Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mi a véleményetek az alábbi...

Mi a véleményetek az alábbi abortusszal kapcsolatos gondolatról?

Figyelt kérdés

Még régebben írtam ezt a hozzászólásomat és rettenetesen le lett pontozva. Persze valahol számítani lehetett rá, amiért egyértelműen egyik "térfelet" sem támogatja, de kíváncsi vagyok, hogy átment-e az üzenet és úgy nem értenek velem egyet, vagy már hamarabb megakatt a dolog.


"A téma tele van álszentséggel és ferdítésekkel.



Először is, hogy mit tekintünk életnek és élőnek az erősen koncepcionális. Ha egy csepp vízben élő sejteket, akárcsak baktériumokat találnánk a Marson, akkor minden hírportál attól lenne zajos, hogy "életet találtak a Marson", de az anyaméhben fejlődő magzat az nem élet? Arról nem is beszélve, hogy szisztematikusan oltunk ki életeket, csak azok éppen csirke, marha, sertés életek. Itt nincs egyetemes erkölcsi igazság, el kellene fogadni a realitást, hogy a magzat is él, annak kioltása pedig olyan döntés kérdése, amit napjában közvetetten ugyan, de mindig megteszünk más életekkel kapcsolatban.



Másrészt pedig a saját testünk feletti rendelkezésre való hivatkozás is egy írtó nagy kamu számos nő esetében. Egy nemkívánatosan terhes nő nem a saját testét félti, hanem a gyerekkel járó hosszútávú kötelezettséget. Ha meglenne rá az orvostechnológia, hogy testi sérelmek nélkül távolítsák el a magzatot DE egy inkubátorban az tovább nevelhető legyen, végeredményként pedig meg is "születhessen", akkor is a pro-choice nők többsége magára hagyná a babát. Magára hagynák, mert ez valójában sosem a testük feletti jogokról szólt, hanem a kötelesség elkerüléséről, egy megbánt védekezés nélküli együttléttől való menekülésről.



Az egész abortusz témát az álszentség és őszintétlenség lengi körül, mert ahelyett, hogy szembesítenénk magunkat a társadalom tökéletlenségével, az életről kialakított gumaszabályaival, ahelyett próbáljuk megindokolni, hogy döntéseinknek nincs következménye (erkölcsi értelemben se), merthogy emez és amaz gumiszabályt az élet defíniálásáról, a testünk feletti rendelkezésről most így értelmeztünk."



2022. jún. 28. 23:13
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
89%
13.Ezeket a kérdéseket mondhatod az összes abortusz ellenesnek mivel ezeket sosem gondolják végig, nekik csak addig nagy a szájuk amíg az a sejtcsomó az anyában van és több jogot adhatnak neki mint az élő anyának akin kívül amúgy se tudna élni és kétségtelenül nem egy kifejlett baba még abortusz időben. Addig érdekli őket a sejtcsomó míg meg nem születik, utána születhet egy koszos senkiföldje szemétdombon és éhenhalhat első pár napban de ez senkit nem fog érdekelni...
2022. jún. 29. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
96%
11.ja meg ne utasíts engem hogy kivel foglalkozzak vagy mivel ne, szabadon lehet itt kommentelni ha nem tetszik ne kommentelj...mellesleg nem azért nem válaszolok a kérdésre mert nem tudok hanem mert eddig mások leírták amit gondolok (nem a te fajtád válaszai) és nekem elég ha csak mások válaszaira rreagálok, szóval itt az egyedüli szerencsétlen te vagy...😌😌
2022. jún. 29. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
17%

Jobb lenne, ha a pszichológiai meg az edukációs oldalával foglalkoznátok, mert az rohadtul nincs rendben, hogy valaki 20 éves korára túl van 3 abortuszon, mert mennyire bevált az első kettő is már.

Azon kéne gondolkodni, mennyire beszámítható egy olyan személy, aki ki-be járkál a terhesség megszakításokra.

Mert azt ne mesélje már be senki, hogy valakinek véletlenül mindig kiszakad a gumi, meg pont nem véd a tabletta és sorolhatnám.

Egyértelműen itt idiótákról van szó, akik nagyon boldogok, hogy ennyire nagy önrendelkezés van a testük felett, közben meg plankton szinten vegetálnak az életben.

