Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hormonproblémám van teherbe...

Hormonproblémám van teherbe szeretnék esni! Kinek mi segített?

Figyelt kérdés
A vizsgált ciklusban 553a prolaktin.alacsony progeszzeron szint1,23.Lh:26,9.FSH:7,3.Össztraidop:594.Az orvos:Bromochriptint írt fel.De megnéztem a betegtájékoztatót és sajnos nem szedhetem a gyógyszert!Későbbiekben cukorterhelés.Elvagyok keseredve fèlek,rettegek hogy nem lehetek anya.Vèkony vagyok,sokat stresszelek.Nem értem hogy mitől érzek nèha mellérzèkenységet,alhasi görcsöt eddig azt hittem hogy a peteérést jelzi.Viszont a dokim azt mondta probálkozzunk és essek teherbe!Hogyan ha ilyen eltéréseim vannak?Kontroll 6hèt múlva lesz.27éves vagyok.
2017. júl. 25. 17:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Milyen doki írta fel a bromocriptint? És miért nem szedheted?

A nőgyógyász nézett ultrahangot, hogy van-e tüszőérésed?

Javaslom keress egy jó endokrinológust, ha pesti vagy környéki vagy dr. Tűű László nagyon jó! Nekem ő rakta rendbe a hormonjaimat. Pl. a bromocriptint 1100ról indítottuk.

Addigis elkezdhetnél hőt mérni, abból sokminden kiderülhet.

2017. júl. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem pesti vagyok.Nőgyógyász írta fel aki endodoki is egybe.Mert szédülök,alacsony a vérnyásom.Nem nézett uh-on meg.
2017. júl. 25. 18:19
 3/16 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem nálad mi volt a probléma?Teherbe estél?Annyi hülyeséget találtam agydaganattól kezdve mindennel összehozzák a prolaktin szintet.Hosszú a ciklusom 42napos de van mikor még több.
2017. júl. 25. 18:22
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

1es vagyok:nekem agyalapi mirigy daganat miatt volt magas a prolaktin, évente volt sella MRI kontroll, idén negatív lett. 3,5 éve szedem a bromocriptint.

Enyhe inzulinrezisztencia, enyhe pajzsmirigy alulműködés, sárgatest elégtelenség, jobb petevezeték elzáródás, méhsövény, méh- és petevezeték letapadás.

Szóval voltak gondok, amik persze nem egyszerre derültek ki.

4 év küzdelem, sok csalódás, 4 sikertelen inszem, egy műtét, rengeteg pénz. Végül spontán sikerült, most léptem a 6. hétbe. Orvoshoz a héten megyek, remélem minden rendben lesz.

2017. júl. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy válaszoltál!Kívánom hogy minden rendbe legyen így ismeretlenül is.Nagyon kivagyok bújom a netet!Sírok egyszerűen nem tudom mi tévő legyek.Olvastam hogy a prolaktin a stresztől is lehet magas(rám nagyon igaz),Nem értem mièrt ilyen kevès a progeszteronom.
2017. júl. 25. 23:18
 6/16 anonim ***** válasza:

Ha kiderült nálam valami újabb probléma, én mindig úgy tekintettem rá, mint egy megoldandó feladat. Elfogadtam, hogy ez van, oké, de hogy lehet megoldani? Persze nálam is voltak hullàmvölgyek.

Kiolvastam én is a netet,lassan már előre tudtam mit fog a doki mondani.

Szerintem csináltass a következő ciklusban egy ultrahangot (akár ciklus követést is), lássátok van-e tüszőérés. Az alacsony progeszteron azt jelzi, hogy nincs. Ennek sok oka lehet, amiket szintén ki kell vizsgálni. Ha a doki húzza az időt, hogy "csak legyetek együtt, majd jön a baba" és egy alap ultrahangot se csinál, keress egy másikat.

Továbbra is javaslom a hőmérőzést, min. 3 pontos terheléses cukorvizsgálatot, párodnak egy spermavizsgálatot, HBA tesztet. Csináltathatsz PCT tesztet, ha az pozitív sok felesleges kört megspóroltok.

Remélem hamarosan boldog kismama leszel Te is :)

2017. júl. 26. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ha orvos írta fel, akkor szedd nyugodtan. A betegtájékoztatón írtakat az orvos egyéni esetekben felülbírálhatja, mérlegelve a következményeket.


Egyébként a legtöbb fogamzásgátló betegtájékoztatóján szerepel, hogy mellékhatásként felléphet, idézem: "hirtelen halál". Mégis rengetegen szedik. A gyógyszergyártóknak jogilag védeniük kell magukat és minden, nagyon kis valószínűségű mellékhatást is ráírni a tájékoztatóra.

2017. júl. 26. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
és a pco-dra nem írt fel semmit?
2017. júl. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
keress másik orvost,ha ez nem vette észre,hogy pco-s vagy!
2017. júl. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
tsh-d mennyi?
2017. júl. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!