Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hogy folytsam el magamban ezt...

Hogy folytsam el magamban ezt az érzést?

Figyelt kérdés
10 hónapja vagyunk együtt a párommal hitelre vettünk egy házat azt javítgatjuk hogy össze tudjunk költözni. De én gyereket szeretnék. Még össze se költöztünk spórolni is szeretnénk a babára kevés ideje is vagyunk együtt. Hogy nyomjam el magamban hogy azonnal gyereket szeretnék? L/22
2016. jún. 22. 13:00
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Nem értlek. Kevés ideje vagytok együtt, de hitelre már házat vettetek. Akkor nem voltatok keveset együtt, mikor belevágtatok a közös hitelbe? Miért nem beszélsz a pároddal erről? Ismeretlen emberek véleménye többet ér, mint azé, akivel együtt laksz?
2016. jún. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Kevés ideje vagytok együtt azt írod, ehhez képest hitelre vettetek egy házat. Azért ez már elég nagy elkötelezettség. Nem kell ezt elnyomni szerintem. Költözés után ha ő is akarja bele lehet vágni. A többi kialakul. Nincs olyan hogy tökéletes időpont, mindig van valami. 9 hónap alatt is lehet spórolni, sokba kerül egy baba de azért nem egy csőd ha normálisan áll hozzá az ember.
2016. jún. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem az is elég meredek dolog, hogy 10 hónap után úgy vesztek házat, hogy hitelre, együtt, és még nem laktatok együtt 1 percet sem.

Szerintem először albérletbe kellett volna mennetek, hogy egyáltalán működik-e az együtt lakás.

A gyerek még nagyon ráér ebben a helyzetben.

2016. jún. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A hitelt ő igényelte úgy hogy egy évig havi 20 000-t fizetett és nemrég vehette az egész összeget. De mivel a házba már 2en szeretnénk beköltözni ezért a hitelt is közösen fizetjük. A pénz kivételétől havi 60-at. Nem is a 10 hónappal van a na hanem hogy nem éltünk még együtt. Beszéltem vele is azt mondta kb 2-3 év és jöhet. De az még olyan sok :(
2016. jún. 22. 13:16
 5/7 anonim ***** válasza:
59%

22 éves LÁNY vagy, ahogy Te írtad. Ráérsz még, nem vagy elkésve semmiről. Azért arra figyelj, hogy ha mégsem műxik a dolog köztetek, nagyot ne szívj ezzel a hitellel. Nem pesszimizmus,csak mivel lakva ismerszik meg a másik, így nem árt manapság észnél lenni.

Különben még ha csomó mindent kaptok is, pláne ha újonnan kell mindent megvenni egy baba igen költséges mulatság, mondom úgy, h rengeteg dolgot kaptunk.

Állítsatok be egy élhető színvonalat, ahol nem lesz megterhelő akár magánrendelésre járni havonta /természetesen nem kötelező,de vannak esetek,mikor érdemes/ illetve mindent előteremteni annak a picinek. Azon kívül, születése után se okozzon gondot, ha 10 ezrek mennek el gyógyszerre,pelusra stb-re.

Győzd meg magad észérvekkel, hogy manapság munkahelyeket sem vágnak az emberhez, kell egy stabilitás a gyerekvállaláshoz. Ha érzelmi és anyagi téren is megvagytok, jöhet a pici.

2016. jún. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
34%
Kicsit korainak érezném az esetedben a gyerekvállalást. Mert ha nem fog működni a dolog, akkor egyedül maradsz egy gyerekkel. A férjed vagyis a párod, nem fog gyerektartást fizetni, mert a gatyája is rámegy a hiteltörlesztésre. De tegyük fel ha együtt is maradtok fizetitek a hitelt ahogy tudjátok, egy gyerek is nagy költség, főleg úgy ha te nem mész el dolgozni, nem tudom a párod mivel foglalkozik, de ha hitelt kellett felvenni hogy tudjatok venni egy házat akkor ott már gond van a pénzkeresettel. Bár szerintem a ti esetetekben a türelemmel van gond, előre rohantok mindennek.
2016. jún. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez egy teljessen normásil ősi ösztön amilyen gyorsan jön úgy el is fog múlni.Örülj ,hogy szabad vagy és irányíthatod az életed.A gyermek konfliktusokhoz vezethet amit fiatalon elég nehéz kordában tartani az az ne hidd hogy ha szülsz egy kisbabát az csak a tiéd és éled boldogan tovább az életed mint a mesében.Éjszakázni kell vele rengeteget fog sírni és el is kell tartani a párodnak mindkettőtöket azon felül hogy bíztosítja a lakhatást .Várj még ezzel én 28 éves voltam amikor a lányom született és most hogy 33 éves vagyok most kezdek igazán asszonyos gondolkodású lenni.Előbb teljesítsétek be saját vágyaitok és aztán neki a nagybetűs ÉLETNEK
2016. jún. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!