Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mi a véleményetek az alábbi...

Mi a véleményetek az alábbi abortusszal kapcsolatos gondolatról?

Figyelt kérdés

Még régebben írtam ezt a hozzászólásomat és rettenetesen le lett pontozva. Persze valahol számítani lehetett rá, amiért egyértelműen egyik "térfelet" sem támogatja, de kíváncsi vagyok, hogy átment-e az üzenet és úgy nem értenek velem egyet, vagy már hamarabb megakatt a dolog.


"A téma tele van álszentséggel és ferdítésekkel.



Először is, hogy mit tekintünk életnek és élőnek az erősen koncepcionális. Ha egy csepp vízben élő sejteket, akárcsak baktériumokat találnánk a Marson, akkor minden hírportál attól lenne zajos, hogy "életet találtak a Marson", de az anyaméhben fejlődő magzat az nem élet? Arról nem is beszélve, hogy szisztematikusan oltunk ki életeket, csak azok éppen csirke, marha, sertés életek. Itt nincs egyetemes erkölcsi igazság, el kellene fogadni a realitást, hogy a magzat is él, annak kioltása pedig olyan döntés kérdése, amit napjában közvetetten ugyan, de mindig megteszünk más életekkel kapcsolatban.



Másrészt pedig a saját testünk feletti rendelkezésre való hivatkozás is egy írtó nagy kamu számos nő esetében. Egy nemkívánatosan terhes nő nem a saját testét félti, hanem a gyerekkel járó hosszútávú kötelezettséget. Ha meglenne rá az orvostechnológia, hogy testi sérelmek nélkül távolítsák el a magzatot DE egy inkubátorban az tovább nevelhető legyen, végeredményként pedig meg is "születhessen", akkor is a pro-choice nők többsége magára hagyná a babát. Magára hagynák, mert ez valójában sosem a testük feletti jogokról szólt, hanem a kötelesség elkerüléséről, egy megbánt védekezés nélküli együttléttől való menekülésről.



Az egész abortusz témát az álszentség és őszintétlenség lengi körül, mert ahelyett, hogy szembesítenénk magunkat a társadalom tökéletlenségével, az életről kialakított gumaszabályaival, ahelyett próbáljuk megindokolni, hogy döntéseinknek nincs következménye (erkölcsi értelemben se), merthogy emez és amaz gumiszabályt az élet defíniálásáról, a testünk feletti rendelkezésről most így értelmeztünk."



2022. jún. 28. 23:13
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
90%
#40 amennyire én tudom nem azért van a 12 hét határidő mert onnantól ember hanem mert minél később van az abortusz annál veszélyesebb a nő számára is a procedúra. Egy idő után már nem is lehet csak úgy kioperalni, hanem rendesen meg kell szülnie a nőnek a halott magzatot.
2022. júl. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 kürasszír ***** válasza:
0%

# 41


EZT ÍRTAD: "amennyire én tudom nem azért van a 12 hét határidő mert onnantól ember hanem mert minél később van az abortusz annál veszélyesebb a nő számára is a procedúra. Egy idő után már nem is lehet csak úgy kioperalni, hanem rendesen meg kell szülnie a nőnek a halott magzatot."


TÉVEDSZ.


Például a magyar és a német abortusztörvény, sőt a magyar és a német alkotmánybíróságok is kimondták, hogy a magzati élet védelme érdekében korlátozzák az első 12 hétre a nő önrendelkezési jogát, onnantól a magzat élethez való joga az elsődleges, a 12. hét utáni abortusz köztörvényes bűncselekmény, amelyért mind a nő, mind a közreműködők letöltendő börtönbüntetéssel sújthatóak.


A magyar abortusztörvény az "1992. évi LXXIX. törvény

a magzati élet védelméről" elnevezése is ezt fejezi ki.

2022. júl. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
0%
#42 a magyar törvényt nem ismerem, de Németországban az abortusz a magzat fogantatásától kezdve bűncselekmény. Csak 12 hetes korig nincs rá kiróva semmilyen büntetés, amennyiben a nő pszichológusnak is bizonyítja, hogy el akarja vetetni az alternatívák ismeretében is. De az abortusz nem legális.
2022. júl. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 kürasszír ***** válasza:
38%

# 43


HÁT EZ NEM EGÉSZEN ÍGY VAN.


Németországban nagyjából ugyanaz a szabályozás, mint Magyarországon, mert a magyar szabályt onnan vettük át.


Valóban alapból bűncselekmény Németországban az abortusz, de az első 12 hétben eltekintenek a büntetéstől, ha a nő a magzat megtartását ösztönző kötelező tanácsadáson vesz részt.

Ñem pszichológusnak kell bizonyítania, hanem csak egy tanácsadáson vesz részt, mint nalunk.


Egyébként Magyarországon is alapból bűncselekmény az abortusz, ha nem a törvényi előírásainak megfelelően történik.

2022. júl. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
0%

43 vagyok


"Valóban alapból bűncselekmény Németországban az abortusz, de az első 12 hétben eltekintenek a büntetéstől, ha a nő a magzat megtartását ösztönző kötelező tanácsadáson vesz részt."


Szinte ugyanezt írtam le, miért kellett ennyire lepontozni?

2022. júl. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 kürasszír ***** válasza:
5%

# 43


Itt azért is lepontoznak 0 %-rá, ha idezed a hatályos magyar törvényt, vagy hivatkozol az alkotmánybíróság állásfoglalására.

2022. júl. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!