Az nem cukor, ha jól emlékszem rá.

3. Ha 15 évesen nincs sem időtök, sem eszetek normálisan védekezni, akkor meg nem kell szexelni.

2013. dec. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
10%

13/15


Persze,mert jobb mást hibáztatni mint utánanézni.Aki felnőtt a nemi élethez az tudja is mivel jár.

2013. dec. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Igen, ez a másik sajnos, hogy ma minden tizenéves gyerek ész nélkül szexel, felelősség nuku és aztán szaladgálnak abortuszra pont ilyen mentalitással hogy "szörnyű dolog, de szükség van rá" és megrándítják a vállukat. Szomorú, hogy ez csak ennyit jelent. Ha valaki van anynira felnőtt, hogy nemi életet éljen, vállalja a következményét is.
2013. dec. 27. 18:26
 18/23 anonim ***** válasza:
66%

"Komoly kérdés, nem porvokáció." - de Kérdező, az... ugyanis mielőtt kiírtad ezt a kérdést is pontosan tudtad, hogy mi emberek nem számítógépek vagyunk, úgy működünk, hogy 100-ból 99x bekötjük a biztonsági övet, egyszer meg nem, 100-ból 99x leoltjuk a villanyt egyszer meg elfelejtjük, 100-ból 99x beletesszük a sót az ételbe, egyszer meg kimarad... ezt hívják teljesen meglepő módon "enberi tényező"-nek, ez az ember NORMÁLIS viselkedése... amit Te itt számon akarsz kérni, a maximalizmus, az minden csak nem normális, minden, csak nem emberi...

És bizony a nagy többséget, a "teherbe estem gyógyszer/óvszer mellett"-et szimplán ilyesmi jellemzi, pusztán az, hogy ember, aki nem maximalista, olykor hebehurgya, olykor enged a kísértésnek... és a kisebbség az talán, aki tényleg tesz az egészre, akikkel szemben tényleg jogos lehet a felháborodás.

Egyfelől.

Másfelől meg itt (látszólag) ritkán adatik meg a felelősség vállalásának elkerülése, ami kb a spontán vetélés, az ember többnyire kénytelen vállalni a felelősséget vagy így, vagy úgy.

2013. dec. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Tényleg értelmezhetetlen. Na szóval: csak szex után vettük észre, nekünk sosem szokás, hogy közben rápillantsunk az óvszerre, de a végefelé szakadhatott ki. Az aktus után észrevettük, hogy gáz van, így elmentem tablettáért, de az sem 100%-os, így, ha teherbe estem volna biztosan elvetettem volna.
2013. dec. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
31%
Azért meg nem fogok nem szexelni, mert nem tudom vállalni érte a felelősséget. Pont ezért védekezünk a barátommal, sőt, nehezen, de el tudnánk tartani egy gyereket, ha becsúszna, mert a barátom már dolgozik és nem is keres rosszul, persze nehézkes lenne gyerekkel, így én gondolkodás nélkül elvetetném. Az a másik, hogy manapság a 20-23 éves terhes nőket is elítélik, mert túl hamar szülnek. Akkor egyszerűen 25 éves korunkig ne szexeljünk, miközben átlagosan 15 évesen már szoktak? Arról nem is beszélve, hogy a munkanélküliek ne szexeljenek, mert nem tudnának eltartani egy gyereket? Szerintem van jogom hozzá és élek is vele. Van egy ismerősöm, ő 16 évesen szült, de el tudják tartani a gyereket, aki meg fontosabbnak tartja a sulit vagy akármit az abortálja. Rosszabb is nem kívánt gyerekként élni, a mamám ebbe betegedett bele, hogy megtudta, hogy őt nem akarták és úgy is viselkedett vele az anyja.
2013. dec. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!