2022. jún. 29. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
84%
17....nem akartam írni de ő is kb ilyet ír, szóval ő teljesen normális akkor? Láttad miket írt amúgy? vagy csak az én kommentemet nézted...
2022. jún. 29. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
84%
17.Olvas el miket írt az a komment amihez címeztem és úgy megérted miért írtam de nyilván nem gondolom komolyan csak hogy érezze miket írt...az felháborító! Persze senkinek nem kívánnám ez és ne csak az én kommentemen akadj ki...
2022. jún. 29. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
93%
17. de látom a címzett választ nem olvastad mivel akkor értenéd miért írtam ezt és nem csak az én válazomon akadnál ki hanem az övéhez is fűznél valamit...
2022. jún. 29. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
94%
Persze első a védekezés és az nem egészséges ha valaki gumi hely3tt használja az abortuszt DE az ilyen IQ bajnok jobb is ha nem szüli meg a gyereket,egyrészt nem adná árvaházba előbb venné fel a gyerekkel járó segélyt, cserébe meg mélyszegenysegben nevelné a gyereket, hmm de jól járt a gyerek. Viszont ez nem mindennapos dolog. Ha pedig betiltqnánk az abortuszt akkor annak is szülni kéne akit megerőszakolnak,életveszélyessé vált a terhesség,súlyos fogyatékkal rendelkezik a magzat és születés után pár nappal meghal( de hé legalább kihordta és megszulte hogy aztán a gyerek napokig kínlódjon,de legalább nem lett elvéve egy élet(irónia)) vagy nem akarta a gyereket,örökbe adni nem fogja de cserébe érezteti a gyerekkel hogy nem kell neki hmm mennyivel jobb így megszulni, ja nem....
2022. jún. 29. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
96%
22.Ja ezekre valahogy ilyenkor nem gondolnak...persze ki kell hordani és meg kell szülni!
2022. jún. 29. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
15%

Én értelek

És vállalom, hogy nagyjàból egyet is éttek vele.



De az emberek többsége nem fogja vállalni, hogybmondjuk egy sertést és egy magzatot egy kalap alatt emlîtsen.


Mert azzal szembesülne, hogy naponta èletet oltanak ki.

Ki dönti el mi értékesebb?


Addig, amíg az emberek csak leveszik a vákuumcsomagot, vagy csak hűtőpultban találkoznak a hússal, nem fogják èletnek èrezni.



Én magam oltottam màr ki életet, sertést, csirkét,pulykát, kacsàt, libàt.

100%-ban tudom mi zajlik.

Vágóhîdon is voltam màr.


Én tisztelem az ételt, az állatot is, emiatt soha nem dobom ki, csak anyni készül, ami el is fogy.



Teljesen tisztàban vagyok a magzat jelentőségével is, de nem vagyok abortuszellenes.

Ha úgy hoznà a sors, akkor minden dilemma nélkül elvetetném. Amikor dilemma van, akkor egyéttelműen megtartanàm.


De emiatt én mindent megteszek a védekezésért, amikor nem lehet baba a képben

( elfogadom, hogy ilyenkor is lehet probléma, emiatt egy kritikus időszakban inkább nem éltem szexuális életet)



Szóval értem, ès le leszek pontozva, mert az emberek homokba dugják a fejüket.


Mert otthonról fotelharcosként könnyű.


Régen, a mai abortusz előtt az anyák lazán a már megszületett csecsemőt is megölték.. kirakták az erdőbe.. stb.


Most ezen kiakadunk (joggal!!!!!)

De azért ebbe gondoljunk bele, hogy egyébkènt az emberi természettől egy valódi csecsemőgyilkossàg sem áll olyan távol.

Most ugye meg vannak a legetőségek, totálisan elfogadhatatlan a fenti dolog..

De règen mindennapos volt.

De dugjuk csak homoba a fejünket.


Inkább egy abortusz.


Másrészt a 3. Után minden nőt elkötnék.

2022. jún. 29. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
96%
Aki azt mondja hogy az is szülje meg a nem kívánt gyereket aki erőszak áldozata, az épp ésszel felfogja amiket mond? Miért lenne jobb a gyereknek ha egy erőszak áldozata és éreztetik vele hogy nem kívánt? Ha már ott tartunk hogy megszületik rendesen, lehet nincs hova szülni, nincs pénz, nincs ennie és éhenhalna...ezek már persze mellékesek és csak addig fontos míg nem születik meg. Ja és az erőszakolt áldozattal senki nem foglalkozik, mentális és esetleg fizikiai fájdalmai ellenére szülje meg csak mert néhányan ezt akarják, kik maguk hogy ilyenekt akarjanak a nőnek? Utána érdekel mi lesz vele, velük? Nem....Maga az a 9 hónap elég nehéz, nem hogy még a szülés...de azt se tudhatja aki ilyet mond hogy hogyan milyen körülmények között lett megerőszakolva az áldozat...mennyire bántalmazták, mennyire lett trauma neki, nem gondolhatja senki ezt komolyan ha igen, akkor nem értek egyes embereket....vagy csak én látom rosszul, ha igen valaki magyarázza el hogy gondolják ezt a dolgot egyesek...
2022. jún. 29. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!