Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy tudatosíthatnám magamban,...

Hogy tudatosíthatnám magamban, hogy NEM szabad több gyereket vállalnom?

Figyelt kérdés
Már van 3 gyerekünk, a negyedik (védekezés mellett) sajnos nem él. Igaz hogy nem terveztük őt, de fáj érte a szívem. Azóta vágyom egy újabb gyerekre és az jár az eszembe, hogy visszakaphatnám őt. De az egészségügyi gondjaim, és az idegi állapotom szerint nem szabadna több gyereket vállalnunk. A férjem is belemenne egy negyedik babába. Volt valaki hasnló helyzetben?
2015. máj. 12. 13:30
 1/8 anonim ***** válasza:
30%

Az egészségügyi és idegi állapotodon nem lehet javítani?


Ha mindketten vágytok rá, érdemes megfontolni.

2015. máj. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
17%
Az eü idegi állapoton talán lehetne javítani, de milyen az anyagi helyztetetek? Van-e segítséged stb? Ezeket átgondolván, miért ne lehetne negyedik baba?
2015. máj. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
42%

Nem voltam ilyen helyzetben és 2-nél több gyereket alapból nem is szerettem volna sosem, de ha ilyen állapotban lennék, mint te, akkor belátnám épp ésszel, hogy ezzel nem csak magamat teszem tönkre, hanem a családomat is.

Nem tudom, hogy milyen eü problémád van, de azt a létező 3 gyereket fel kéne nevelned. Oké, van apuci is, de ha esetleg meghalnál (nyilván azért nem ennyire drasztikus a helyzet), akkor apát eléggé megviselné az élet.

A másik meg az idegi dolog.. hát, én erre azt tudom mondani, hogy ha olyan ember vagy, akinek pengeél táncol az idegein már, akkor neked nem hinném, hogy egy újszülött kellene (újra), hanem inkább egy pszichológus. Vagy akár visszatérés a munka világába.


Én most csak a drasztikus változatot írtam le, hogy aszerint mit gondolok. Nem tudom, hogy pontosan milyen betegséged és idegi problémád van, de szerintem a 4. gyereket ne erőltessetek.

2015. máj. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Próbáld átgondolni, hogy ha az egészségügyi gondjaid tényleg súlyosbodának, hogyan érintené a meglévő gyermekeidet.
2015. máj. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nincs segítségem abszolút, pont ezért is alakultak ki az idegi problémák. Nyilván lehet ezen is segíteni gyógyszerekkel, de ez megint csak kizáró ok egy negyedik gyerekhez. Eddig próbáltam úgy csinálni a dolgokat, hogy ne kelljen gyógyszert szednem, mert az már régen rossz, ha egy kisgyermekes anya nyugtatókat szed. Tehát szeretnék beszámítható lenni, a nap bármely percében :)
2015. máj. 12. 14:10
 6/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy már a 3 kisgyermek is sok neked. Ne haragudj, hogy ezt írom. De úgy értelmezem a szavaidat, hogy a gyermeknevelésben mentél tönkre, ezért alakultak ki az idegi gondjaid.

Azt tudatosítsd magadban, hogy a gyermeknevelésnek nem szabad annyira megterhelőnek lennie, hogy abba az édesanya tönkremenjen. Ugyanis a gyerkőcöknek éppen egy mentálisan és értelmileg stabil anyára van szükségük. Tudom, nem könnyű műfaj kisgyermekes anyukának lenni, én is az vagyok, van egy kétévesem és egy csecsemőm. Néha tényleg kiborító, épp ezért várunk a harmadikkal pár évet. Kiélvezem a meglévő két tüneményemmel a nap minden percét, majd visszamegyek dolgozni, és amikor úgy érzem, megint babázni vágyom, akkor jöhet a harmadik. Ne vállald túl magad!

2015. máj. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Felesleges túlvállalnod magad. Ha úgy érzed, nincs segítséged, akkor mi lenne néggyel? Mit csinálnál?

Szerintem kissé úgy érezheted, nincs rendben az életed, és mint sok ember, keresel valami fogódzkodót, valami bizonytalan dologtól várod, hogy jobb legyen az életed, neked most ilyen szimbólum a negyedik gyerek.

Hogy kicsit kizökkentsen a jelenlegi állapotodból a terhesség, az új jövevényre való felkészülés. De ha megszülöd, ugyanott tartasz majd, mert ez a problémáid szőnyeg alá seprése. Ideig-óráig eltereled a figyelmed a várakozás örömével, de mi lesz utána?

Tedd rendbe a lelked, és szenteld az időd a meglévő gyerekeidre. Épp elég neked ilyen állapotban a három, lehet az is sok, azért tartasz ott. De őket már bevállaltátok, nekik anya kell.

2015. máj. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez a 3 is sok ha ennyire képtelen vagy reálisan latni a helyzetedet. Van egy csomó gondod, erre szülnél még egyet... Na a gyámügy pont a fajtád miatt van leterhelve...
2021. dec. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!