Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Hogyan éli az életét aki...

Hogyan éli az életét aki abortuszra volt kényszerítve?

Figyelt kérdés

Aki nagyon szerette volna, de pl a párja és a pénz miatt ment abortuszra.

Hogyan alakult az életed?

Leginkább azoktól várnám aki átélte.


2013. júl. 14. 12:16
1 2 3 4 5 6 7
 61/65 anonim ***** válasza:
20%

"Hogy mit lehet ezen a szón olyan "cseszettül" gyűlölni, azt szerintem csak te tudod. Még jó, hogy a szülők közbeszóltak... " - valakinek biztos... végülis, ha egy idő után sehogy se kell szólítani mert még az esetlegesen meglévő valamilyen szintű elfogadás-esélyt is direkt rontjuk, ez biztos sokkal pozitívabb, mint a keresztnév/becenév megszólítás... egy hippi-kolónia egyébként szerintem kb ideális hely a gyermekvállaláshoz, legalábbis a jelen társadalomhoz képest biztosan... ott ugye nem kérdés, hogy "karrier VAGY gyerek", mert mindig van aki babázni akar, és van, aki inkább dolgozik, szóval létezik a munkamegosztás. Ami persze nem véletlen, mert a hippi-kolónia csak a nyárspolgárok számára valami szitokszó, nem a gravitáció tagadására jött létre, hanem a XX. században működésképtelenné vált többgenerációs együttélés, vertikális nagycsalád horizontális, azonos generációból származó nagycsaláddal való felváltására, ahol működik a munkamegosztás. A fúrása meg természetesen a fogyasztói társadalomban érdekeltek célja volt, hisz így negyedannyi mosógépet meg hűtőt meg kiskutyafarkát lehet eladni, mint egy atomizált (pláne szingli) társadalomban. Tudod, amíg ott mondjuk 10 embert kiszolgál egy mosógép, addig 10 szingli 10-et fog venni... na erről ennyit.

Szóval rejtély, hogy miért véded az amúgy is labilis családi helyzet bomlasztását csakúgy, mint a gyermekvállalás-ellenes társadalmat amúgy állítólag magzatvédőként. De végülis te tudod... szerintem egy a Kérdezőhöz hasonló helyzetben lévő nő és a párja egy hippi-kolóniában nyugodtan, mindenféle agytörés meg kérdezősködés nélkül bevállalt volna egy gyereket, pl, mert ott sokkal kisebb a gyermekvállalás fajlagos költsége, mindig lenne, aki tud vele foglalkozni, mindig lenne, ahol kaját tud kapni, mindig lenne, aki vigyáz rá... akár hajdan a többgenerációs nagycsaládokban. De persze lehet védeni a mai családmodellt is a folyamatosan emelkedő igényszinttel, az egyre diszfunkcionálisabb családokkal, az 50% feletti válással és a folyamatosan csökkenő népességgel egyetemben...


(mit lehet a megszólításon gyűlölni? Hát kérlek azt, hogy az ember szintén becenéven/keresztnéven szólítja általában a gyerekeit, nem a fiam/lányom formulával.... egy normális - egyenrangú - kapcsolatban ez nyilván kölcsönös, amíg nekem az "apa" kontra elég "csendőrpertus"... de ez az én privát véleményem, érzésem, mások esetében nem zavar semmiféle megszólítás...)


"Aki pedig - ahogy írod - felköti magát, mert a párja gyereket vár és őt meg is szüli, már ne is haragudj, de orvosi eset" - lehet, ezzel még egyet is értek, hisz minden öngyilkos valahol, valamennyire az. És ez min mit változtat? Ettől nem marad egyedül aki egyedül marad, nem marad árván, aki árván marad?

2013. júl. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/65 anonim ***** válasza:
61%
cukik vagytok, nektek találkoznotok kéne!
2013. júl. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/65 anonim ***** válasza:
0%
Az ne menjen szülésznőnek, ápolónak, mentőtisztnek aki képes megölni a saját gyerekét....
2013. júl. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/65 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem meg az ne menjen ilyen pályára, aki alapvetően érzelmi alapon hoz meg döntéseket, nem tudja függetleníteni a saját véleményét és saját értékítéletét a pacienstől, esettől.

Emellett az sem árt, ha van saját tapasztalata is az olyan dolgokról, amelyekkel szembe kerül, képes az empátiára, a másik ember helyzete, véleménye, szándéka elfogadására.

Szóval, ha én lennék bajba, csak az olyantól mentsen meg az ég, akinek mindenek feletti elvei vannak... egy ilyen pályán egyetlen mindent űberelő elv lehet, az, hogy a paciens az első, őt kell segíteni a saját életében, lehetőleg a saját szándékai szerint. Ezek a pályák SZOLGÁLATOK, a szolgálatba meg nem fér bele semmiféle ítélkezés.

2013. júl. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/65 Rosalie23 válasza:
igenis van hogy rà kényszerítik az tabortuszra!Aljas dolog, de aki nefolyàsolható bele megy, de utàna sose lesz boldog... Am meg nem kell ítélkezni senki felett mert ugyebàr sose lehet tudni..
2013. nov. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!