Abortusz úgy, hogy jó élünk viszonylag?
Védekezés mellett teherbe estem, 5 hetes vagyok.
Van egy 2 éves lányom, aki tervezett gyermek volt természetesen, az első védekezés nélküli alkalomból fogant.
Én soha nem is akartam több gyereket, nem vagyok az a hatalmas anya típus, nekem 1 gyereknél többet nem bír el az idegrendszerem az fix, és szerintem az vállaljon többet aki normálisan áll hozzájuk. Plusz ősszel 2.5 évesen kezdi a kicsi a bölcsit, én meg megyek dolgozni vissza,már alig várom. Házunk is csak 110 nm, 3 szoba, tehát 1 háló, 1 nappali, 1 gyerekszoba..Oke nagy szobák, ketté lehetne szedni, de az nem kis munka. Én meg nem vagyok híve a toljunk ki a gyerekkel és tegyünk mellé egy kisbabát szokásnak, ha meg ellenkező neműek eleve később nem lesz jó együtt. Én is a nővéremmel egy szobában nőttem fel, nem volt jó, attól független hogy szerettem/szeretem a tesóm. A császármetszésem is egy traumatikus élmény volt, a hasam azóta se jött még rendbe teljesen, isten ments egy császártól mégegyszer, pedig 80% esélyel kecsegtet rá az orvosom előzetes csm. után..
Amúgy jól élünk, jó anyagi körülmények közt, de szerintem ez nem feltétlen ok arra, hogy legyen több gyerek. Én semmiképp nem akarom megtartani, a férjem igen, ő mindig is akart kistesót.
Volt valaki hasonló helyzetben? Mit tettél végül? Mondjuk én már döntöttem, csak kíváncsi vagyok.
Szívem szerint már elköttettem volna magam az első után, de ugye nem lehet.. Óvszerrel védekezünk azóta, nem igazán értem, hogy történt, mert nem volt kilyukadt óvszer sem.
Elég vicces "USA" törvényeket emlegetni.
52 (tag)államról beszélünk, más-más törvénykezéssel.
Vannak konzervatív, keresztény-konzervatív, és liberális törvényalkotású szabályok is.
Alabamában pl házasodhatnak közeli rokonok. De ez csak ott van. (Hogy más jellegű példát hozzak)
Az USÁT egységesnek beállítani olyan, mintha az EU-val tennénk ugyanezt, miközben Lengyelországban tilos az abortusz, egyes országokban meg félidőig elvégzik.
Most komolyan az jött le a mondanivalómból, hogy az USA-ban nem egységes az álláspont? Mert nagyon nem ez volt a lényeg. Hanem pont az, hogy baromira nincs egységes álláspont, mikortól van joga a magzatnak élni.
De akkor úgy írom, hogy a világ egyes részein (azert nem így írtam eredetileg, mert az olyan mintha a hasamra ütöttem volna) 24. hétig simán lehet abortálni a magzatot. Nem, nem beteg anya magzata és nem is feltétlenül beteg magzatot. Ugyanúgy "felesleges" gyerekről van szó, mint itthon mondjuk egy 8 vagy 11+6 hetes.
Az meg, hogy etikusok miről vitatkoznak, igazából számomra nem mérvadó. Ugyanúgy vannak viták halálbüntetésről, eutanáziáról is, de egységes álláspont soha nem lesz egyikben sem. Mert eleve nem lehet etikus valakinek az életét elvenni.
Nyilván senki véleménye nem mérvadó, az enyém sem, meg a tiéd sem, mert sem a törvénykezésbe nincs beleszólásunk (külföldibe főleg), se a kérdésben szereplő gyerekhez nincs közünk.
A jelen kérdésben egyedül a gyerek szüleinek véleménye számít. Illetve kizárólag az anyáé, mert egy apának csakis akkor van beleszólása a gyermekeivel kapcsolatos ügyekbe, ha a pénzt kell adni.
Igen, a szülő döntése szempontjából nem mérvadó, de attól még legalább a saját maga off felvetéseire kapott kommentekre reagálhatna ez a vàlaszoló értelmesen.
De őneki a szakemberek vèlemènye nem mérvadó, és már bakker az eutanázián tart, hogy az is emberölés. Ezen már végképp kiakadtam, és tényleg totál off, de nagyon jó lenne, hogyha erről a témáról érdemi tapasztalat nèlkúl nem okoskodna itt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!